Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb Estate 2014 въпроси/съвети


ROCkSTEADY

Recommended Posts

Здравейте!

 

Преди около седмица се сдобих с ето този Супърб:

viu1462274035i.jpg

 

Идвам при вас, защото въпреки че очаквах доста дълго да излезе подобен модел на пазара и направих солидно проучване, не съм запознат в детайли с всеки един елемент на колата. Та молбата ми е, ако имате някакви съвети от опит или от четене, някакви хитринки, да ги споделите, пък после ще почерпите :tongue_1:.

 

Ето например сега съм нагледал едно пластмасово корито за багажника с алуминиева греда-делител (официални аксесоари на Шкода)1283777724_3t9061162_w170_h170.jpg.

Струва ми се супер практичен, защото ще ограничи щетата от различни източници. Възнамерявам дори кучето да возя в него (постлан с нещо, разбира се), защото на задната седалка ще се вози дете. Някой ползва ли такъв да подскаже дали си струва?

 

Предстои ми да избера и зимни гуми - ако имате вече тествани, които да не причиняват вибрации?

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо - добре дошъл и честита придобивка!

Да те слуша и да те радва!

Иначе, за Сюпърб 2, като цяло, няма много информация във форума, както и сериозни проблеми, конкретно за модела. По-скоро, епизодични и/или изолирани случаи.

За фейслифта пък, съвсем.

Прегледай темите в раздел Сюпърб - не са кой знае колко и няма да ти отнеме много време.

Надали някой, ще седне да ги синтезира, подреди и преразкаже в сбит текст, в отговор на твоята молба.

И не на последно място - придобил си "този" Сюпърб, но кой е "този" ?!?

С избор на двигатели /бензин, дизел/ и мощност от 105 до 260 кончета, предно или 4х4 задвижване..., кой точно е твоя ?!?

 

Поздрави

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Пожелавам ти много безаварийни километри с парахода :)

 

Дай повече информация за колата си и евентуално своите въпроси (изключвам тези до момента) и смятам, че има доста колеги, които могат да те насочат.

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С избор на двигатели /бензин, дизел/ и мощност от 105 до 260 кончета,.......

 

В гараж, под аватара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на колегата, но през умнофона - нъцки гараж...

Ей за това мразя мобилни версии.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, момчета! Колата е CR170, DSG6, комби, панорама, черна кожа, columbus, даже и чадър има. И елоксиран рейлинг! Хахахах, доскоро не знаех какво е. Сега вече без елоксиран рейлинг не признавам кола. :dance:

А иначе по-конкретни въпроси ако имах, да ги задам, ама нямам някакви особени. Чудя се само разни неща. Като изключим по-горните, например защо няма копче в купето за отваряне на багажника. Може ли да се сложи едно такова в Шкода срещи скромно заплащане? Има празни копчета около лоста на скоростната.

Защо не ми синхронизира bluetooth-а от раз. Пробвах го веднъж, изписа ми някакъв код на аndroid-a, съгласих се на телефона за pairing, но columbus-а не го намери. Ще пробвам пак.

Чудя се дали може да се инсталира камера за задно виждане, или е голяма разправия. Сигурен съм, че Columbus-а е готов, само да стигнат жиците до него и нещо да се ъпдейтне. Такива работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега дойде ред и на по-подробния снимков материал :)

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, момчета! Колата е CR170, DSG6, комби, панорама, черна кожа, columbus, даже и чадър има. И елоксиран рейлинг! Хахахах, доскоро не знаех какво е. Сега вече без елоксиран рейлинг не признавам кола. :dance:

А иначе по-конкретни въпроси ако имах, да ги задам, ама нямам някакви особени. Чудя се само разни неща. Като изключим по-горните, например защо няма копче в купето за отваряне на багажника. Може ли да се сложи едно такова в Шкода срещи скромно заплащане? Има празни копчета около лоста на скоростната.

Защо не ми синхронизира bluetooth-а от раз. Пробвах го веднъж, изписа ми някакъв код на аndroid-a, съгласих се на телефона за pairing, но columbus-а не го намери. Ще пробвам пак.

Чудя се дали може да се инсталира камера за задно виждане, или е голяма разправия. Сигурен съм, че Columbus-а е готов, само да стигнат жиците до него и нещо да се ъпдейтне. Такива работи...

 

Здравей и честито!

Копчето за багажника е ел. отварянето. 

За телефона виж дали всичко е видимо и му е разрешено да се свърза, по default е забранено свързването.

При желание можеш да сложиш камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.