Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ангренажен комплект...


bonevc

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да попитам дали някой е наясно как сървят цените за ангренажен комплект - Skoda 1,9 tdi (ASZ). В момента ми го предлагат за 160 лева - INA.

Също така какво друго е добре да се смени такава смяна - водна помпа?

 

Като цяло се интересувам от ориентировъчни цени при такава процедура ;)

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Еуратек по програма 4+ миналата година ми излезе малко под 600 лв. ангренажен комплект + водна помпа (оставих старата за рециклиране) + нов антифриз + труд за всичко. поблазни ме гаранцията, която дават след смяна - 2 години или 120 000 км. това за двигател АХR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... и задължително сменяй водна помпа. 

От ЕТ ми казват, че я проверяват и сменят при необходимост.

На колегата ми на шкодата водната помпа си замина на 400 х.км. :o

Твоето мнение вероятно е основано на личен опит.

Би ли споделил по-конкретно какво точно си имал предвид.

По принцип си прав, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за водната помпа в ЕТ имайте предвид, че ако не сте с оригиналната или такава пак от ЕТ, няма да може да я върнете за рециклиране и съответно не можете да си вземете рециклирана такава на изгодна цена. Ще трябва да си вземете оригинална, която за О2 1.9 TDI при мен преди 3 год. беше към 250 лв. Това се разбра вече след като колата беше разглобена - бях с помпа Валео и съответно трябваше да плащам за оригинална или да си я сменявам в последствие само нея на друго място.

В крайна сметка сложих оригинална в ЕТ. Сега вече ако се стигне пак до смяна на помпа ще мога да я върна тази и да си взема рециклирана за 80-90 лв. ако си спомням правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ми казват, че я проверяват и сменят при необходимост.

На колегата ми на шкодата водната помпа си замина на 400 х.км. :o

Твоето мнение вероятно е основано на личен опит.

Би ли споделил по-конкретно какво точно си имал предвид.

По принцип си прав, разбира се.

Не е към мен въпроса, но имам какво да напиша в тази връзка - моята водна помпа дефектира на около 3 000 (три хиляди) км. и я смениха по гаранция (което не означава, че по принцип не може да изкара и 400 000) - явно си е и до късмет всичко. Аз лично не бих рискувал да не я сменя заедно с комплекта.  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.