Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Самозаключващи се врати!!!


dat

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Такова чудо не предполагах...

Заключиха се вс. врати при ключ в стартера, а аз отвън...! Лошото е, че са се опитвали да отварят колата, явно, и шоф. ключалка е деформирана, не може да влезе вторият ключ и с дистанционното му не стана.

Ключар > надуване на вратата > дълга тел = 45 сек. Поне видях как се краде кола :)

След това и досега: вратите се заключват и отключват, както си карам! Лудница!

Вече изпитвам ужас да не оставя ключа вътре :)

 

Имате ли идеи?

 

ПС: Плафоните не работят при отваряне на вратите, иначе, от бутоните им, светват. Ако има връзка.

ПС2: Вратата на багажника престана да се отваря от бравата, само отвътре и то някой трябва да я вдига едновременно, иначе с "двуетапно" дърпане на лостчето. Досадно. Но такава тема има в FAQ - говори се за накви моторчета, нищо не разбрах, явно трябва майстор, но кой ще се разправя с такива дреболии, не знам.

 

Привет и дайте акъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти работят микроключетата по вратите=>оттам колата не засича отворена врата и се самозаключва след 30 сек дори вратата да е отворена (или колкото е настроено)=>след като и микроключето в запалването е сдало багажа, колата се е заключила с ключ отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! На ел. сервиз или аларми трябва да се ходи? Логично и само 1 ключе да се е скапало, системата ще сработи => може би причината е в багажната врата, която отказа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не може да се заключи с ключ в патронника на волана. Провери като вадиш ключ и при затворени врати, дали ти светват плафоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми заключва се, нали това описах :blush: Плафоните не светят, когато се отварят вратите, само от копчето им. Тва пък не знам защо. Днес ходих при един ключар (Пловдив) - съгласен е за микроключетата, но нямал, можело бравите да са капсуловани. Аз ги видях някъде из нета - по 3,80, но забравих къде. Да съм видел на компютър за грешки. (ще покаже ли, според вас?) Отидох в ЕТ, ще запиша час. Колата е на жена ми и двамата нямаме никакво време, но трябва, че полека се превръща в таралясник, пък върви като пушка! (1.9TDI).

Аз съм питал тук и за турбото, толкова отдавна, че ме е срам. Проблемът си стои. Дайте, моля, някой просветен човек по шкодите в Пловдив, да я постегнем!

За себе си съм избрал Октавия 1.4 TSI, но в момента...

 

Приятна вечер!

Редактирано от dat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

На Фабиа 1 няма индикация на таблото за отворена врата ако не се лъжа!?Принципно и аз го имам тоя проблем на Октавия-та но си го знам и внимавам.С ключ в патронника ако не се даде на контакт ще се заключи.

На диагностика излиза грешка за това.Една диагностика ще каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от нивото на оборудване, от отделни лампи за врати и багажник, до всяка врата поотделно при тези с Макси Дот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.