Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подаване на оплакване срещу сервиза на Шкода


musaka

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Тъй като много се издразних днес, има ли как и къде да се подаде оплакване срещу сервиза на Шкода в Надежда. Проблемът е че днес дойдох за смяна на гуми с час в 11, а в момента вече е 14:00 и колата даже още не е влязла в сервиза. Беше ми казано че ще отнеме около час и нещо, трябва да давам зор на човека на бюрото на всеки час и половина и последно ми беше казано "Тя колата вече е вкарана" и аз "Не, не е вкарана. Ето я отвън" Тия тук 20 човека сервиз не могат се организират и не си знаят натовареността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се оплакваш и да не се оплакваш-все е тая. ЕТ си работят така от както ги поднавам,т.е. от 2005г.

Просто гледай да ходиш там само в краен случай и свиквай с темповете им на работа.

 

П.П.Толкова ли нямаше къде да смениш гуми,та в ЕТ си отишъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото ги държа тук на хотел и защото се надявах че ще е най-бързо и лесно. Колко съм бил заблуден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в сервиза на masterone, доволен ще останеш.

А на мен във Вторник ЕТ ме изненадаха приятно, оставих колата в 9 за масло и филтри и за 13 часа беше готова, светлинна скорост за тях, обикновено са готови около 17-18 часа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме отказаха точно по същия начин. Купени от тях гуми ги монтираха 2:30 минути, при заявено предварително 1:00. През това време сервиза не беше натоварен, а много хора очрвадно се шляеха без работа. Построили са комунизма ама аз отказвам да им го финансирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Построили са комунизма ама аз отказвам да им го финансирам.

Абе не е точно комунизъм.

Разчита се на факта че са гаранционен сервиз и славата му.Думите им са че клиентите им са в кърпа вързани.Де ще ходят?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пуснал, пък каквото стане. Ако никой нищо не казва съвсем няма шанс за подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че вчера бяха много претоварени!

Никога не е било така - да има толкова много коли. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пуснал, пък каквото стане. Ако никой нищо не казва съвсем няма шанс за подобрение.

+1

Съгласен съм с колегата .Способни са но им трябва начална скорост т.е критицизъм.

Навсякъде е така не трябва да се колебаете това не е негативизъм а начин за постигане на подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултат не очаквайте! Боли ги, и без това хората се бутат кой да иде при тях! Няма контрол никакъв там. Прават си каквото си поискат с колите на клиентите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че вчера бяха много претоварени!

Никога не е било така - да има толкова много коли. :idea:

Няма лошо, нека има бизнес, и не само там. Тогава обаче е редно да дават реалистична информация на клиентите си и всеки да прецени дали да чака 5 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Тъй като много се издразних днес, има ли как и къде да се подаде оплакване срещу сервиза на Шкода в Надежда. Проблемът е че днес дойдох за смяна на гуми с час в 11, а в момента вече е 14:00 и колата даже още не е влязла в сервиза. Беше ми казано че ще отнеме около час и нещо, трябва да давам зор на човека на бюрото на всеки час и половина и последно ми беше казано "Тя колата вече е вкарана" и аз "Не, не е вкарана. Ето я отвън" Тия тук 20 човека сервиз не могат се организират и не си знаят натовареността.

Ако решиш да пишеш, брой ме и мен. Скъсаха ми нервите, когато я карах за смяна на масло. Пак записан час, тежко закъснение. Целия ден ми утрепаха, а ми беше казано 2,3 часа. Бях решил да чакам, и чаках, само че доста повече. И това което най-много ме ядоса е, че на края видях колата да прелита по булеварда с 80км., след което връхлетях вътре да питам, какво точно се случва. Разясниха ми, че я тествали, което тотално ме възпламени. Колата е на оперативен лизинг, респективно лизингодателя я дава на определена фирма, за служебен автомобил и ако при щета я управлява различен човек от служител на посочената в пълномощното фирма, застрахователя не плаща и стотинка. Полудях направо, включително и на лизингодателя звънях и той ми каза.. те от Еуратек си правят, каквото искат, но били имали такъв случай. Щета с техен служител (местел кола от единия им паркинг към сервиза), с документа от КАТ се доказало, че шофьора е на Еуратек, след което лизинговата компания ги подпира със съд за щетата. Еуратек си платили на финала. Но мисълта, че ще ме вкарат в такъв филм ме влуди. Та аз вярвам, че да сменя сервиза не е решение. Ако не си търсим правата и качеството, което би трябвал да се получава срещу парите ни, няма никога да се оправят. 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Тодор, не е проблема с лизинга. Проблема е причината за теста.

Не мога да разбера какво се тества след смяна на масло, освен да се види нивото на щеката. И да се запали да поработи на място.

Правят се на голямата работа. Тест пилоти. А и карат бързо, което наистина предполага рискове. И с чужда кола....наглост.......то сега е модерно да се кара бързо и да си мислиш, че като караш бързо и вече си най-големия майстор на пътя. Ай, че и аз взех да се ядосвам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, тествали са дали маслото ще загрее до 90 гр.

:sorry:

 

П.п. Иначе точно там шосето е право, равно и дълго като самолетна писта и няма особено голям трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, тествали са дали маслото ще загрее до 90 гр.

:sorry:

 

Ти нещо майтапиш ли се?

 

Значи това им е пистата за тестове. А и кога ще им се падне РСка....

 

 

п.п. единствена причина за теста виждам, че не всеки водач е техн. грамотен и може да усети някаква евентуална повреда по колата. Така, че като проба, да не би да излезе и още нещо освен плановото техн. обслужване.

Той Тодор може и да е в час и да ги усеща нещата, ама кой му вярва

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.п. Иначе точно там шосето е право, равно и дълго като самолетна писта и няма особено голям трафик.

 

Къде това бе?! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, майтапя се естествено.

Явка, що, на ул.Хан Кубрат на мен така ми се струва. За там 80 км/ч не е никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, майтапя се естествено.

Явка, що, на ул.Хан Кубрат на мен така ми се струва. За там 80 км/ч не е никакъв проблем.

 

Каква самолетна писта, какви 80 км/ч, какви 8 лв. на цяло?! Там първо има голяма и остра крива, второ има легнали полицаи през 100-200 метра и трето има и светофари. Ти не знам по какъв Хан Кубрат минаваш... сигурно по Ханко Брат :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, майтапя се естествено.

Явка, що, на ул.Хан Кубрат на мен така ми се струва. За там 80 км/ч не е никакъв проблем.

Бе че не е проблем не е, ама е забранено като скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От левия светофар на Ломско шосе ако се набере скорост и междинния светофар е зелен, то тогава до завоя към Еуратек може да се направят 200 км/ч.

 

Шегувам се разбира се, да не си помисли някой сега, че съм го правил това :)

 

Иначе по темата на колегата - миналата есен купих зимни гуми с много хубави черни лети джанти от Еуратек. Беше септември месец и не бяха за слагане още гумите. На въпроса ми мога ли да ги оставя при тях на хотел отговориха да, разбира се, само че ще те таксуваме два пъти за хотела на гумите.

Взех си гумите с монтираните джанти на тях и си ги оставих на друг сервиз, където не ми вземат такива двойни такси за хотел. Смешно беше как за един месец ще ме таксуват като за шест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............. на края видях колата да прелита по булеварда с 80км., ........

 

Явка, ти или не четеш,

..... или не можеш да вдигнеш там 80!?

И в двата случая не е мой проблем ....

 

Аз спирам със спама по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, Брат, точно там, заради една РС управлявана от Пилот на ЕТ, която прелетя ниско покрай мен, вдигнах 140+, само и само да видя с колко се движи ...

Естествено, че е голяма тъпотия от моя страна, но не това е важното в случая!

Та, мегдан има, въпросът е акъл да има! ;)

 

П.С. При мен, както вече стана ясно, нямаше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм живял в Надежда и съм минавал стотици пъти от там, както каза Явката има легнали полицаи и светофар. Отделно пътя е пълен с кърпежи и неравности в частта преди завоя и тези бунаци разбиват и окачването като шпорят колите на клиентите си. Ако на междинния светофар свети зелено може да се вдигне и над 140 ако става на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се хванахте за километрите :wacko_1:  Темата е съвсем друга. Каквото и да тестват, ако колата излиза извън сервиза е желателно собственика, най-малкото да е уведомен. В моя случай, риска е още по-голям, защото както казах, ако стане щета и не я шофира служител на фирмата с която е оперативния лизинг, застрахователя не плаща и лев. Иначе километри лесно се вдигат с нея  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е как стои въпроса със смяна на масло или ремонт в друг оторизиран ВАГ сервиз - примерно на Фоксваген или Ауди. Ако може да се сервизира Шкода там, ще им стане доста забавно на Еуратек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.