Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростната кутия ?


Galio8285

Recommended Posts

Здравейте !  По принцип карам Пасат 1.9тди пд 116к.    , но купих на жената Шкода Фабия 1.4 тди пд 80к 2008г  BNV двигател

Колата е на 122 хил км и е като новичка , била само в сервиз на шкода и съм втори собственик . В сервиза на Шкода ми казаха , че единствено е правен ремонт на скоростната кутия на колата на 80 000 км преди три години , като е била свалена и са сменени лагерите и семерингите.   Сега като я карам , забелязвам нещо странно . При смяна на скоростите от първа на втора предавка , ако е в обороти - 2500 - 3000 някъде  оъ време на време  се чува едно пристъргване  . Втората влиза , но  ме притеснява този звук , все едно не съм натиснал докрай съединителя ...  Както се чува ако вкарвате задна предавка понякога  преди да е спряла колата .   Надявам се обясних добре.    

Иначе сме доволни от покупката , за градска кола е доста пъргава въпреки че е три цилиндъра .Икономичен и шумен двигател .

 

Надявам се да пиша само хубави впечатления за колата и да споделям за по малко проблеми колеги ;)   Ако някой има идея за проблема със скоростите ще се радвам да чуя .  СЛед няколко дена е за смяна на ангренажа ще накарам майстора да я погледне :)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Привет колега. Може ли да споделиш какво стана, защото и аз имам същия проблем на наскоро закупена кола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем, но само като сменям бързо предавките при бързо потегляне. Ако потеглям нормално всичко си е ОК, колата ми е със същия мотор само дето е комби и ми казаха че е с по-къси скорости и от това го правила. От 4 години я карам и проблем с това не съм имал просто не тръгвам вече толкова рязко. 4г и изминати 60к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.