Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокирала система на ръчната на заден спирачен апарат!


strazhara

Recommended Posts

Здравейте

Вчера най-накрая реших да огледам, защо не ми държи ръчната. Установих, че палеца на задния спирачен апарат(Lucas) е блокирал в долно положение, все едно е дръпната ръчната. Напръсках малко с WD и нещата малко се оправиха. Но системата не пружинира свободно, както другия апарат.

Интересуваме, къде се намира тази пружина, която връща системата в изходно положение?

Може ли да отвия болта, който държи планката без да текне спирачна течност, за да огледам там как са нещата?

Има ли някой схема на разглобяване на спирачния апарат?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема би трябвало да е вътре.

По-добре ако ще разглобяваш си вземи комплеката гумички и ги смени всичките. За задните апарати беше нещо 7-10 лв за единия апарат, и спирачна течност също си трябва. Аз не съм ги разглобявал, но гледах като ми сменяха задните дискове. Работата си едоста, почистват се, промиват се, подсушават се, после гумички, грес във водачите, и накрая обезвъздушаване.

Ето един съвет за обезвъздушителите, ако не са развивани отдавна се отвиват с почукване на ключа, ако се напъват плавно с ръка може да се скъсат. Ако все пак се скъсат, ги има по магазините.

 

В първите два клипа е показано разглобяването:

 

 

 

Ето един интересен клип, въпреки, че се пропуска разглобяването, но какви спирачки само ремонтира...страшен гнилоч беше в началото...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ви е ръчната?Моята е много зян.Дърпам я хамалски до колкото имам сила и си спира яваш-яваш...Интересно е че преди да сменя дискове и накладки отзад "ковеше".Не се усеща да държи по слаба отляво примерно.Възможно ли е ITN китайските накладки да са чаааак толкова зле?Бих ги изхвърлил мигновенно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори!

Свалих планката и се оказа, че между нея и оста е пълно с пясък. След почистването и смазването, за сега се движи, като от другата здрава страна. Вече и планката, която опъва и двете жила вътре в купето се изравни. В момента ръчната кове за страх, разбира се с нови накладки и дискове АТ от преди 1година. 

За сега няма да разглобявам апарата, но в последствие ако пак блокира, направо ще си го обслужа както подобава.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, щом спира, занчи ремонта е бил успешен.

 

А как ви е ръчната?

 

И мойта ръчна е 'тежка'. Дрябва да я дръпна много здраво, за да хване здраво. Отзад избрах накладки Феродо, като си мислех, че ще заминат бързо и после ще сложа по-добри, но се оказаха от твърдите... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За накладки признавам само АТЕ.Отпред съм с такива и съм много доволен.Преди да махна задните които бяха с оригинален Skoda номер от сорта 1U0...... ръчната беше бетон.Тази седмица като остане малко свободно време ще бодна едни АТЕ и отзад и ще споделя разликата.Ако няма накъде да се насоча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте

Най-накрая се реших и разглобих спирачния апарат и се оказа, че проблема е в задръстеното с мръсотия маншонче  от външната част на апарата там, където се захваща механизма на жилото за ръчната. Вътре  в спирачния апарат беше всичко на шест, даже не съм сменял нищо. Евала на тези немци, като зная на ладата какви смени падаха на тези уплътнения на предните спирачни апарати........ Малко зор видях докато сваля вътрешната зегерка на механизма на ръчната спирачка, но със преправянето на  клещи за сваляне на зегерки успях.

Почистих  сглобих и сега няма никакво задържане на спирачния механизъм на ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

.... Вътре  в спирачния апарат беше всичко на шест, даже не съм сменял нищо. Евала на тези немци, като зная на ладата какви смени падаха на тези уплътнения на предните спирачни апарати.......

 

Здравей :)

 

Мдааа......почна се. Шкода е немски автомобил. Ми немски е. Като преди това си имал Лада...След време всички ще казват, че Шкода е немски автомобил. Като изчезнем ние със старите бангии.... :P

Виж сега колега, моята Шкода е чехословашка и до сега - 26г. не съм пипнал преден спирачен апарат.

Да знаеш, че чехите правят качествен каучук. Нямат база за сравнение в соц. лагера. Или поне на времето правеха. Сега не знам.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.