Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купува Навигация Шкода Октавия 2006,07


Recommended Posts

Здравейте колеги,Търся да купя  оригиналнаНавигация за Шкода Октавия 2006,07 ,ако има значение е комби и модел РС края на 2006 година,Моля на ЛС или на мобилен :0879598775 Мартин

 

Поздрави

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет, само едно вметване - оригиналната навигация Nexus, няма подробни карти за България. Поради тази причина моята я махнах. Трябва да се насочиш към Columbus, за която обаче, ще трябва евентуално да подмениш някой друг модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колумбуса като цяло е плъг анд плей. Само ще трябва да си монтира антена.

По темата. Колумбуса е единсвената нави която има карти за БГ , другите навите RNS 310 като Амундсен например . има карти за източна европа но не и подробни, Ако взиша нави-то за да завършиш вида на колата с голям дисплей и прочие, Болерото е доста добра опция и е по-ефтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колумбуса като цяло е плъг анд плей. Само ще трябва да си монтира антена.

 

Плъг енд плей е за наште машини, които са по-нови. 2006-2007 О2-ки ще трябва да сменят бая модули, за да тръгне всичко както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет , за БГ навигация няма да ми е нужно по скоро за красота и евентуално за използване във Европа , Columbusa я видях ,много е хубава но за момента ми е

доста скъпичка, та кое ще ми препоръчате нещо около 500/700 лв  ,видях ,че споменавате RNS 310 като Амундсен например . или, Болерото това ли ще ми свърши най

добра работа за моите цели ,и ако трябва да се сменя нещо бихте ли ми казали за да мога да се подготвя ,колата няма парктроник .

 

Мерси пак за инфото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то колегите по-горе са ги казали нещата:

 

1. Амундсена като цяло има проблеми с картите

2. 

В eBay CO UK има два за по 250 и 275 паунда.

- това за Columbus предполагам важи и се вмества в бюджета ти.

3. Болерото няма навигация.

 

Извод въз основа на горните 3 точки: Вземи си Колумбус от ebay. За модулите: Със сигурност ще трябва да смениш CAN модула. Ако нямаш парктроник, мултиволан и MFD, няма да имаш нужда да сменяш друго. Но CAN модулът е задължителен за смяна, защото иначе мултимедията точи ток и ти изцежда акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, не е 100% сигурно, че колумбиса ще точи акумулатора и в тази връзка може да не се налага да сменя CAN модула.

Моя колумбус го купих от CO UK ebay и не съм подменял нищо на шкода октавия II, 2007

5 месеца след като го монтирах колумбуса си сложих 8 канален парктроник, който отново без подмяна на модули и си визуализираше.

 

 

С две думи, зависи кой е софтуера и годината на производство на колумбуса.

 

Това е според мен.

 

Успех на колегата с начинанието. Аз лично смятам, че такъв вид инвестиция си заслужава.

 

Поздрави!

 

 

 

Ами то колегите по-горе са ги казали нещата:

 

1. Амундсена като цяло има проблеми с картите

2.

 

- това за Columbus предполагам важи и се вмества в бюджета ти.

3. Болерото няма навигация.

 

Извод въз основа на горните 3 точки: Вземи си Колумбус от ebay. За модулите: Със сигурност ще трябва да смениш CAN модула. Ако нямаш парктроник, мултиволан и MFD, няма да имаш нужда да сменяш друго. Но CAN модулът е задължителен за смяна, защото иначе мултимедията точи ток и ти изцежда акумулатора

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Болеро или Колумбус. Амудсена ми е супер грозен и непрактичен.

 

Мое мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, остава само Колумбус.

Амундсен - малък, грозен, не е практичен /няма хард, чете само от диск, картите са постни и скъпи, хакнатите - нож с две остриета/.

Болеро - О.К., ама навигация на него и камера - трудна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Амундсен е достатъчно добра навигация.Доколкото е изпробвана от мен в съседство около Бг ,нямам забележки.Големината на дисплея е като на луксозен клас автомобил и притежава всички опции за навигиране.Има си и тъч така че не знам какво още и трябва.Вярно няма дисково устройство и не възпроизвежда видео което за мен лично не е необходимо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Колега имам оригинална навигация модел MFD2, свалена е от сеат но е единтична с skoda nexus. Цената която и търся е 250 лв. Виж обявата тук - http://olx.bg/ad/originalna-navigatsiya-mfd-2-za-seat-shkoda-folksvagen-ID64R2y.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Izolini locked this тема
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.