Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фаворит любимец


krasipask

Recommended Posts

На 23.06.2021 г. at 13:25, The Best Forman написа:

Само накрайниците са различни (на Фаворит е кръгъл и обърнат , на Фелицията правоъгълен) , всичко друго е еднакво.

  Ето го монтирано!

:)

IMG_20210810_105823.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Един бърз въпрос? 

Тампона който е хванат към купето на Фаворит горната му част е равна(става дума за носача). Защото при Фелицията беше кръгъл този тампон. 

 На снимката Фаворитов. 

 Имат ли други разлики, за да поръчам от autokelly

8B87B323-121D-F83D-8015-33746F69803F_L.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не поръчвай фелициеви ,няма да станат .. съмнявам се , че ще станат и от модел до 01.'93 .. по спомен на Франко сменях носачите , за да мина на стария модел тампони.

Ако няма , потърси вариант за изработване на полиуретанови .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носача от снимката е Delphi от сайта на autokelly, проблема е че не пише за коя година на производство са. 

 Другите са Starline - за тях пише от 01/1993 D17. което значи че са тези които ми трябват. 

 Незнам Starline като качество как ще са? 

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://autokelly.bg/bg/products/32418646.html?ids=15734;34896324;34670684

 

Това са носачи в секция Фаворит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам , Стар лайн е търговска марка на Аутокели (може и да бъркам) , но със сигурност Стар лайн е с произход Китай. Ако нямат нещо , но може да се поръча на братята от Симеоновско шосе е по-добре.

А ти защо търсиш цели носачи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! Марка е на autokelly. 

Затова и питам. Някой ден ще отида до Симеоновско шосе да видя и там какво имат. В  autokelly ми правят отстъпка и затова ходя там, а и ми е близко. 

 Цели носачи търся за удобство :) Да сваля старите и да монтирам новите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под секрет - магазина на Симеоновско шосе имат и онлайн търговия ;) (шкода частите или нещо подобно).

Аутокели продават някои интересни чаркове , но като цяло българското представителство е гола вода.

Преди време исках да си попълня колекцията от врати и след няколко ходения до магазина им в Люлин , стигнах до чехите и стана един мазаляк . Накрая си купих врата от Радо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, krasipask написа:

Благодаря ти! Ще им намеря сайта и ще видя какво имат. 

http://www.skoda-chasti.shop/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На сайта на Симеоновско шосе има носачи, които са марка Vika-пак стигнахме до Китай. Голяма драма стана. Евентуално да ходя до там и да ги питам за нещо по- марково.

 Другия вариант е да взема отделно шарнирен болт, но те пак имат размери и как да разбера кои са за моя автомобил. :(

 Ето секция Фаворит шарнирен болт-кой да взема. https://autokelly.bg/bg/products/32454428.html?ids=15734;34896324;34670684

Да ги питам на място много не разбират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, krasipask написа:

Другия вариант е да взема отделно шарнирен болт, но те пак имат размери и как да разбера кои са за моя автомобил.

Почти съм сигурен, че са еднакви дори с тези на фелата и няма значение. Различните размери на сайта са по-скоро заради различните марки.

преди 50 минути, krasipask написа:

Да ги питам на място много не разбират

Едва ли ще ти помогнат, мен ме питат колата дали ми е преди или след фейслифт за нещо като жило на скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, krasipask написа:

 На сайта на Симеоновско шосе има носачи, които са марка Vika-пак стигнахме до Китай. Голяма драма стана. Евентуално да ходя до там и да ги питам за нещо по- марково.

 Другия вариант е да взема отделно шарнирен болт, но те пак имат размери и как да разбера кои са за моя автомобил. :(

 Ето секция Фаворит шарнирен болт-кой да взема. https://autokelly.bg/bg/products/32454428.html?ids=15734;34896324;34670684

Да ги питам на място много не разбират

Ако си само за шарнири - вземи АС метал .. турска марка , но много издръжлива и най-важното са със силиконови маншони , които не се цепят за три месеца , както оригиналните ДАС.

От тези на сайта аз лично бих се доверил на Феби и Лемфьордер макар , че се съмнявам да идват и те от далечния изток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не е само за шарнири! 

До края на седмицата ще отида да autokelly да видим какво имат и какво ще взема от тях. 

 Помогнете да избера и кормилни накрайници(от сайта им). Като най-подходящи - дължина, резба и т. н. https://autokelly.bg/bg/products/32695265.html?ids=15734;34896324;34759111

 Огледах носачите с които колата се движи от както съм я купил. Незнам дали са оригинални(не бих се учудил), но е видно че са от дълго време. Шарнирните болтове са нитовани за носача. Предният мост е позагнил отдолу. 

 Надявам се на първо четене да се сменят носачи и кормилни накрайници. И така едно по едно да продължавам да си карам  колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай всичко от една марка ... щом е нитван шарнира е или оригинален , или е сменян целия носач. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ето че набавихме необходимите части. 

 Благодаря за оказаната помощ. Тампоните за носача ги взех от Симеоновско. Взех и от двата вида, въпреки че съм сигурен че тези със сребристата планка са за моята кола. Незнам другите дали биха могли да станат (дупките за болтовете са идентични). 

Показаха ми и носачи, човека каза че са Чешки, а пък в сайта са марка Vika( цената е една) - питах информативно, вече бях поръчал шарнирите от autokelly. 

 На снимката долу се вижда един филтър купе(на времето имаше такъв от две части) този май е по-зле. Направо си е дунапренов. 

 

 Като се пооправи времето ще мислим вече и за смяната на шарнирите. Едва ли ще се заема сам да ги сменям, но ще го мислим. 

 Поздрави! 

IMG_20220226_153847.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

 Нека който е лепил термоизолация(взел съм 10мм.) да сподели как става. 

 Интересува ме, дали мога да я лепна без демонтаж на капака или да го демонтирам(капака над мотора) . Разкроена е точно за местата където трябва да се залепи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 Вече залепена!  Залепих я намясто без демонтаж на капака, с една гъбичка го прилепвам и накрая с гумен валяк. Единствено голямото парче в средата от едната страна излезе от очертанията, но не е фатално. При лепенето има и момент на разтягане на материала. 

 

 

IMG_20220605_110025.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

 Колеги, дайте съвет как да процедирам с километража(отброяването за изминати километри). Искам цифрите да са в нормална позиция. 

 Имам няколко въпроса? 

*първо: като махна циферблата и стрелката (говорих със Сашо  по телефона и ми каза, че стрелката трябва да се калибрира) има ли вариант да я маркирам някак си. И след това да я монтирам така както съм я извадил или е прекалено финна и няма как да я поставя толкова точно. 

 *второ:механизма на километража, който ме интересува. 

 Колелцата с цифрите имат зъбчета които най-вероятно са специфични и превъртат за 10-ти, 100-тици, 1000-дни и т. н. Помня навремето без да съм свалял циферблата нещо си играх с оста и оттогава седят в положение на половина (1ва снимка). На ГТП един чичко нещо се заяждаше, че не се четат(нали ги снимат) и искам да ги поправя. Дали ще мога? Иначе километража си отчита, макар цифрите да се виждат наполовина.

 Обадих се в магазина на Симеоновско шосе да питам за пластмасовите зъбни колелца с червяка дали се продават. Обясниха ми учтиво, че отдавна ги нямат в продажба.  

 Дано с Ваша помощ да го поправя! 

 Имам идея да припоя и лед лента, но ми е прекалено ярка. Затова взех диодни крушки. Тези за копчетата светят отлично(направо брутално). Тези белите за километража не знам как светят, а и крачетата им не са като оригиналните и за да прилепнат към платката както трябва ще трябва да им капна по една капка припой за да станат. Ако някой е слагал такива нека сподели. 

IMG_20221116_145408.jpg

IMG_20221116_110224.jpg

IMG_20221119_231401.jpg

IMG_20221123_133125.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се видиш в приключение с този брояч .. по спомен трябваше да се разцепи от колелото на първата цифра и да се вдигнат всички с едно зъбче , но не съм го правил от доста време и не си спомням точната процедура. 

Колкото до стрелката - зацепваш я точно под ограничителя , повдигаш върха и прехвърляш над него и друго няма какво да и правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Точно това ме притесняваше. Като незнам как да подредя колелцата не ми се пипа. Така го развалих навремето. 

  Ще мисля какво да правя! 

 А за стрелката не те разбрах! 

Като я прехвърля през ограничителя пак няма да мога да сваля циферблата. А нали трябва да го сваля за да имам достъп до колелцата с цифрите. ?

IMG_20221124_101137.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, krasipask написа:

Колелцата с цифрите имат зъбчета които най-вероятно са специфични и превъртат за 10-ти, 100-тици, 1000-дни и т. н. Помня навремето без да съм свалял циферблата нещо си играх с оста и оттогава седят в положение на половина (1ва снимка).

 

Няма да сваляш стрелка и циферблат. Имаш достъп до километража зад циферблата. Като го гледам е като на 120.

Трябва само да извадиш осичката със зъбчетата от едната страна само и леко да повдигнеш, за да се освободят колелцата с км. Нагласяш си ги и пускаш осичката със зъбчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Ще опитам! Имам резервен и на него ще пробвам. Само че преди 10-тина години точно така го развалих. 

 А и трябва да стигна до първата цифра ( километража показва 642766 - поне да стане на 042766) което означава според мен, че трябва да извадя цялата ос. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо както ти казах. На 120 освобождава и първата цифра, или всички колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.