Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за покупка на шкода супърб автоматик


pepo_1986

Recommended Posts

Здравейте мисля да си купувам супърб автоматик.Нов съм тук и искам мнение кое е по-сполучлив 1,9тди 131к.с. или 2.5тди 163к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 1.9 PD, 131 к.с., е твоят двигател.

Другият е доказано проблемен, скъп за обслужване, а и доста лаком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 163 коня е с ролкови кобилици, което теоретично решава проблема с валовете. Другият потенциално проблемен елемент е ГНП. И да, по-скъп за като поддръжка и консумативи е. Но, обикновено колите с 2.5 са по-добре оборудвани отколкото тези с 1.9. Затова бих се търсил по-запазената от двете и с повече екстри, двигателят ще ми е третия критерий. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

карам Суперб 1.9TDI, 131к.с., Автоматик, 2005.

Двигателя е AVF. Кутията е ZF5HP19.

 

В гадско колата е леко мудна на моменти. На извън градско колата върви доста прилично. Голяма, комфортна и приятна.

 

Като цяло моделите с 1.9 са с малко по-бедно оборудване от тези с 2.5.

 

Принципно 1.9 е по-безпроблемен от 2.5, но всичко е въпрос на късмет.

 

Разход на гориво в София - градско (предимно къси разстояния) зимата 11 - 12/100, лятото 9 - 10/100. Извънградско средно 6 - 6.5 (минимално съм правил 5.5 в посока София - Солун).

 

Ако те интересува нещо конкретно - питай.

 

P.S. в раздел "продава Шкода" имаше една кола в Бургас с доста екстри 1.9 tiptronic - струва си да се види дали още се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по-евтина е от на 2.5, но е е без пари :) цените варират според това къде и с какви части ще я обслужваш. Поздрави

 

Пс. Обади се в ЕТ и ги питай, това са най-високите суми, които може да ти се наложи да платиш, но дават гаранция. Горе-долу наполовина ще ти излезе с алтернативни части в нормален сервиз и без гаранция!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.