Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещ нивомер и термометър на таблото - Skoda Superb 2005г. - РЕШЕН


KrumovV

Recommended Posts

Здравейте, моята кола е Skoda Superb - 1.9 TDI 131 к.с. 2005 година. Купих я нов внос с удар отзад в задния капак. След ремонта и подкарване на колата забелязах, че двата уреда (нивомер и термометър) не работят. Термометъра при 1-то каране около 40км. вдигна до първата черта и след това напълно спря да работи. Таблото е сваляно и отваряно. Бяха проверени спойките, както и пистите от компетентно лице и не беше установен проблем по платката. От един колега във форума поръчах напълно същото табло със същия артикулен номер. При закачане на неговото табло на моята кола, поведението на новото табло беше абсолютно същото като при моето (не работят двата уреда). При ВАГ-КОМ тест всички уреди си работят. Пробвахме през лампа (съпротивление) да подадем на буксата която е на сондата в багажника, както и на температурния датчик отпред, но уви никаква реакция на двата уреда, при положение, че при този тест трябва и двете стрелки да помръднат. Всички релета и бушони са проверени и са здрави. Чета вече няколко месеца малкото информация по форумите, но абсолютно никакви нови идеи нямам къде да ровя за да търся проблем. Прочетох във форума на VW, че при някои табла с този проблем имало 10V стабилизатор който захранва уредите и предстои тези дни да го проверя 2-ри път за окисление или слаби спойки. Не съм отварял сондата на резервоара за да прегледам реостата, но и това ще направя тези дни за да го отметна като точка на проблем. 

 

Моля, ако някой е чувал или е имал подобен проблем да каже какво да я правя тази кола защото идеите вече са ми на привършване и започвам да го отдавам на ''НЕЧИСТА СИЛА'' :D

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, за температурата виж тука какво е писано: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51588-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD/

Ако можеш да вземеш друг датчик от някой само за пробата.

 

Пък сондата я отвори и виж да е нещо блокирала в следствие на удара и да трябва просто да се раздвижи или нещо да се пипне...аз никога не съм разглобявал там и не знам каво точно представлява, но предполагам, че трябва да се пипа внимателно.

 

Поздрави

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за идеите. Сондата отзад представлява простоказано цилиндър за който е закрепен подплавък и от нивото на горивото подплавъка подава информация на таблото какво количество течност има вътре в резервоара. Странното при моя сличай е, че при теста със съпротивлението и подаване на напрежение на кабелите които подават информация на уредите, те не реагират, а би трябвало. Според мен и двата уреда не работят заради едно и също нещо. Ся само трябва да измисля кое е това ''НЕЩО'' :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, от много мнения на "майстори", въобще не обърнах внимание на сондата която е потопена в резервоара, защото твърдяха, че проблема е в инструменталното табло. . Писна ми и реших да я извадя за да огледам и О ЧУДО, проблема бил там. :D Беше счупена плочката на поплавъка, който отчита нивото на горивото. Моля админите да заключат темата.

 

Благодаря и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имах и аз на Октавия 1. Плочката беше счупена някъде около средата и на таблото ми показваше нивото само когато имах под половин резервоар с гориво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KrumovV, благодаря за предоставената информация относно проблема. Винаги е полезно когато хората споделят. Така другите които срещнат същия проблем бързо могат да открият и отстранят проблема. Нали затова са форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.