Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разочарование от сервиз за гуми Маргел


Taz

Recommended Posts

Здравейте, искам да споделя недоволството си от безхаберната работа на хората от сервиз за гуми Маргел на Околовръстното шосе при детелината на Бояна. Миналата седмица сложих летните гуми там и си тръгнах спокоен. Няколко дни след това започна тропане, хлопане, чукане и боботене под автомобила, ту отпред ту отзад и това на прави отсечки на хубав гладък път. След малко чудене и помощ от Pepino се оказа, че проблемът всъщност е .... незатегнати болтове на колелата... и на 4-те колела. Имаше луфт и все едно на ръка само ги бяха стегнали. Пътувам почти всеки ден извън София и добре че не са се скъсали главите на болтовете та да стане беля. При разговор с приятели разбрах, че подобни неща са се случвали и в Маргел на пробива на Красна поляна... явно човек като отиде да си даде парите след това трябва и сам да повтори процедурите, за да е сигурен, че няма да има проблеми заради някой разсеян или по-скоро мързелив работник. Искам и да изкажа големите си благодарности на Pepino, който за пореден път показа своя професионализъм като отреагира бързо за намирането на този иначе глупав проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, човек!!! Вечерта разбрах това нещо и направо късметът е бил с вас навсякъде!!!

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Веднъж съм стъпвал в Маргел и няма да повторя. Подкрепям отрицателното мнение.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата е, ама преди семица-две както си карах колелото и си намерих на шосето доста хубав секретен болт изпаднал от някоя кола...и си го взех :cleaning: :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а ти къде си бил докато ти сменяват гумите? Вината си е твоя. На мен в М-комплекта онзи ден забравиха да ми затегнат контра гайките на кормилните накрайници, но съм доволен, все пак това са хора, не машини, беше и Събота. Аз затова съм там за да гледам, а ако не съм бил там винаги лягам под колата или моля да се вдигне на подемника и проверявам. Казах на човека - Брато, стегни ги и проблем нямаше.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не пиши глупости. Никой не е длъжен да проверява. Това направо е опит за убийство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем, добре тогава се извинявам на колегата за написаното. Явно имам някаква мания и си проверявам всичко.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата имал ли е секретни болтове и били ли са развити те? На мен преди точно година, но за късмет, ги хванах веднага(след 50тина км, за късмет без авария), че са развити. Неуспешен опит за кражба... Нямах секрети!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има секрети и те бяха разхлабени. Това се случва непосредствено след смяната на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделих личен опит Пепи. Аз лично в Маргел ги сменям последните 2год и на 2те коли. Оплаквания нямам, но управителя от първото ми ходене ми дава и отстъпка, и следи работата. Нямам оплаквания, явно колегата е попаднал на нов или вече бивш работник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение отново да се включа - от една страна може би имам някаква вина, че не съм гледал или не съм направил пълна проверка дали всичко е затегнато... от друга страна някой си е взел парите за някаква работа, която не е свършил сериозно, още повече, че това е голям потенциален риск, особено за човек, който навърта по 4-5000км месечно основно извънградско, което означава и все пак по-високи скорости. Винаги може да се случи да има човешка грешка, разсеяност, недоглеждане, но пък и всеки човек трябва да има някакъв морал и съвест.

Относно секретите те също бяха разхлабени. Освен това колата не нощува навън по улиците ( не че това би спряло някой, ако реши да направи нещо, но все пак намалява вероятността).

Не искам да обвинявам никого конкретно, но трябваше да изразя негодуванието си, за да имат все пак колегите едно на ум. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам мнението ти колега, просто исках да разбера дали не е опит за кражба, понеже аз съм патил от това. Много колеги са доволни от ЕТ, аз не съм, по обективни причини. Разбирам те! Калпав матриЯл има навсякъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не ходете по вериги сервизи/мивки и прочие. Текучеството на персонал е бясно, всички ги боли фара и винаги ще ви претупат. За да се свърши качествено работата се ходи по места като Интерпан (баси, дали така се казваше). Персонала е постоянен, не са мизерници и няма как да не ви свършат работа като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колегата по-горе е прав за текучеството и за липсата на отговоност, НО застраховка от човешка грешка няма никъде.

Точно на Симеоновско един път ми биха гумата с "големия чук" защото джантата беше уж залепнала за главината, а се оказа, че са забравили да развият един болт.

На следващата смяна пък след 200км пробег започна едно тупкане отзад и се оказаха хлабави и полуразвити болтове.

 

Това не ми прчи да съм им клиент вече 6 години!

 

Така че подобни случки се случват навсякъде!

 

Има един парадокс обаче: майсторите се дразнят когато седиш в сервиза и им висиш на главата, а ние като клиенти пък гледаме да не си оставяме колите без надзор.

 

P.S. има няколко места в София където не се притеснявам да си оставя колата все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.