Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с Октавия 1


diana_kraice

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам няколко проблема с колата и се надявам да ми помогнете. 

Колата е Шкода Октавия 1999 г, бензин, 5 скоростна кутия 75 kw, на 250 000 е вече. Доста хора вече са я виждали, аз не искам да е върха а да я стегна и да не ме зареже по пътищата, а си харесвам колицата.

Колата присецва в ниски обороти получава се едно придърпване - случвало ми се е на светофар да гасне / говоря за изключена скорост и на спирачка/!

Откакто отворих двигателя се получава едно тресене  като карам между 55 и 80 км, мина ли ги  да кача на 90 и спира!

Моя мъж я тества и не можа да го установи( а и нямаше къде да вдигне над 60 за да го усети, обаче това не е моята кола)

И преди да почнете догадки ще кажа какво съм сменила : филтри+този на климатика, ремъци, колекторна тръба, свещи, кабели, акумулатор - не зареждаше алтерантора и той оправен. Гумите не са ми криви и от това се съмнявахме!

Тресенето се предполага че е от тампоните на двигателя - поръчани са - остава като ги сменя да видя ще тресе ли, ако ли не пак тука.

НО остава придърпването от какво може да е ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя да не е АЕЕ със 75 коня, а не кв., защото този с 75 кв е в по-нови години на производство. Ако е АЕЕ, почти всички проблеми при него са свързани с дроселова клапа. Тресенето, хълцането и гасненето точно на нея ми приличат. Лошото е, че по спомени е поне 600 лв. На първо място трябва да се пробва чистене на дроселовата клапа и после адаптация, ако така не стане смяна. Всичко това в случай, че проблема е от нея разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този двигател е, ако е дроселова клапа ужас и е над 600 лева проверих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходила на диагностика, защото не знам и къде да отида. Мислех да помоля Пепи да я закачи и да я види, но и време не ми остава.

Днес моя мъж ще я вземе за тест и ще я види, защото му опявам от две седмици (той също се съмнява за дроселова клапа).

Странното тук е, че това се получи след като отворих двигателя? И не мога да разбера къде е връзката, преди това си вървеше ок (като изключим че харчеше  масло като луда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май натам клоня Пепи да те тормозя  :blush:  Днес са я гледали имат съмнения за нещо утре ще я довършат и пак ще я тествам. Ако нищо не направят ще ти звъня да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.