Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагер на съединител


Robbie_Williams

Recommended Posts

Здравейте колеги. Фабията 2007-ма година, 101 коня, AXR Мотор -  чувам от известно време един звук като за лагер на съединителя, когато натисна педала на съединителя, звукът изчезва. Други оплаквания и промени по темата няма. Въпросът ми е - може ли да се смени само лагер на съединител, без целия съединител и ако пък не го сменя, мога ли да прецакам нещо? Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го смениш в един прекрасен момент може да блокира и тогава ще завариш всичко в едно. А за смяната само на него си е по преценка, зависи на колко километра е твоя. Но труда за смяната е достатъчно скъп, за да не ти се иска след няколко хиляди километра да го плащаш пак, за да ти сменят и съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... когато натисна педала на съединителя, звукът изчезва.

така описано за мен проблема не е в лагера на съединителя ... при натиснат педал на съединителя лагера се върти и именно тогава трябва да шуми.

... При натиснат педал на съединителя спират да се въртят ( шумят ) валовете и лагерите в скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така описано за мен проблема не е в лагера на съединителя ... при натиснат педал на съединителя лагера се върти и именно тогава трябва да шуми.

... При натиснат педал на съединителя спират да се въртят ( шумят ) валовете и лагерите в скоростната кутия.

 

Ако това е така, - въпросът остава - сменят ли се отделно тези части от скоростната кутия (ако приемем, че е това) и наложително ли е? Колата е поддържана от към масло на скоростната кутия в рамките на нормалното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роби Уилямс е един от любимите ми изпълнители.

 

 

 чувам от известно време един звук като за лагер на съединителя...

 

 Опиши какъв е звука на сдал багажа лагер на съединителя и какво чуваш ти.

Жокер - виене или свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роби Уилямс е един от любимите ми изпълнители.

 

 

 

 Опиши какъв е звука на сдал багажа лагер на съединителя и какво чуваш ти.

Жокер - виене или свирене.

 

Колега, благодаря, че споделяш любовта ми към Роби Уилямс! Аз председател на фен-клуба му в България :)

Сега по темата. Звукът наподобява звука на мотора докато работи на място, изключително трябва да се заслушаш за да го чуеш и реално при натискане на съединител виждаш разликата от един звук по-малко... Един майстор ми подсказа още като избирах колата преди месец за това, че е лагер на съединител, затова съм и с тази теория, като ми го демонстрира с натискане и пускане на съединителя. Аз нямаше изобщо да му обърна внимание, звукът не е силен. Понякога след по-продължително каране в градски условия, се увеличава звука с 10-15 процента и при повторно натискане на съединителя, се връща предишния звук. По-съм склонен да мисля, че е лагер на съединител, отколкото нещо по скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Звукът наподобява звука на мотора докато работи на място, изключително трябва да се заслушаш за да го чуеш и реално при натискане на съединител виждаш разликата от един звук по-малко..

 

Гледам, че мотора е дизел. Дизела чука. Щом звука е като този на мотора, значи е чукане, тропане, тракане или подобно.

 

Виж това мнение на колегата Eagle. Колата е Фабия 1 бензин. Ако и при теб е тракане, при всички случаи не е от скоростите.

Лагер на скоростите вие. А лагер на съединителя свири и то при натиснат педал. Нещо около съединителя ще да е.

 

 

И аз имам подобен проблем,но при мен го знам от какво е,защото скоро ровичках там,но не го оправих.Моята е 1.4 бензин. Като е на празен ход има едно леко притракване,като от тракащи клапани,като натисна съединителят изчезва. Проблемът при мен е в това,че на долната помпа има един пластмасов накрайник,който контактува с вилката.Пластмасовият накрайник се е износил и металната част на помпата контактува с  вилката и притраква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същият мотор от 2007 г. на 165 хил.км. съм.

Мноооого тихо се чува такъв звук - "хъркащ", ако мога така да го опиша.

Сменях съединител и маховик /по друг повод/, звукът остана без промяна. 

Маслото на ск.к. също е сменено - няма промяна.

Със сигурност също така не е от агренажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, мисля че говориш за друг вид шум. Постоянен. Потропването е на интервали.

При теб е възможно да е лагер на първичния вал на скоростите. Нищо, че редовно сменяш маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен е постоянен шум.

Да, то наистина само скоростите не са сменяни, така че може да е оттам.

Не, че ме притеснява, нито пък мисля да правя нещо докато не стане наложително.

:hello:

 

Може и да е от маховик, но както го описва колегата на този етап не е болка за умиране.

Ако е маховик, в бъдеще ще си покаже много ясно. С какъв пробег е колата Роби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че ме притеснява, нито пък мисля да правя нещо докато не стане наложително.

 

:hello:

 

Правилно!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен този шум си е в рамките на нормалното. И при мен се чува нещо подобно още от около 70хиляди. Сега вече съм на 93 и няма изменеия. Смених тогава маслото на скоростите и няма никаква промяна. Аз съм SDI което изключва шума да е от маховика.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

101к.с не са с демпфер и е нормално кутиите да са по -натоварени от-към вибрации. Моята си трака от 150х.км. Смених я с друга, уж по-нова - същата работа. Сложих и масло за спортни кутии 75W140 от синьото на Мотул и сега позатихна малко. Проблема е, че зимата докато го стопли включва малко по-тегаво. Не се притеснявай, карай си така колата. Прослушвал съм 5-6 дизелови Фабии- все си тракат кутиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ledaltk, не и Фабия. Направи си справка, а не на изуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен е постоянен шум.

Да, то наистина само скоростите не са сменяни, така че може да е оттам.

Не, че ме притеснява, нито пък мисля да правя нещо докато не стане наложително.

:hello:

 

Може и да е от маховик, но както го описва колегата на този етап не е болка за умиране.

Ако е маховик, в бъдеще ще си покаже много ясно. С какъв пробег е колата Роби?

186 хиляди километра е колата - карата в България, поддържана в Еуротек и София ауто. По сервижна книжка е гледана изключително - като детенце :)

Да, по-скоро звукът е тракане, при натиснат съединител изчезва на 100 процента. На две смени на масло, е сменяно и масло на скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен този шум си е в рамките на нормалното. И при мен се чува нещо подобно още от около 70хиляди. Сега вече съм на 93 и няма изменеия. Смених тогава маслото на скоростите и няма никаква промяна. Аз съм SDI което изключва шума да е от маховика.

Благодаря за мнението, колега. За момента няма да правя нищо, ще се ослушвам и като ида след 10 000 км за смяна на масло в еуратек - ще ги питам за мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че мотора е дизел. Дизела чука. Щом звука е като този на мотора, значи е чукане, тропане, тракане или подобно.

 

Виж това мнение на колегата Eagle. Колата е Фабия 1 бензин. Ако и при теб е тракане, при всички случаи не е от скоростите.

Лагер на скоростите вие. А лагер на съединителя свири и то при натиснат педал. Нещо около съединителя ще да е.

Като нищо може да е като на колегата с бензиновия....няма да се учудя, но продължавам да мисля, че е нещо покрай съединителя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

101к.с не са с демпфер и е нормално кутиите да са по -натоварени от-към вибрации. Моята си трака от 150х.км. Смених я с друга, уж по-нова - същата работа. Сложих и масло за спортни кутии 75W140 от синьото на Мотул и сега позатихна малко. Проблема е, че зимата докато го стопли включва малко по-тегаво. Не се притеснявай, карай си така колата. Прослушвал съм 5-6 дизелови Фабии- все си тракат кутиите.

Успокоително е, много благодаря, няма да пипам нищо на този етап :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ledaltk, не и Фабия. Направи си справка, а не на изуст.

 

Съгласен съм с теб, че на Фабия може да е без демпфер.

Справка ще си направи колегата, понеже него го интересува.

Аз за мен си знам - моя е AXR /2007 г./ и е с двумасов маховик.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - едномасов е. Само на RS със ASZ е двумасов.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги.
Аз карам Фабиа 1.9тди 101. 
Та въпроса ми е следния ,че се умотах яко :Д Последно 1.9 101 фабия с демферен ли са или не?
Благодаря за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.