Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Уважаеми колеги, имам удоволствието, да Ви представя топ продуктите на белгийската фирма XENUM.

 

Тя е основана през 2005г. като се разраства изключително бързо и се налага на пазара със своите висококачествени продукти,

които разработва съвместно с едни от най-добрите европейски лаборатории. Продуктовата гама обхваща почти всички моторни превозни средства,

като се започне от автомобили, мотоциклети, лодки, камиони и друга тежкотоварна техника.

 

Xenum участва активно в разработването на масла и друга техническа химия в тясно сътрудничество с множество състезателни екипи, където се

изпитват качествата на продуктите и доказват тяхната ефективност и надеждност.

 

Няма да пиша повече суперлативи за марката, като ви предлагам сами да се убедите в качеството и ефективността на продуктите Xenum.

 

Тук накратко ще ви представя най-разпространените продукти, като с пълната гама, може да се запознаете на сайта на вносителя за България :

 

http://www.bulmotors.com

 

XENUM X-TREME WINTER D

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 20.30лв.

 

post-224-0-61946900-1461522761_thumb.jpg

 

Подходяща за всички видове дизелови автомобили. Както и за такива оборудвани с DPF.

Подобрява течливостта на дизеловото гориво и оптимизира работата на двигателя при температури до -30 градуса.

Не съдържа алкохол и не вреди на гумените, тефлоновите и други видове уплътнения, като предпазва инжекторите и горивната помпа.

Дозировка 1:1000 или за всеки 25 литра гориво се добавят 25мл. от добавката в резервоара на автомобила.

 

XENUM DIESEL MULTI CONDITIONER

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 28.00лв.

 

post-224-0-71748000-1461523167_thumb.jpg

 

Подобрител за дизелово гориво.

Почиства и смазва инжекторите и горивната система.

Поддържа ЕГР и ДПФ чисти.

Неутрализира водата в резервоара.

Предпазва горивната система от корозия.

Предпазва инжекторите от натрупване на депозити и блокиране.

Намалява токсичните емисии и дим.

Подобрява цетановото число на дизеловото гориво.

 

Подходящ за ежедневна употреба и профилактика на горивната система.

 

 

Дозировка 1:1000 или за всеки 25 литра гориво се добавят 25мл. от добавката в резервоара на автомобила.

 

XENUM NEX10

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 29.00лв.

 

post-224-0-54117800-1461598123_thumb.jpg

 

Xenum Nex10 е подобрител на дизеловото гориво, като той се основава на изцяло нова формула NexGen.Той е изключително подходящ за автомобили с DPF.

 

Nex10 осигурява гладка и равномерна работа на двигателя, оптимизира нивото на шум и вибрация на мотора.

Спомага за икономия на гориво.(4-11%).

Увеличава динамиката и мощността на двигателя.

Редуцира отделянето на токсичен дим и депозити в изпускателната система и атмосферата.

Смазва и почиства инжекторите и горивната система.

Премахва депозитите в горивната камера, турбото и DPF.

Поддържа EGR и DPF системите чисти.

Редуцира вредните емисии, включително CO2, неизгорял въглеводород и твърди частици.

 

Nex10 е съвместим с всички стандартни дизелови горива и техните добавки. Подходящ за всички дизелови двигатели, включително най-новото поколение с директно впръскване CRD, TDI, JTD, HDI, с EGR, филтър за твърди частици и катализатор.

 

XENUM COMPLEX DIESEL SYSTEM CLEANER

 

Опаковка: 300мл.

 

Цена: 23.00лв.

 

post-224-0-66795100-1461599643_thumb.jpg

 

Подобрява впръскването на гориво и цялостното представяне на двигателя и компонентите от изпускателната система.

 

Почиства и смазва инжекторите и горивната система.

Поддържа EGR и DPF системите чисти.

Неутрализира водата в резервоара за гориво.

Защитава горивната система от корозия.

Предпазва инжекторите от натрупване на депозити и запушване.

Спомага за понижаване на разхода на гориво.

Подобрява надеждността на двигателя.

Намалява токсичните емисии и дим.

 

Подходящ за превантивна употреба и в случай на проблем с горивната система.

Подходящ за всички дизелови двигатели.

 

XENUM ULTIMAX DIESEL

 

Опаковка: 350мл.

 

Цена: 32.00лв.

 

post-224-0-09341000-1461600485_thumb.jpg

 

Специално разработен за модерните дизелови агрегати, оборудвани с DPF.

Ефективно почиства горивния тракт.

Увеличава цетановото число на дизеловото гориво.

Почиства филтъра за твърди частици и турбото (променлива геометрия).

 

Спомага за оптимизиране разхода на гориво.

Подобрен двигател пробег, мощност и ефективност.

Осигурява безпроблемното функциониране на DPF каталитичната система.

Поддържа изпускателната система и турбото чисти.

Предпазва горивната система от корозия.

Неутрализира водата в резервоара за гориво.

 

Подходящ за всички видове дизелови двигатели.

 

XENUM X-FLUSH

 

Опаковка: 500мл.

 

Цена: 30.00лв.

 

871187488_Xflush-600x600.jpg.0b06b7162c1fd7811ae884ad9f54365c.jpg

 

Високоефективен горивен разтвор за мигновено почистване на инжектори, горивонагнетателна помпа и горивна камера от натрупани депозити и отлагания.

Подобрява впръскването на гориво и цялостното представяне на дизеловите двигатели.

 

Осигурява гладка и равномерна работа на двигателя, намалени вибрации и нива на шум.

Понижава разхода на гориво.

Повишава мощността и динамиката на двигателя.

Повишава надеждността на двигателя.

Понижава отделянето на вредни емисии и дим.

Безвреден за каталитичните конвертори и DPF.

Почиства EGR клапана и спомага за регенерирането на DPF.

 

Може да се използва превантивно или при наличие на проблем с горивната система. Подходящ за всички видове дизелови двигатели.

 

XENUM M-FLUSH

 

Опаковка: 350мл.

 

Цена: 30.00лв.

 

M-Flush-600x600.jpg.61db4ff9840f91aeda24dfb41fd07216.jpg

 

Приложимо за всички видове бензинови и дизелови двигатели.

Добавка за почистване на нагари от старото масло при двигатели с вътрешно горене.

Също така промива и системата за променлив ход на клапаните и бутални пръстени, както и хидравличните повдигачи на клапаните.

Намалява киселинноста в картера.

Премахва лаковите образувания по валовете.

Подобрява движението на маслото по маслените магистрали.

Намалява емисиите в картерната вентилация.

 

ИНСТРУКЦИИ ЗА УПОТРЕБА:

350ml Xenum M-Flush е достатъчно за третиране на 5-6 литра маслена система на двигател.

Добавете Xenum M-Flush в маслото на двигателя преди източване.

Стартирайте двигателя и го оставете да работи за около 30 минути на място или 150-200 км

шофиране без високи натоварвания на двигателя.

Изпуснете отработено масло, докато все още е топло.

Сменете масления филтър и напълнете ново масло в двигателя.

 

XENUM R-FLUSH RADIATOR

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 27.00лв.

 

Xenum_R_Flush-600x600.jpg.65e91f4e0f147d23022648924d58fb2f.jpg

 

Смес от високо киселинно изпълнение и неорганични инхибитори, предназначени за отстраняване на ръжда и отломки.

С премахването на тези замърсители, ефективността на топлопреминаването на охладителната система значително се увеличава.

Препоръчва се за охладителни системи на всички бензинови и дизелови двигатели.

ПРИЛОЖЕНИЕ:

    -250 мл препарат Xenum R-flush Radiator е достатъчен за до 8 литра охладителна система;

    -Охладителната система трябва да е топла (не отваряйте ако системата е гореща), отворете и премахнете антифриза;

    -Когато системата се изпразни, затворете я и добавете R-Flush в радиатора или охладителна система и добавете вода;

    -Стартирайте на двигателя и го оставете да работи на празен ход за около 20 минути;

    -Изпуснете течността от системата, след което добавете антифриз и дестилирана вода в съотношение предписано от производителя на вашият автомобил.

 

XENUM IN & OUT DIESEL

 

Опаковка: 1500мл.

 

Цена: 137.00лв.

 

IN_OUT_Cleaner-600x600.jpg.f8a8457052e23b4eb2e59d08e811cf4d.jpg

 

XENUM IN & OUT CLEANER е професионален продукт, базиран на иновативната технология NexGen с двойно действие:

 

-ефективно почиства DPF филтъра, каталитичния конвертор, както и турбото заедно с променливата му геометрия;

-активно почиства цялата горивна система и инжектори;

 

Повишава мощността и подобрява динамичните характеристики на двигателя.

Спомага за икономия на гориво.

Спомага за по-гладка работа на двигателя, намалява шума и вибрациите.

Повишава надеждността на двигателя и турбокомпресора.

Гарантира безпроблемното функциониране на DPF и каталитичния конвертор.

 

Приложение:

 

Възможно е да се използва превантивно, така и при наличие на проблем.

Подходящ за всички видове дизелови двигатели.

Прилага се без необходимост от разглобяване на компоненти от запалителната система.

Съдържанието на опаковката (1500мл.) се добавя в резервоара, непосредствено преди зареждане с дизелово гориво. Най-добър резултат се постига при смесване с 20 до 40 литра, дизелово гориво. Препоръчително е, след добавяне на XENUM IN & OUT CLEANER, автомобилът да се използва продължително при високо натоварване (<3000 оборота/мин), за да се постигне оптимална температура в изпускателната система.

 

XENUM DPF PRO

 

Опаковка: 350мл.

 

Цена: 63.00лв.

 

1503139944_XenumDPFPRO600x600.jpg.142ef4621040a033908e026ccada0ee5.jpg

 

 

Xenum DPF PRO е професионален продукт, проектиран да ускори пасивната регенерация и почистване на DPF/FAP филтъра, каталитичния конвертор, турбо компресора и лопатките на променливата геометрия.

 

Осигурява безпроблемно функциониране на DPF и каталитичния конвертор.

Повишава мощността на двигателя.

Възстановява правилното функциониране на турбо компресора.

Подобрява работата на двигателя.

Редуцира отделянето на твърди частици и дим.

 

Може да се използва превантивно и за решаване на проблем.

Подходящ за всички видове дизелови двигатели.

 

XENUM OCTANE BOOSTER

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 29.00лв.

 

Octane_booster-600x600.jpg.a34d6b11691c980a7447c0e06687529d.jpg

 

Подобрител на бензиновото гориво.

Увеличава октановото число на бензина с от 2 до 5 единици (В зависимост от вида на качеството на бензина.

Не е препоръчително да се добавя към бензин с октаново число над 98 пункта.)

Повишава мощността и динамиката на двигателя.

Не вреди на катализатора и околната среда.

Редуцира детонациите в горивната камера.

Предотвратява механични повреди на двигателя, в следствие на възникнали детонации в горивната камера.

Може да се използва с безоловен и оловен бензин.

 

Подходящ за всички видове бензинови двигатели. Както за атмосферни, така и за турбинирани двигатели, включително тези от най-ново поколение с директно впръскване.

Изключително подходящ за по-стари бензинови двигатели с карбуратор.

 

XENUM PETROL MULTI CONDITIONER

 

Опаковка: 250мл.

 

Цена: 27.00лв.

 

PETROL_Multi_Conditioner-600x600.jpg.ae404094cb3c8b3f5c0b9f49f3429e59.jpg

 

Мулти-функционален подобрител за бензиново гориво.

Подобрява цялостното представяне на горивната и изпускателната система.

Активно почиства и смазва дюзите, клапаните и горивната система.

Повишава мощността и динамиката на двигателя.

Спомага за понижаване на разхода на гориво.

Предпазва горивната система от корозия.

Предпазва горивото от оксидация.

Неутрализира водата в горивния резервоар.

Редуцира CO2 емисиите.

Предотвратява запушването и компрометирането на катализатора.

 

Подходящ за ежедневна и превантивна употреба.

Подходящ за всички видове бензинови двигатели, включително тези от най-ново поколение с директно впръскване на горивото.

 

XENUM COMPLEX PETROL SYSTEM CLEANER

 

Опаковка: 300мл.

 

Цена: 25.00лв.

 

136497784_ComplexPetrol-600x600.jpg.71d91a64b80277ef9a42278d997d8076.jpg

 

Многофункционална добавка за почистване на бензиновата горивна система, дюзи и горивна камера.

Активно почиства и смазва всички елементи от горивната система, дюзи, клапани и горивна помпа.

Увеличава мощността и динамиката на двигателя.

Предпазва горивната система от корозия.

Предпазва горивото от оксидация.

 

Подходящ за ежедневна и превантивна употреба.

Подходящ за всички видове бензинови двигатели, включително тези от най-ново поколение с директно впръскване на горивото.

 

XENUM ULTIMAX PETROL

 

Опаковка: 350мл.

 

Цена: 32.00лв.

 

post-224-0-75005900-1461699547_thumb.jpg

 

Вискоефективна добавка за почистване на бензинови горивни системи. Специално проектирана за модерните бензинови двигатели, включително тези с директно впръскване на горивото (GDI, FSI & SIDI и др.)

Мощно почиства горивната система.

Подобрява смесообразуването и октановото число на бензиновото гориво.

Поддържа чисти лопатките на турбокомпресора.

 

Осигурява безпроблемното функциониране на катализатора.

Подобрява работата на двигателя.

Повишава динамиката и мощността на двигателя.

Редуцира дима и вредните емисии.

Подобрява надеждността на двигателя.

Защитава горивната система от корозия.

Защитава смукателния тракт и EGR клапана от натрупване на депозити.

Неутрализира водата в резервоара за гориво.

 

Използва се само в случай на възникнал проблем с горивната система.

Подходящ за всички видове бензинови двигатели, включително тези от най-ново поколение с директно впръскване на горивото.

 

XENUM INTAKE PRO CLEANER

 

Опаковка: 500мл.

 

Цена: 25.00лв

 

1700953172_IntakePro-600x600.jpg.7e3c019531c838d5037e73c043ae618f.jpg

 

Спомага за възстановяване на мощността, като ефективно почиства дюзите и карбураторите от натрупване на нагар и други замърсявания.

Запазва ламбда сондата и каталитичните конвектори.

Освобождава иглата и клапата в карбуратора.

Почиства приемните пътища и клапаните, клапанните легла, сензорите и датчиците, както и горивната камера.

 

Приложения: Подходящ за бензинови двигатели. Може да се използва за почистване (премахване на нагара) на демонтиран EGR клапан. 

 

XENUM BRAKE CLEANER PRO XXX

 

 

Опаковка: 750мл.

 

Цена: 17.60лв

 

Brake_Cleaner_Pro_XXL-600x600.jpg.bf8d906be71894f19e220be0506db7fd.jpg

 

Аерозол под високо налягане за обезмасляване и почистване на всички спирачни части, спирачни дискове, накладки, спирачни апарати и други.

Многоцелеви професионален и високоефективен продукт.

 

Основни предимства:

    -Универсално приложение

    -Високо ефективно и бързо почистване

    -Бързосъхнещ

    -Не оставя остатъци

    -Лесно е да се постигне почистване дори и в скритите области

    -Икономичен за използване

BRAKE CLEANER PRO XXXL е безопасен за гума, найлон и пластмасови части.

 

 

Темата ще бъде периодично допълвана с останалите продукти на XENUM.

 

Всички, които са заплатили членски внос и са членове на Шкода Клуб България, ползват 10% отстъпка от цените на продуктите, посочени в темата.

Отстъпките за членове на клуба, важат само и единствено за заявки направени към мен на ЛС.

 

Всеки, закупил продукт XENUM се задължава да го използва и дозира според предписанието на гърба на опаковката. В противен случай е възможно

да настъпят странични ефекти, за които отговорността е изцяло на потребителя!

 

Цените на продуктите мога да бъдат променяни периодично, в зависимост от актуалната ценова политика на bulmotors.com

За поръчки, въпроси и консултации, моля да ми пишете ЛС. Нека темата остане с чисто информативна цел.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже пробвах "In out cleaner" един резервоар назад,което ще рече в началото на месеца.Има някакво подобрение колата и някак по-жива стана!Мисля ,че добавката сис трува  ,предвид ,че се използва веднъж максимум два пъти в годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пропуснете да смените горивния филтър след ползването на добавките.Добри са иначе ползвал съм ги но се пазарят онлайн и цената в сравнение с бардала е по- висока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от продуктите на Xenum са налични в София. Възможно е лично предаване след предварителна уговорка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за филтъра пропуснах,да го спомена и е много важно,наистина!Аз лично моя горивния го смених веднага след това,беше удивително чист,но това е може би защото съм голям педант и горивния по стара традиция си го сменям на всеки 10к км..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всичко от сайта ли предлагаш?

Точно бях решил да поръчвам тази или другата седмица добавки и течност за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всичко от сайта ли предлагаш?

Точно бях решил да поръчвам тази или другата седмица добавки и течност за чистачки.

Да, всичко което виждате на bulmotors.com. Пиши ми на ЛС за повече подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От добавката  за дизел съм много доволен, за бензинова още нищо не мога да кажа , че не съм минал и 1/4 резервоар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От добавката  за дизел съм много доволен, за бензинова още нищо не мога да кажа , че не съм минал и 1/4 резервоар ;)

И аз ,и аз така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз също си получих моята дозичка Diesel Multi Conditioner 250ml:

Diesel_Multi_Conditioner_250ml.png

 

 

Изчаках малко, преди да пиша, за да напиша отзив за добавката. :)

 

Впечатленията ми са:

1. по-лесно ускорява колата - по-приятно върви при леко натиснат педал на газта, не се чуди коя предавка да сложи, директно тръгва/дръпва и е много приятно усещането... :)

2. повече километри извънградско - при първият резервоар с добавката разходът беше доста висок на извънградско (около 10.5л/100км - минах 720км със 75 литра). Обаче, при второто зареждане /отново сложих от добавката/ - минал съм около 800км до тук и бордовият ми дава, че имам за още 120км /реално мога още 80тина да мина преди да светне/. Маршрутът е един и същи (магистрала Тракия), без никаква промяна в карането, скоростта или нещо друго...

3. по-тихо работи моторът, малко по-плътен звук издава.

 

Аз съм доволен! Много по-приятно върви колата! Нафтата си е една и съща - Go Petroleum на бул. Житница.

 

Благодаря, Пепи! :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Вчера си получих поредната "доза" XENUM NEX10 за Kuga-та. Колата се държи много по-добре с добавката, а и разхода е една идея по-добър. За Corrado-то ползвам XENUM OCTANE BOOSTER, който също му се отразява чудесно.

Зимата, за всеки случай сипвах на печките XENUM X-TREME WINTER D и не знам, дали защото зимата не беше много люта, или добавката си свърши работата, но е факт, че не съм имал нито веднъж проблем със замръзнало гориво и на Kuga-та, и на S60-та.

 

С две думи, смело препоръчвам добавките, супер са!

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Искам да споделя изключително положителния си опит след почистване на колата със системата на Xenum I-Flux 100.

Колата тръгна осезаемо повече в ниските обороти и при движение с малко газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо се изгубих в описанията. Всичките ми звучат еднакви, но описани малко по-различно. Всичките почистват, предпазват, повишават мощността, намаляват разхода. Как да разбера кое е най-подходящо за моя 1.6tdi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новите комън-рейл двигатели с дпф филтър, най-подходящ е Xenum Nex10. Със специалната си формула с микро керамични частици, които спомагат за понижаване на температурата на изгаряне и намаляване на отделянето на твърди частици. В следствие на всички тези неща се щади дпф и катализатора.

 

Xenum diesel multi conditioner се препоръчва за по-старите помпа-дюза или роторна помпа, без дпф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дойде и при мен време за смяна на маслото. Преди време се чух с Патрик за поръчката ми, а на следващия ден се видяхме и си взех нещата. Избрах си полусинтетика Xenum X2 10W40, а преди смяната, сложих Xenum M-Flush за промивка на системата. Нарочно изчаках известно време да мине, за да имам база за сравнение. Колата пали много лесно в момента. Тракането от повдигачите след самия старт на двигателя почти не се чува (явно филма, който остава, наистина не се стича бързо и си остава навсякъде в горната част на двигателя). Също така, мотора е една идея по-тих. Благодарности за съдействието за отстъпка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако въпроса е към мен, с такова е карана колата от ден първи! Всички смени в ЕТ и после са извършвани с 10/40. Разбира се, гледал съм да е от проверено място маслото всеки път. И го сменям на 10-12К. До сега, 303К не съм имал проблеми с нищо, което е свързани с мазането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да вдигна темата, за съжаление с лошата новина, че от 2019та има промяна в цените нагоре. Добавил съм още няколко по-интересни продукта в първото мнение, като съвсем скоро ще има и други нови неща. :) Всички останали условия остават без промяна.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Привет,

 

искам да купя от добавките за дизел: XENUM NEX10, XENUM ULTIMAX DIESEL.

Моля за някакви координати за връзка.

Писах вчера и на ЛС с мои данни за връзка, но нямам отговор.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, martomodev написа:

Има ли място в София от където може да се вземе?

Няма физически магазин, това е идеята и на тази тема. Може да се срещнем на удобно за двете страни място, след предварителна уговорка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа благодарност на Петър!

Набави ми от вносителя необходимите добавки за дизел и ми ги достави на удобно и за двама ни място в София.

Освен това ми взе пари, които явно бяха на ниво отстъпка за дилъри, без всякакви надценки.

На всичкото отгоре, ми даде акъл как да дозирам добавката и ми донесе ползвано шише с дозатор и шлаух за пълненето му.

Много полезна среща и запознанство!

За мен е чест да познавам такива хора!

Пожелавам успех в работата!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.