Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Що е то и за какво служи?


elefant65

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес ходих да гледам една Октавия 1.6 бензин с евентуално намерение да я купя. Направи ми впечатление, че при свободен ход на двигателя се чува едно "цъкане", наподобяващо шума при работа на газова рейка/ бутални дюзи/. Потърсих от къде идва шума и установих, че е от едно "устройство"", което не зная за какво служи. В / от него влизат или излизат, не зная кое е правилното, два маркуча и има снопче кабели с букса, което вероятно го захранва и командва. Намира се на десния калник между преливното казанче за антифриз и резервоарчето с течност за чистачки. Черно е на цвят, единият маркуч, по-дебелия около Ф 12мм. отива някъде към инжекциона, а другият, по-тънък отива към ботуша на десния амортисьор и влиза в нещо като тройник или разпределител - не зная. Въпросът ми е що е то и нормално ли е така силно да "цъка" че да го чувам ясно и силно, а като си сложа ръката върху него да го усещам. Интензитетът на това "цъкане" е доста по-голям от реле за мигачи, абе направо все едно работи газова рейка. Опитвам се да кача снимка, но не успявам. Ще се постарая пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги, моля, помогнете. Как се качват снимки в темата от наличните в моя компютър? Хич не съм на "ти" с тази техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това е Charcoal Carbon Canister.

Иначе : http://www.wisegeek.org/what-is-a-charcoal-canister.htm.

Но не знам дали трябва да цъка или не :) Но може да се разровиш и да видиш 

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , доколкото разбрах може да се запуши , но какво как и т.н не продължих снощи да ровя. Питайте гугъл за симптоми и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.