Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Яркостта на таблото.


The Best Forman

Recommended Posts

След 1200 км. открих нещо , което ме дразни в тази кола - променливата яркост на таблото.

Всичко е добре , докато не се стъмни и тогава вместо да блещука едва , едва както съм му задал , то става ярко като месечина .

Мислех , че е някаква настройка , която може да се оправи от Setup -а и се обадих на един младеж , който работи във фирма пишеща софтуер за ВАГ , но уви променливата яркост била заложена като сейфти функция , която ти осигурявала винаги достатъчна видимост на таблото. Отделно не знам при другите Фабии как е , но в тунел първите секунди едва мъждука и после блесва ... споделих на младежа , че ще залепя фото сензора на огледалото , той ме разочарова , че имало поне още 6 из колата :wacko_2:

Дневната яркост е добра , но нощната специално за мен вади очи ... има ли отелна настройка за нощна и за дневна яркост изобщо ?

 

П.П. Поставил съм му задачка да провери дали има възможност за някаква фиксирана яркост , пък да видим какви са ги натворили .

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други светлинни сензори ме съмнява да има, а пък да са 6 на брой направо не вярвам. Тея дето пишат софта се ограничават до нули и единици и по натам ги няма никакви. Ако залепиш сензора, нищо няма да стане. Ще ти свети постоянно таблото(и фаровете) и толкова, а ти не искаш да свети силно. Като влезеш в тунел т.нар. маждукане ти е послесветене на таблото - фосфоресциращ ефект, докато реагира фото сензора и после ти светва таблото. Няма как да има настройка за дневна яркост, защото таблото през деня не свети ( в зависимост от положението на ключа за фаровете). Ако няма настройка през радиото за намаляне на яркоста (при октавия с болеро има и се регулира на степени) или тя не ти вярши работа, то остава вазможноста с вагком да се види дали не може да се намали процентно осветеността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото свети постоянно , с тази разлика , че денем яркостта не се набива на очи . Сензора наистина е един и се намира в оборотомера (може и да има други , но не ме касаят , защото нямам автоматични светлини) , но ако се затъмни денем при изключени фарове няма да светне таблото , а само стрелките , което е тъпо и не върши работа. През радиото съм го намалил на минимум , но когато се залепи бус или камион зад колата и се увеличи осветеността в купето всичко става ярко , което всъщност е досадното  :angry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолио на стъклата и хем няма да ти пече лятото, хем няма да ти играе осветеността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото свети постоянно , с тази разлика , че денем яркостта не се набива на очи . Сензора наистина е един и се намира в оборотомера (може и да има други , но не ме касаят , защото нямам автоматични светлини) , но ако се затъмни денем при изключени фарове няма да светне таблото , а само стрелките , което е тъпо и не върши работа. През радиото съм го намалил на минимум , но когато се залепи бус или камион зад колата и се увеличи осветеността в купето всичко става ярко , което всъщност е досадното :angry:

Няма да им даваш да се залепят.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах в таблото, като влязох в тунел си намали подстветката таблото плавно. Фаровете са автоматични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но когато се залепи бус или камион зад колата и се увеличи осветеността в купето всичко става ярко , което всъщност е досадното  :angry:

Купи си нова кола и пак си бавен - даже камионите те догонват. Утре току виж някой трактор те изпревари на магистралата  :tongue_1:

Закачката до тук - преди време бях мернал някаква реклама за фолио, което реагира на светлина - фотосоларно - мисля, че го предлагаха в една "акулска" фирма за фолиране. Нещо подобно няма ли да ти реши проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.