Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Смарт" телевизор - размисли и проблеми


setfan

Recommended Posts

Мислех да питам в темата за андроида, но реших да пусна нова.

Направо - проблем с ново-закупен смарт телевизор JVC който не може да се свърже с рутер чрез wi-fi. Телевизора не е мой, а на един приятел който живее дълбоко в провинцията и няма кабелен интернет, а ползва услугите с 3G рутер от един телеком с оранжево лого (да не им правя реклама). Интернета е добър, но телевизора не може да се свърже и аз си мисля, че проблема е в рутера, който ми се вижда доста обикновен. Признавам си, че познанията ми по мрежи са много слаби и затова пускам допитване тук.

Иначе вкъщи имаме TV SONY с интернет, вече старо и поне 3 години си работи без проблеми с рутера ни (tp-link). Ползвахме си го редовно за клипове от Tube, като си бях логнат в моя профил, а на лаптопа си правех плей листи...докато не спряха поддръжката на приложението за youtube. Има дуги приложения които си работят още, а клиповете си ги карам с HDMI от компа...ама излизам от темата тук.

Та още от малък, настройването на ТВ ми е било като детска игра, ама това JVC ми се опъна. Някой имал ли е подобни терзания със умни телевизори? 

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей. Не е лошо да дадеш повече информация за модела телевизор и марката и модела рутер. Виж на какъв стандарт предава рутера - B/G/N - едновременно или е настроен само на N. Дали Wifi адаптерът на телевизора работи на N стандарт. Потърси посредством чичко Гугъл за подобни проблеми със собствениците на конкретния модел телевизор/рутер.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се образовах за тез телевизори от форума на setcom , като цяло проблемите на андроидите и смарт телевизорите с рутъри се свеждат до статични IP - та и стандарта на wi-fi то.

Вкъщи дълго време ползвах статични IP , но от както имам такива машинки , вече съм на DHCP .

Другото , което се сещам е стандарта на защитата на wi-fi - то , но трябва да се четат спецификациите на различните железа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В добавка към това, което Гената е казал за статичното IP адресиране vs. DHCP, няма да е зле да се провери дали рутерът няма активна защита по MAC адрес, която да възпрепятства свързването на ТВ-то. Ако е така, тогава трябва да се добави MAC адреса на wi-fi адаптера на ТВ-то в wireless настройките на рутера, така че да е възможна връзката между двете устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за насоките колеги! Ще пробвам другия път като дойде време да го посетя (като ходим за риба), ще вляза в рутера да разгледам какво е положението там. Вероятно ще звъними в телекома защото може да не са му оставили данни за достъп до рутера, пък и ще ги питам и тях. Може да са имали подобни проблеми с други клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само като инфо ти давам че тези JVC-та Wi-fi -то на повечето са в готовност и ако в този случай е така трябва да се вземе допълнителен приемник.

Пусни кой е модела и ще ти кажа дали е необходим такъв приемник или е вграден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от поста ти не разбрах дали телевизора се свързва с рутера и няма интернет свързаност или изобщо не може да се свърже с рутера? Или с други думи - когато правихте настройките на телевизора излезе ли ви в листа с устройствата въпросния рутер за да си изберете дали да свържете телевизора към него или към друго устройство? Въведохте ли някъде код за достъп до рутера - това е ако примерно лаптоп или телефон се свързват с въпросния рутер трябва да се въведе някакъв код за достъп (това не е задължително - мрежата на рутера може да е unsecured)?

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само като инфо ти давам че тези JVC-та Wi-fi -то на повечето са в готовност и ако в този случай е така трябва да се вземе допълнителен приемник.

Пусни кой е модела и ще ти кажа дали е необходим такъв приемник или е вграден.

Модела май е JVC LT-50V745.

 

Колега, от поста ти не разбрах дали телевизора се свързва с рутера и няма интернет свързаност или изобщо не може да се свърже с рутера? Или с други думи - когато правихте настройките на телевизора излезе ли ви в листа с устройствата въпросния рутер за да си изберете дали да свържете телевизора към него или към друго устройство? Въведохте ли някъде код за достъп до рутера - това е ако примерно лаптоп или телефон се свързват с въпросния рутер трябва да се въведе някакъв код за достъп (това не е задължително - мрежата на рутера може да е unsecured)?

 

Поздрави

Извинявам се , не съм обяснил всичко. Рутера си има парола за достъп до интернета. Лаптопа на човека е вързан и с телефона се връзвам без проблем. Телевизора има меню на български, и вече подменю за свързване с мережа. Не помня какво точно пишеше но нещо като ""свързване в wi-fi мрежа" - избирам това малко мисли и изкарва името на мрежата (рутера). Избирам го и дава полето за въвеждане на паролата. След въвеждане на паролата мисли и изписваше грешка нещо като 'свтрзването невъзможно' или 'грешка при свързване'. И подменюто за wi-fi забива и трабва да върна назад и да влезна отново за нов опит. Това нещо е пробвано няколко пъти, защото си мислех че нещо бъркам с въвеждането на паролата, но...

 

 

П.П. сега си мисля като ходя пак, да взема моя рутер само за проба дали ще се върже с него, въпреки, че няма да може да му даде интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи работата се разсъхва още при опит за свързване с рутера. Все пак обаче телевизора има WiFi интерфейс. От тук нататък възможните причини са доста, някои от тях са ги написали колегите по-горе - филтриране по MAC; липса/спрян DHCP сървър (трябва да се задават статични IP на устройствата в мрежата)... Да се пробва дали може да се свърже с друг рутер е добра идея - това ще изключи/потвърди не/коректната работа на мрежовото устройство на телевизора. Проверете настройките на рутера (ако не са заключени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези марки телевизори като горния са трудни, да не кажа невъзможни за лазене в интернет. Мъка голяма е. За смарт телевизор се избират други марки - корейските. Това JVC само името му е JVC. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем с браузъра заради нежеланието на телевизора да пише на латиница , а той не е от корейските :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въвеждаш правилно паролата и не можеш да осъществиш връзка, възможна причина освен гореизброените е телевизора да не поддържа типа шифроване . Въпреки, че това е малко вероятно, пробвай дали ще се върже към рутера, като премахнеш шифроването (WPA, WPA2 или WEP).

 

Ако пък е в гаранция - направо им го връщай. Мрежовата карта може да е заминала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.