Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комплект съединител + маховик за Октавия 2, 1.9 tdi, 105 k.c.


Grozdanov

Recommended Posts

Не знам за кой двигател точно питаш, но неговия е 1,9 - 105 к.с., О2 преди ФЛ.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за същия.За това използвах темата да попитам.Моята октавия е същата и на мен ми предстои смяна на съединител и маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време Цецо75 беше казал SACHS.

В момента - кой знае?

Нямам спомен да съм казвал сакс категорично. Има и люк и сакс фабрично. Незнам дали е според годината или според пазара. Но това има значение ако ще сменя само диск. Ако е комплект, все тая какъв е стария. Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям комплект, но си мисля, че е най-добре да сложа същата марка като фабричния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш предварително да знаеш, само някой със законна етка или в ЕТ, да я щракнат по ВИН. Ако им се занимава де... което е съмнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и аз да се изкажа по въпроса.

Преди време спуках корпус на скорстна кутия и смених кутията, и съединителя.

Тогава се продаваха по 1200-1400 двумасовите, а в ЕТ ми отговориха в порядъка над 2000 лв без монтаж.

Свързах се с вносителя на Sasch за България (за да няма реклама ще премълча фирмата) и си купих съединител за около 900 лв.

Вече 80 000 км си го карам и няма никакви ядове. Така че на тези от ЕТ можеш да им кажеш довиждане.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма място за реклама... Значи закс си работят дирeктно с аутоплюс, аутохелп,аутостар,елиткар,интер карс и ммого други.. Всеки от тях си пише че е официален защото си купува директно от закс.. няма как фирма като интеркарс или аутокели който са с най-големите в европа да купват от аутоплюс примерно... А относно закса има 2 вида които е по магазините, рециклиран и нов, но какъв точно беше разликата в цвета на кутиите ще ви излъжа.. Това въжи и за валео, имат френско, турско и корейско. Като най-добре е френското,а най-зле турското... Като при валео това въжи само за съединители с двумасов маховик, при твърдите си е френско.. Аз лично препоръчвам ЛЮК понеже от към рекламации е по-добре... но все пак си е въпрос на избор ;)

Редактирано от CtoYaN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма място за реклама... Значи закс си работят дирeктно с аутоплюс, аутохелп,аутостар,елиткар,интер карс и ммого други.. Всеки от тях си пише че е официален защото си купува директно от закс.. няма как фирма като интеркарс или аутокели който са с най-големите в европа да купват от аутоплюс примерно... А относно закса има 2 вида които е по магазините, рециклиран и нов, но какъв точно беше разликата в цвета на кутиите ще ви излъжа.. Това въжи и за валео, имат френско, турско и корейско. Като най-добре е френското,а най-зле турското... Като при валео това въжи само за съединители с двумасов маховик, при твърдите си е френско.. Аз лично препоръчвам ЛЮК понеже от към рекламации е по-добре... но все пак си е въпрос на избор ;)

Така вносителя за България не е от изброените горе посочени фирми. Аз говоря за истински не за някакво менте или там рециклиран и т.н. 

То всяка фирма си пише че е вносител но истинския вносител е един, всички други купуват от него с отстъпки и препродават то това е ясно.

:tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми добре щом смяташ че този истински вносител за България зарежда фирми като Интер Карс оперираща в 12 държави и с незнам си колко магазини и Ауто Кели оперираща в 8 държави и тя не знам колко магазина има точно в Европа със закс ... еми успех :D Нищо лично да не го приемай като заяждане, просто 9 години се занимавам с авточасти и знам на какво са способни хората в този бранш да говорят ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

... а каква е разликата м/у едно и двумасов и фабрично двумасов ли е монтиран. 1.9 тди 105 кс. И още като се сменя маховик трябва ли и съединителя да се смени.

Редактирано от Bladimir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричния е двумасов и се сменява комплект всичко.Миналата седмица сменявах съединител и този който извадихме от  колата беше Закс.Цените са паднали доста и да се слага твърд маховик ако колата не се засилва сериозно е безсмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кажи, че са станали по 200лв. комплектите и направо профилактично го сменям моя :)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти и монтаж ще искаш :D Цената с отстъпките които ползва моя човек е 584лв ама не знам от кой точно го е взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра е цената ако е Сакс или Люк. + едни 200-300 работа, спрямо 2-3к в ЕТ си е като печалба от тотото :)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люк е комплекта и смяната с моя помощ ако изобщо така може да се нарече мотането около подемника и подаване на инструменти-70лв 

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това си е братска цена, но все пак похвали го този сервиз, ако и след смяната всичко е направено както трябва, нека да може и други колега за подобни пари да сменят съединителя (ясно е, че +% за липсата на роднинските отношения :) )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене при смяната ми обясниха че не е препоръчително да слагам твърд маховик на мойта О2 преди Фейс.

Като свалихме стария беше твърд  маховик сега с комплект на сакс .. действително се усеща по меко самото поемане ...

Моя явно не е бил оригинален и е сменян защото е в мн добро състояние но лагера се беше разбил всъщност той шумеше при отпуснат педал и се усили в рамките на година .. та затова са гимнастиките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.