Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода при 5 врата - октавия 2


fennko

Recommended Posts

Здравейте,

Забелязвам ,че след дъжд се събира вода при 5-а врата на октавия 2.Конкретно - около уплътнението в най-ниската точка (над броня).Също така и самото уплътнение е пълно с вода.Искам да попитам това чест проблем ли е и как може да се отстрани?

 

http://dox.bg/files/dw?a=dd7fb43fbe

http://dox.bg/files/dw?a=26cca696d4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там няма как да попадне вода освен през самата врата (капака) . Има една дупчица точно по средата за изтичане на попадналата вода . Виж да не ти е запушена и събраната вода да прелива между кората на капака и ламарината. И още нещо : да не би да имаш задна чистачка и през нейния уплътнител да влиза вода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна чистачка имам,но там не съм гледал.На самата врата видях,че има 3 отвора -средният не е запушен(най-вероятно за оттичане),на другите два има тапички.Това което ми направи впечатление е,че самото уплътнение се пълни с вода.През определено разстояние е перфориран и се зачудих да не би някъде отстрани,където се стича вода върху него да се пълни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфорацията на уплътнението е за да излиза въздуха при затваряне на капака. Уплътнението е доста високо и няма как водата да се качи над него за да попадне в перфорациите му. Според мен се стича отгоре , от капака ( 5-тата врата) ...

Тапичките наистина са 2 , само средния отвор е празен и си мисля, че точно оттам се мокриш, но по някаква причина влиза доста вода в петата врата.

Можеш също така да погледнеш в горната част на купето, след като се отвори вратата нацяло дали не е пълен с кал и листа улука на тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера отделих време и това което установих е, че уплътнението (от към бронята) беше много набито надолу (има един монтажен канал с който се фиксира към купето).Извадих го леко нагоре и след 3,4 теста с поливане на вода,никъде не забелязах вода.Истинският тест ще е при следващият сериозен дъжд.Свалях и кората на 5-та врата,но всичко беше наред.Голяма мъка беше после при поставянето й.Относно тези дупки на вратата от долу,според мен са за оттичане,ако протече машинката за задната чистачка.При затворено положение, тези отвори се падат извън това уплътнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам обсолютно същият проблем (уплътнението се пълни с вода и прелива през отворите от които излиза въздуха при затваряне на багажника) и ми влиза вода в "легена" на резервната гума. Първоначално си мислех, че е от някой от "сифоните" на дъното на багажника и махнах всички кори в багажника и под задната седалка - прегледах всички "сифони" но не е от тях. После забелязах че се пълни уплатнението и прелива - опитах се да сваля кората на 5-тата врата, но само усях да я разкача от единия край и така и неуспях да си я закача обратно достъчно добре - как се сваля, от къде се почва ? аз нямам чистачка и съмнителните места са стъклото, закрепването на номера ... изключвам, че е възможно да влиза вода от осветлението на номера.

Това което направих профилактично е почистване на уплатнението и напръскване със спрей за поддръжка на гумени уплатнения - поне за сега имам ефект, и не влиза и това ме кара да си мисля че е от уплатнението - има логика от долния край да е по смачкано, потънало ...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при мен е отново на лице - в по-малка степен е ,но пак си остава.Забелязвам, че водата е само в лявата част. При тестовете съм обливал с вода цялата врата (от всякъде) - не е от стъкло,чистачка и др.След отваряне (вдигане) на 5-тата врата ,видимо вода има само по външният ръб на уплътнението.В по-вътрешната част ,където са перфорацийте вода няма.Странно е от къде се пълни тогава.Единственото което се ми хрумва е да направя нови перфораций от външната/долната част на уплътнението и така водата да се оттича.

 

За кората - развиваш първо болта при висящата дръжка.След това започни от най-външната част и дърпай внимателно надолу.Удобно е ако имаш от тези малките инструменти за откопчаване на щипки. Цялата кора се държи на 12 или 14 щипки - 4 в най-външният край,2 преди извивката към стъклото, 6 точно до стъклото.Кората е закачена освен към ламарината и към кората,обикаляща стъклото.Там трябва да се дръпне хем назад,хем надолу.Отделно между извивката и стъклото има и две като кукички,които се закачат към ламарината.Внимавай и за тях.Ако я дръпнеш леко надолу ще ги видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен за сега проблема се изчисти .... минаха няколко много проливни дъждове на място и в движение и няма теч. При мен имаше вода от вътрешната страна на уплътнението, като при натискане пръскаше през перфорациите на долния край на уплътнението, а самата вода се стичаше през машинката за затваряне на капака. Мисля че нещата се оправиха с почистване на уплътнението което беше много замърсено и напръскването с препарат за поддръжка на гумени уплътнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

При мен имаше същия проблем на Октавия 2 фейслифт. При резервната гума имаше 5 пръста вода. Направо бях в ужаш, като видях!

В крайна сметка, както се вижда и на снимките на "fennko", дупчиците са отгоре а не отдоло на уплътнението.

При обливане на багажника с вода, отвътре се виждаше как се просмуква вода от уплътнението към багажника точно от тези дупчици.

В шоурума на шкода погледнах как е уплътнението на Октавия 3 и там дупчиците си бяха надоло.

В крайна сметка направих няколко допълнителни дупчици с едно свредло 3мм отдоло и след многобройни дъждове съм нямал никакви проблеми повече.

 

Пишете дали сте решили проблема и как. Ще е полезно, тъй като това би трябвало да е проблем при повечето О2 с такъв тип уплътнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Да съживя темата и с моя сходен проблем. И при мен започна да влиза вода в багажника но не от ултънението, а прелива от кората на капака(колата е хечбек). Мокри от дясната част на вратата точно където е тапичката,нея я махнах. Съвети какво още могда да направя/прегледам?  

Редактирано от Prodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.