Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със съединителя


s0LLe

Recommended Posts

Хора проблем днеска ми блокира скоростната кутия на 2 ра успях да я изключа и след това колата работи на всички други предавки.... И задната ми отказа. Идеи какво е че съм бос още в колите и колко пари ще излезне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно е проблем със скоростите, а не със съединителя. колко ще "излезне" е много обширна тема и зависи от много неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място при изгасен двигател включват ли предавките?

 

п.п. ама много ти е объркано мнението. кои предавки не влизат?

 

"кутията работи... или НЕ работи на всички други предавки"

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си работи. Влезна на 2ра и едвам успях да я изкарам от там след което задната и 2рата предавка не работят колата си я прибрах на 1ва и 3та пробвах и 4та и 5та работят т.е. не работи само задната и 2рата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за уточнението. Темата е озаглавена "Проблем със съединителя". Ако има проблем с него, няма да включи на нито една предавка. Особено първа.

Като за начало се почва от лесното - привода на скоростите - от ск. лост до кутията. Там жила ли са или каквото е. Следва кутията.

Не е съединител!

 

п.п. въпросът ми остава - на място при изгасен двигател, влизат ли втора и задна.

Мога да ти кажа и отговорите ми. Ако влизат - скорости. Ако не влизат - привод на скоростите

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип са жила иначе не влизат от време на време влиза на 2ра и после трудно излиза и от време на време на задна но тръгва като на 1ва все едно няма разлика включен или не е двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, тук съм с колегата и неговото мнение... И по-точно съм готов да заложа на гнилоч на жилата и ябълковидните сглобки на селектора и жилата... демек там където свършват жилата и почва скоростната кутия... Съединенията не случайно там са пластмасови... Гасиш мотора, гасиш музики туби буби скачаш на соединитело  и почваш да включваш предавки... Ако се чува прищракването как включва предавките значи ти е заминала шумоизолацията на топлинния щит (giggle) Дигаш капака и се правиш на маестор с малко телената четка, малко WD малко обезмаслетел, малко хидравлична течност поливане и т.н. ако си маесторче ще разкачиш жилата (След като със супер-дупер телефон самсунг примерно снимаш гуедката естествено) малко ръчкане малко подсушаване, малко-много гресиране... И ако не си изпоразкъртил приводите на селектора... Ке почнат скоростите сами да влизат само с мисъл и не би требало да имаш пробуеми повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или си вземаш като мен от някоя морга направо жилата със целия скоростен лост за 50лева. Сменя се за половин час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като "невероятните български техници" ми взеха 60 лв да ми го оправят .... а не направиха нищо и след 2 дена ме остави отново накрая макар и компютърен инж. дето нищо незнам от коли отворих капака и понеже не разбирам кое как се казва ще го обяснявам това което се върти когато влиза на дадена предавка не искаше да слиза надолу само. Оказа се че като  му затегнах един от болтовете нещата се оправиха ... и за това нещо ми бяха взели 60 лв :angry: :eusa_liar: та за това реших развали ли ми се нещо просто отварям Google и питам как се оправя! хахаха Сега 3ти ден количката не е мръднала. Т.К. съм от Бургас а живея в Пловдив ще изчакам до другата седмица, сега поне знам как да си го оправям и ще го закарам на един приятел който работеше в сервиз на шкода доста време да ми го оправи понеже сега работи но малко с чалъм се вкарва на задна. Предполагам е дето развивах и завивах болтовете някъде трябва да се нагласи да е по правилния начин.  :banger_2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.