Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нарушение или не?!?


b3lq7a

Recommended Posts

Точно пред Токуда вчера преди обяд имаше паркирани 3 коли на тарикати, които не са им се давали пари за паркинг. То едно говедо като направи нарушение и след него овцете се присъединяват. В резултат една лента, бутане от дясно в ляво и псувни на килограм. Не знам как още не са изпочупени НюДжърситата заради заобикалянето на такива тарикати.

А иначе съм имал случай при задръстване полицай да маха на колите да пресекат непрекъснатата линия и да карат по трамвайните лини за да се разтовари движението. И никога от КАТ не съм виждал да спират за каране по линиите, освен за навлизане между "островчетата" на спирките. Колкото и да ги псуваме им е ясно, че това разтоварва трафика.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газенето на релсите било нарушение, а? Това го обяснете на тъпаците от Паркинзи  и гаражи - направиха бул. "Христо Ботев" с по две ленти в посока и веднага заградиха едната за зона. Един *** стига да паркира на втора линия и цялото движение е по трамвая. И то само там да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си спомня точната година, предполагам че лесно може да се провери, но поне от 10 години "карането" върху трамвайните релси не е забранено.

По спомен мисля, че е изпреварването и заобикалянето, което приложено в нашите условия и при определената маркировка или спирка не е нарушение.

Това по принцип - нищо общо с конкретния пример.

 

Поздрави

 

ПП: забравих и островите, както е пред Халите например, там също е нарушение.

Редактирано от hamsia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Праилника за прилагане на ЗДП:

 

 

 

Чл. 72. Движението на нерелсово пътно превозно средство по трамвайно платно, ако няма други забрани, се разрешава само при изпреварване или заобикаляне в посоката на движение на трамвая, но без да му се пречи.

Т.е. принципно си прав, но в конкретния случай самото преминаване на плътната линия е вече нарушение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си влязъл на прекъсната и можеш да си переш по трамвайните ако не пречиш. Като например идваш по К. Величков има трамвайни линии и непрекъсната по средата, влизаш на релсите и можеш да си пресечеш Ал Стамболийски и не си в нарушение движейки се по релсите?

Редактирано от elmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.