Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Външна брава на предна лява врата


SHOMATA

Recommended Posts

Повреди ми се външната брава на шофьорската врата. Нещо се счупи във вътрешната част на дръжката на бравата и не може да се отвори вратата отвънка.

С дистанционното се отключва, но не мога да я отворя.

Интересуваме как да я сваля тази брава, за да я сменя с някоя втора ръка /ако може и някоя снимка ще е идеално/.

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се.

Октавия 1, 1998г.,110 к.с.,ТДИ.

Предполагам, че проблема е в основата на бравата и тя ще трябва да се  сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно се е скъсало или откопчало жилото, което е закачено за външната брава. Тя се сваля не много трудно, ако направиш всичко както е описано тук:

http://www.briskoda.net/forums/topic/113882-removing-a-door-handle-fabia-and-octavia/

Не развивай болтовете докрай понеже падат във вратата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е скъсано жилото.Явно има нещо счупено в механизмите на основата на бравата.

Жилото го регулирам в различни положения , но черната дръжка не може да го изтегли достататъчно и да отвори вратата.Решил съм да сваля основата и да видя в какво състояние е.

За болта на ключалката знам че не се развива до край, но другия, който държи основата предполагам, че трябва да се развие до край за да се свали основата.И за да стане всичко това според мен трябва да се свали кората за да се извади от вътрешна страна основата на бравата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смених основата на бравата, проблема беше решен. Явно е имало нещо повредено в основата.

Благодаря за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.