Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

волан от фейслифт на фабия 2 преди фейслифт?


danny

Recommended Posts

здравейте, искам да попитам съвместими ли са воланите на фабия 2 преди и след фейслифт ? имам предвид да си работи и еърбег-а също не само механично дали може да се смени ?

 

също така и от някое поло дали би могъл да стане волана?

 

моля за някой с опит да сподели

 

мерси предварително

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , на фабия се слагат 3 волана! И трите волана имат еднакъв на брой шлици и се захващат без проблем. При воланите мисля до 2013/2014 и еърбеците са еднакви , само капачката е различна , за тези след 2014 не съм 100% сигурен , че горното важи! Ако искаш покажи снимка на волана , който искал да сложиш за да ти кажа с точност

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят е ето такъв:

по принцип си ми е удобен и искам само да го облеча качествено с кожа защото е много зле от горната страна обелен и напукан, но нито мога да си позволя да остана цяла седмица без кола, нито цената е оправдана според мен, като за цената която ми обявяват тапицерите предпочитам направо да си взема нов волан и само да го сменя, да не седя една седмица без кола

 

w1.jpg

 

искам да сложа някой от тези 2та:

 

w2.jpg

w3.jpg

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми излиза картинка колега.

Ще може ли да ги качиш в някой от сайтовете за снимки,че явно дроп бокса пак не сработва.

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега трябва да се виждат,

странно, имах си интернет, но рутера беше забозил нещо и не пренасочваше портовете към пц-то хостващо снимките. рестарт го оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре заредиха снимките. Така значи :

и двата волана, които искаш да сложиш са с еднакъв еърбег, само капачката е различна.НО

1. Волан запазен от двата модела,ще намериш трудно. в ОЛХ има една капачка като за първия модел , но и искат 150 лева. За сметка на това Iavkata има такава , ако не се лъжа, но пак трудно ще намериш такъв волан пък и запазен. Лично моето мнение е да си свалиш волана и да го дадеш за претапициране , като не знам каква цена са ти казали на теб, но мисля ,че масовата цена с дупчена кожа е около 150 лева. 
 

Ако толкова те притеснява, факта че ще си без кола. Мога да ти дам за няколко дни такъв волан да не останеш без кола :) Освен това, ти мисля,че работиш в SAC така,че още по лесно :)

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

по принцип си ми е удобен и искам само да го облеча качествено с кожа защото е много зле от горната страна обелен и напукан, но нито мога да си позволя да остана цяла седмица без кола, нито цената е оправдана според мен, като за цената която ми обявяват тапицерите предпочитам направо да си взема нов волан и само да го сменя, да не седя една седмица без кола

...

 

Това е много странно - 1 седмица без кола, защото ще ти шият волана ли? 

 

За около 4-5 часа се прави обличането с кожа, уговаряш се за ден и час, сваляш го, носиш го, шият го, вземаш го и за по-малко от ден си с "чисто нов" волан - струва около 100-120лв и си държи доста време без никакви проблеми... с естествена кожа. Не мога да се сетя за вариант, който да ти забави колата 1 седмица, защото ще шият волана, или нещо друго има - това е много интересно - да не би да го изливат наново, където си питал... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха че записват за след една седмица когато правих моя,но след като ме записаха в уговорения ден го свалих и за половин ден го направиха ,даже беше вкопана кожата и шевове бяха като оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да ми кажеш къде са ти го тапицирали ?

 

също ако някой има опит с махане на волана нека сподели как се маха

поздрави!

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че се прави за няколко часа. Правих го на фелицията преди. Като караш по Г.М Димитров по посока Симеоновско шосе, малко преди кръстовището на двата булеварда има една бензиностанция на Лукойл. Преди бензиностанцията завиваш в дясно и след товапървата пряка пак в дясно и след около 100-200 метра от лявата страна в един гараж под едно бяло блокче има тапицери. Двама братя дебелаци са и работят добре и на приемливи цени. Взеха ми 100 лева за естествена кожа и цветен шев на волана. Волана се сваля като започнеш от сваляне на еърбека. Отзад на волана ще напипаш две дупки и трябва да бръкнеш с подходяща отверка в тях за да отщракнеш щипките и да падне еърбека. После внимателно откачваш буксата му и отвиваш волана с гедоре и камък. Принципно този модел волан не седи добре когато е кожен защото кожата свършва до никъде. И заводски да е направен с кожа пак не хваща окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://picbg.net/pic.php?u=48572E9NgY&i=780129

Ще ти го направят същия. Щом ти харесва ще си доволен. На мен не ми харесва защото кожата не стига до под еърбека, а свършва във спиците. Ето как ми го бяха направили на фелицията:

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох Явка , вярно че отиде при Мони , ама кой да помни :).

Дани , волана се маха мн лесно мога да ти го махна , или потърси във форума имаше тема по този въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.