Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Глоба за фирмено брандиране върху лично МПС


Recommended Posts

Здравейте, казуса е следния, закупих Фабията от фирма с нейното брандиране, пререгистрирах я в кат без да махам бранда и никой нищо не ми каза. Спряха ме за проверка и полицаите ми казаха че можели да ми пишат акт понеже, надписа не бил записан в талона, въпросът ми е някой знае ли каква е глобата за подобно нарушение. Надписите така или иначе ще ги разкарам, но не знам как да стане без да ги сваля заедно с лака, през това време обаче има ли вероятност наистина да ми пишат акт за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това отпадна сигурно от 2 години и повече.

Точно!

На фирмените коли си лепим логото без да уведомяваме КАТ от доста време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми батенце според мен си се прецакал при пререгистрирането но не съм много сигурен... Иначе за личен автомобил нищо не е отпаднало и си ти лепят актчето и нищо не можеш да кажеш... За служебните и аз така знам, че когато е закупена от фирма и има лого с името на фирмата не се уведомява кат, защото го водят нерекламна визуална агитация... Обаче ако има други лепенки, е тогава лошо... когато автомобила е за лична употреба с некомерсиялна цел за да има лепенка, надпис или каквото и да било в голямия талон най- долу в ляво трябва да пише рекламен надпис... Но това е трябвало да ти бъде обяснено и от продавача и от КАТ... Ебахти тия са се услушвали та да се прецакаш... Лоши хора лоши опаки чепати хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   "Батка", "Батище", АЕ ПО-ПОУЕКА както с обръщенията, така и с отговорите! Написаното от Вас е безкрайно невярно и необосновано. Цитирам Ви разпоредбите на чл. 47 от НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И РЕМАРКЕТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ, И РЕДА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ДАННИ ЗА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА:

   Чл. 47. (1) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) Звената "Пътна полиция" допускат до регистрация превозни средства с поставени върху тях табели, надписи и емблеми, ако те не са в противоречие с действащите нормативни актове.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Всички надписи се изписват на български език с изключение на запазените търговски марки. Надписите и емблемите могат да се дублират на чужд език.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 67 от 2012 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) Забранява се изписването или залепването на надписи и/или емблеми върху стъклата и фаровете на МПС, с изключение на разрешените с нормативни актове, както и се забранява облепване на превозното средство с фолио, водещо до заличаване на основния цвят и подвеждане при идентифициране.
(4) (Отм. - ДВ, бр. 94 от 2009 г.)
(5) (Нова - ДВ, бр. 31 от 2015 г.) За нуждите на идентифицирането при облепване на превозно средство с фолио съгласно ал. 3 задължително се оставя необлепен минимум един основен детайл - преден капак или покрив.
 
Първо, изискването за вписване в регистрационния талон на МПС на съществуващите надписи отпадна през 2009 г. - (4) (Отм. - ДВ, бр. 94 от 2009 г.).
Второ, изразът, използван в ал. 1 е "допускат до регистрация превозни средства с поставени върху тях табели, надписи и емблеми...", т.е. никъде няма разделяне или указване на правото на собственост от гл.т. на неговия носител - физическо или юридическо лице в конкретния случай.
Друг е въпросът дали няма да ни подпукат за надписите върху стъклата "Skoda club Bulgaria", примерно. :nea:
Така че, drago_bs, ползвайте си автомобила със здраве и не го мислете.
Поздрави.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фирмата продавач ми казаха, че няма проблем да я карам с надписа и логото им, в КАТ при пререгистрацията също нищо не ми казаха и наскоро при 2 проверки ми се заядоха, че не ги пишело в талона. Явно си искаха пари, но за 6 години стаж не съм им дал и няма да ме накарат сега да започна. Както и да ,е де, вчера си играх 1 час и ги разкарах, малко по-малко, докато ги пръсках с пулверизатор с гореща вода, ще мина целите детайли с една паста и ще е готово. Благодаря все пак на отзовалите се, дано и други също да видя темата и да са наясно за да не ги изнудват и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сват имаше спечелена кола ,награда  на застрахователи Граве. Няколко години си караше  с лепенката, но от Граве  го задължиха да я махне и той го направи. Вероятно ,след като не се работи към дадена фирма, не би трябвало да се ползват техни брандове от частни лица, които не са свързани  с нея.Това   е мое мнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата братле, че си поиграл да си го направиш ти... Щото повечето ганьовци по сервизите понеже са си мърлячи по природа, не можем да ги виним, 100% щяха да направят белята за елементарна но пипкава процедура... Спомням си аз колко се измъчих да сваля моите надписи... Пре мен буквите бяхя отделни... Всяка една по една... Олеее що битка бешиии... Но поне съм си руса и се сетих, че аз не пререгистрирах... Някой да си търси рекламка на колелца ? :P О съвсем да забравя и честита ти количка :) Да се слушкате и разбирате мнооого безаварийни километри за напред...

 

P.S.  Въййй колега mordo, струвате ми се доста кисел... Противно на общоприетото схващане, мента глок и валериан помага... Нали като изключим тарминална увредените пациенти разбира се... Съвета на лекарите е: "Дишай дълбоко и най-важното, не се взимай чак толко насериозно..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кисел съм, че пишеш неверни неща. Като не си сигурен в нещо, по-добре запази мнението за себе си. Темата е за взаимопомощ, не за взаимопрецакване. Айде, че пак се разтреперих от нерви... :crazy:

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.