Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Турбо дилема?


Recommended Posts

Здравейте имам един въпрос който е задаван милион пъти,дори и от мен няколко пъти,но така и две еднакви мнения не съм чул.Моля ако има тема или нещо където е писано повечко дайте насам,че ми се е запалила главата.

 

Въпросът е следният след като колата е завършена по мой вкус в интериора,екстериора е почти завършен,по стечение на обстоятелствата идва въпросът да се прави ли нещо по мотора или не.Колата е 110к.с. AHF ,1.9TDI.Оста на турбината се скъса и със заводското турбо приключихме.Сега въпросът е да си купя турбо от 110,116 или 131к.с.Като разбира се в моята глава отговорът е 131к.с.,като знам,че тръбата на въздуха на турбото се преправя.Интересно ми е моята кола е с ремап,ако сложа от 131к.с. Възможно ли е да стане лагава или да забива,пренадува и т.н. ако я качим без нов ремап.Въобще имам нужда от съвет имам бюджет да купя турбина и да я монтирам,искам да си карам колата спокойно,а ако реша след някой месец може да ремапвам,да сменям разпрасквачи.С една дума ако сложа турбо от 131 и се заббъркам във филм не ме устройва по добре някоя от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Ако някой, изобщо разбере какво питаш, ще е чудо!

2.Дали да се прави нещо по мотора, решаваш ти, не друг.

3.Ако под "ремап", визираш софтуер, писан за твоите двигател и турбина, няма как да стане за други.

4.Ако смениш турбината, ще ти е необходим нов софтуер, няма друг начин.

5.Имаш бюджет - то всички имат, въпросът е, дали е ограничен или не, и ако е - до каква сума...

6.Знаеш ли, какво точно искаш, или просто си питаш, някакви неща, без мисъл и идея ?

 

П.С.Използването на точки, запетаи, главни букви, нов ред и прочие, доста биха помогнали, да бъдеш правилно разбран, респективно - и друг, освен мен, би отговорил на твоето..., да кажем "питане"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще имам нужда от съвет имам бюджет да купя турбина и да я монтирам,искам да си карам колата спокойно,а ако реша след някой месец може да ремапвам,да сменям разпрасквачи.С една дума ако сложа турбо от 131 и се заббъркам във филм не ме устройва по добре някоя от другите.

Всъщност в края на твоя въпрос сам си даваш правилния отговор.

"Плъг енд плей" само със същата, като старата ти турбина ... от 110к.с. , но задължително трябва да се направи лог файл след слаганито и.

Това е необходимо, за да се види как се държи ... и евентуално да се предотврати счупването и, както старата ( възможно е неграмотен ремап да е причината )

Редактирано от nelasms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е, след като колата е с ремап, колко е надута турбината! Ваг 110к.с. и 116к.с. са с VNT15, a 131 е с VNT17. Ако пренадува, ще счупи и следващата турбина.

Другото, което е важно, е каква турбина търсиш? Нова или втора ръка, т.е. от морга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за объркването,самият аз се обърквам от време на време.Мисля да остана на вариянта да си търся турбо като моето или да ремонтирам моето,нерви нямам повече.

 

Благодаря за отговорите.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си турбо от 131 1749ва/250/ , след време ще съжаляваш , че не си го направил , дюзи от 2.5 тди/100-150лв/ и ще осигуриш поне 150 коня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,но трябва колата да си я оправя по-бързо.Като почна да се вкарвам във филми ще стане страшно отново.Ще се оглеждам пък ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.