Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дребни проблеми с Octavia 1


lev4ek

Recommended Posts

Здравейте имам малко дребни проблеми с колицата Octavia 1 '04 комби. Имам нужда от съвети за разрешаването им.

1.Парктроника работи, от време на време.

2.Задната чистачка не работи. (Предпазителя е здрав).

3.Лесно ли се сваля кората около скоростния лост и ръчната спирачка.

Благодаря ви предварително.

 

Извинявам се, ако вече има такава тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистачката си провери първо маншончето на вратата на багажника.

За свалянето на кората - според зависи дали имаш подлакътник, но да, лесно се сваля като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свалянето на кората - според зависи дали имаш подлакътник, но да, лесно се сваля като цяло.

Да имам подлакътник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх доста с колицата.

1. Проблемът е открит. Оказа се, че платката на моторчето на задната чистачка не функционира.

2.Проблемът не е открит. Търсих кабелите на парктроника, но не ги открих. И се натъкнах на друг проблем. Имаше вода от лявата страна зад левия калник. Подсуших мястото. Имаше там 3 букси почистих ги с контактен спрей с надежда, че може от това да не работи парктроника. После ги преместих на високо и ги превързах със свински опашки за други кабели.

3.Проблемът е открит и решен.

Това е за момента. Ще се ровя да видя с този парктроник как се процедира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Днес сутринта като тръгнах с колата за работа. Парктроника и задната чистачка работят.

Стана ми ясно, че май от окиса на кабелите в букси не е имало добър контакт.

Също си мисля, че е спукан маркуча за течността на задната чистачка - основния виновник за проблема.

Забелязах, че е облепен с левкопласт в скритата част на купето нагоре към вратата на багажника.

Ще се наложи да го подменя през уикенда.

Ако някой го е правил да даде съвет как става.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си играх с този маркуч, като си преправях задната пръскалка да бъде в 3-тия стоп както е при фейслифта. Самото каркуче при мен беше доста твърдо, направо пластмасово. И понеже го скъсих и трябваше отново да го свържа със специалния накрайник който е към пръскалката и това беше много трудно. Нагрявах със запалка, за да омекне и да мога да го набутам, и накрая го лепих с моментно лепило за най-сигурно.

Може да смениш само повредения участък, но така ще имаш 2 броя свръзки, или може да смеш участъка от пръскалката до спуканото с 1 брой свръзка или пък цялото което ще е доста играчка.

 

 Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, използвам темата за да споделя един дребен проблем. Интересува ме как може да се регулира хоризонталния луфт на външната дръжка на пасажерската предна врата? Проблемът е, че самата дръжка изглежда леко разхлабена като я издръпаш за отваряне т.е. има хоризонтален ход до такава степен, че ако отваряш вратата пристъпвайки към колата от задницата се получава така, че ръкохватката навдига капачката, която е на мястото на ключалката и ако не забележиш може и да се изгуби в някакъв момент. Забелязах, че при дръжките на другите врати този проблем не съществува. Някаква идея? Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.