Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заден капак Octavia 2 със задна чистачка


spectrum

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди време претърпях лек инцидент при които задният капак пострада непоправимо, смисъл застрахователите ми признаха нов заден капак. Моят в момента е без задна чистачка, та искам да попитам ако сега си взема на старо заден капак с чистачка дали ми трябва някакво допълнително окабеляване и изобщо можели да се подкара тази задна чистачка.... защото честно казано тази екстра много ми липсва и много съжалявам, че не си я взех още като я поръчвах на времето..., а сега ми се отдава шанс да оправя тази грешка... моля за вашите съвети...

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK... това означавали, че ако сменя и лостчето ще мога да подкарам чистачката или трябва и още нещо... защото ако е само лостчето ще го преживея...

 

И още един въпрос дали задните капаци за хетчбек  октавия 2007г. и 2010г. са еднакви ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти маркуч за пръскалка, окабеляване ще трябва, лостчето е 30ина лева, програмиране с компютъра... Друго...

 

На мен никога не му е трябвала задна чистачка на лифтбека, стъклото винаги ми е било чисто - единствено ми е била нужна, когато има събрали се капки дъжд, но това се лекува за нула време с rain repellent на turtle...при тръгване всичко пада и прозореца е чист.

 

За вратата на багажника - не би трябвало да има разлика (по-скоро няма разлика).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че е по добре да си търся като моя капак без задна чистачка и да не се занимавам.... да съм мислил на времето сега вече е късно...

 

Мерси за отговорите... полезна ми беше информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, купи си какъвто намериш капак, Ако е с чистачка, дори и да не я ползваш сега, след 2-3-7 месеца пък може да решиши да си прекараш инсталацията. Не е някаква кой знае каква философия. Може да я ползваш и без вода на първо време. А може и някаква или голяма част от инсталацията да я имаш така или иначе. Не се ограничавай в търсенето, а най-добре си вземи оборудван капак същият цвят, пък ако има чистачка, има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, купи си какъвто намериш капак, Ако е с чистачка, дори и да не я ползваш сега, след 2-3-7 месеца пък може да решиши да си прекараш инсталацията. Не е някаква кой знае каква философия. Може да я ползваш и без вода на първо време. А може и някаква или голяма част от инсталацията да я имаш така или иначе. Не се ограничавай в търсенето, а най-добре си вземи оборудван капак същият цвят, пък ако има чистачка, има :)

Мерси колега... доста разумно и логично звучи написаното от теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна чистачка е препоръчително да има ако колата е комби или хеч-бек.При тези форми на купето,зад самият автомобил се получава голямо завихряне и задното стъкло се цапа адски много.При форма на купето тип лифт-бек - задна чистачка въобще не е необходима.Единственият плюс е когато се пуска сама ,когато включиш задна скорост (при активни предни чистачки,т.е. леко да ръми дъждеца).

 

ПС: Без задна чистачка,момчетата по бензинджийниците повече си оправдават левчето за почистване на стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....При форма на купето тип лифт-бек - задна чистачка въобще не е необходима.Единственият плюс е когато се пуска сама ,когато включиш задна скорост (при активни предни чистачки,т.е. леко да ръми дъждеца).

 

Колега, карал ли си лифтбек със задна чистачка? Струва ми се, че не си ;) Аз пък покарах 10 години точно лифтбек със задна чистачка и нито за момент не съм съжалявал. Напротив - в задръстванията, при маневриране, при снеговалеж, след престой до прашен булевард или просто на улицата (то нали в София въздуха е чист) задната чистачка винаги е влизала в употреба. И винаги е вършела повече от прилична работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашното ми превозно средство е лифтбек +задна чистачка - и да карал съм такъв тип автомобил.Аз лично не бих инвестирал пари в тази екстра,ако автомобила не е хечбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако намериш с чистачка при всички положения е по-добре. Дали ще я активираш след това е друг въпрос(както е писал колегата superba), но ако искаш винаги може да го направиш. А що се отнася до това дали да я има, аз съм твърдо за.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задната чистачка си е прекрасно нещо,помагала ми е много пъти та като цяло е по-добре да я има и да работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че наистина на лифтбека не се задържат много капки с вода и не си струва специално да се инвестира в тази екстра, аз лично бих използвал такъв случай  и при смяна бих сложил чистачка. Сигурен съм, че ще подобри нещата  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.