Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за размишление.


maxrpm

Recommended Posts

Днес се бяхме разбрали с една приятелка да и сменям интеркулера на пасата горе в Симеоново и маслото на мотора. Казвам това са много пари за части около 200лв,(кулера е 134лв, маслото е около 50 и филтъра още 5) тя казва "парите не са проблем, всичко е точно" добре казвам, тогава, отиваме 2 коли ако не успея да свърша навреме , вземаш фелицията отиваш на работа, аз като сменя нещата, вземам къдравата ти съседка с пасата и се прибираме към квартала. Отначало нали мисли някакво време вика ок става и изведнъж се отказа.

 

Не мога да разбера защо прогресивно хората отказват да ми дават да им карам колите. Имам точно 1 човек който ме знае от години и спокойно ми дава ключа, ей сега на момента. Тази година ми се случи да вляза в кола да се стопля, човека ми е приятел, не ми мисли лошото в никой случай, познаваме се от години и ме изгони за секунди, макар че изрично му казах че НЯМА да карам!

 

Ся разбирам Greenwitch която просто ми прати какво и е пратено на лично като преувеличени факти от шкода срещата, едва ли не съм се качил на колата "състезавал" съм се, въртял съм ръчни колкото мога едва ли не и мацката просто написа "какво е това ? Какво чувам , това вярно ли е? " Как да и обясня че не е ?!?

 

Разбирам бившата която на въпроса "защо чух колата си да пили чисто нови гуми от пряката при ВМА, чак до светофара?" и отговора съответно от моя страна- ти каза, че беше пила, аз не бях, щом така съм решил, така е било нужно да се шофира!

 

Всяка чужда кола, която съм взел съм върнал в напълно изправно състояние. От малък се опитвам да разбера защо хората масово ми отказват да им карам колите, моля всеки който ме познава да изкаже мнение за да корегираме/прикрием този недостатък!

 

Поздрави.

 

Edit: в кръга на шегата вече има и вицове по темата - жорето120, казвам му - на събора (2012-2013) ти запалих колата, даже два пъти я угасих на скорост! Той казва - еее кога съм забравил ключа ? :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти кажи че искаш да караш, метам ти ключовете пък може и да я пооправиш малко :fiu: 

Виж сега темата е доста спорна, аз не си давам колата както не обичам и да карам чужди. ПО принцип аз и на моя мъж не обичам да си давам колата ама хич, че как я ръчка чак жал ми става. Не обичам да карам и чужди, защото съм такъв карък, че все при мен нещо ще се счупи.

Но.. както си описал случая горе да обидно е, аз просто щях да взема твоята кола и да приключим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: в кръга на шегата вече има и вицове по темата - жорето120, казвам му - на събора (2012-2013) ти запалих колата, даже два пъти я угасих на скорост! Той казва - еее кога съм забравил ключа ? :P

 

Саше, понеже ме цитираш, да ти кажа моя принцип какъв е :

Не желая да карам чужди коли, каквито и да са те, дори и да ми ги предлагат.  Не желая други хора да ми карат колата.

Единствено мога да направя компромис, ако собственика на колата изрично желае и настоява да се свърши някаква работа, а не за тестове и разни проби как върви или взема завои.

Сега, че ти си седнал на седалката и си врътнал ключа....поне да ме беше попитал. Не ти се сърдя. Знам, че света е шарен и не можем всички да сме еднакви. Винаги с каквото мога ще ти помогна.

 

Поздрави :)

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, Саше - и аз няма да ти дам моята  :tongue_1:

И по темата - ами да кажем, че имаш малко....особен стил на шофиране, който не се нрави на всеки. Отделно от това погледни си останките от автопарка - прави впечатление и то не особено позитивно.

Сега, ако искаш ми се сърди, но сигурно и други, освен мен смятат, че не си сигурен шофьор и предпочитат да не ти дават кола, за да остане тя здрава - може да не се е случвало досега, но никой не иска да се окаже, че първия път е с неговата.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си прекалено рисков Саше  :running: 
Не се занимавай с глупости и си сипи една бира. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше да ти имам проблемите, честно. карай си фелата, сипи си една биричка, давай го лежерно следващите почивни дни и хич да не ти пука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше да ти имам проблемите, честно. карай си фелата, сипи си една биричка, давай го лежерно следващите почивни дни и хич да не ти пука

И в допълнение - стягай 120-ката за Калояново! :P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше да ти имам проблемите, честно. карай си фелата, сипи си една биричка, давай го лежерно следващите почивни дни и хич да не ти пука

Много прав се оказа. Отначало мислех да избича едно мнение с обяснения как не смятам колите си за останки по никакъв начин и да се обяснявам как чужда кола няма да ударя. Сега като пих една бира вече не ми пука дава ли ми някой кола или не :)

 

Да вметна нещо - не съм видял Шкода счупена от зор, все пак изключае 3 цилиндровите модели, става дума за спортни автомобили, по скоро нещо френско. Другото - това че нещо е счупено, ако е по моя вина , много е ясно че ще го платя, това съм го казал на всички. Магазините за резервни части са за това, поне в моето съзнание... ;)

 

Дианче, засега няма да ти карам Октавията, че това табло толкова е грозно, че много ми се набива в очите , ще взема да я блъсна без да искам, като тръгнеш да го сменяш, ще дойда да помогна, щом искаш да ремонтираме, пък после може ;)

 

Гога на 120ката всичко и е ново и е готова, ще го помисля дали да изтегля 400лв за масла и бензини и граждански, но ми писна вече от кредити. 100 % ще съм атракция в оранжево - сив цвят. :P Kaто си взема една бира и си викам, ще я изкарам за събора , мам** му, като изтрезнея и ме дострашава от кредити. Най - накрая ще отида в банката пиян!

 

Жоре, знам че не се сърдиш, исках да видя пали ли на газ отраз ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ей сега се чух с мацката с Пасата. Утре ще правим кулера и ще сменяме маслото. Прочела е темата, имало неточности в изказванията ми ама щяла да ми ги сподели утре...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашеее, Саше, да ти имам проблемите...

Но, сам си ги правиш!

Когато се запознахме, Макса пристигна на НИМ "на кючеци" - то не бе пилене, то не бяха спирачки...

Отделно, че като видиш Шкода от преди "демокрацията", минаваш в паралелно измерение!

Аз съм спокоен - нямаш интерес към Съби, ама някои хора треперят като те видят до автомобилите им!

А, и как иначе - непредвидим си, като градушка лятно време /да пази Рогатия/...

Иначе, дори забележки правиш, когато се возиш.

Просто обясни на девойката, че Пасата не ти е интересен.

Е, ако беше 120-ка, съм сигурен, че щеше да пробваш, дали може да се изправи на задни гуми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В Неделя, ако е дал Господ, приятел ще помогне и Макса ще е с нов съединител, тогава пак, ще се появя на НИМ с въртележки, аз опитах на мокро, вчера, ма то умряла работа, боксува като за пред Надин.

 

Забележки правя защото правиш ненужни маневри, ти си знаеш.

 

Отделно в 120 ка се чувстам в собствени води ,зверски по - спокоен, това мога да го завъртя на 180 без да го изпусна и за миг, явно толкова години задно задвижване съм го разучил из основи. Вчера пак бях на село и споделих на дядо ми как ей сега на мига бих си взел 120ката...

 

Пасата ми е скучен - 5 метра кораб, комби, турбо дизел, чуждо, син цвят гаден, предно предаване, няма нищо интересно в него. Ще го прибера евентуално до квартала с 140 по околовръса, 5 мин ще паркирам тази скучна каруца и ще се прибера да си легна.

 

Съби - Аз ... то ме кефи, че теб те кефи, ама е малко overkill, мен ми е ясно че ще го изпусна, ще го ударя. Дори и в градски условия, аз това не искам да го карам. Не защото е голямо, много са му конете. Хубава кола е отвън, и ме радва че на теб ти харесва, ама аз не бих го взел дори и за София - Пловдив, защото ще ме говорят във вечерните новини как съм карал с 270км/ч. Знам, че би го дал, ама аз не бих го поискал... Със 120 ка, и тебе ще те нахраня с попарка, ама е на село, царувай ,докато нямам ГО, че бързо ще залезеш :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че всичко в темата е в кръга на шегата, както и постовете за спортните шкоди, *** км/ч, въртене, пилене и изправяне на задни гуми. Ако не е обаче, Вие сте недисциплиниран и вероятно рисков шофьор. Променете си отношението към шофирането, за да намалите вероятността някой ден да нанесете не само материални щети! Погледнете се през очите на жена, тикаща детска количка! Одобрявате ли се? Уважавайте останалите участници в движението! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.