Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Две в едно(скърцане, виене)


mravcho

Recommended Posts

Привет. За да не отварям две различни теми, реших да пусна една:

 

1. При пускане на климатика, започва да се чува едно виене, което се усилва или намалява в зависимост от оборотите на колата/подаването на газ. При парното само, го няма проблема...

2. При затваряне и отваряне шофьорското стъкло скърца.

Някакви идеи как да оправя тези два проблема? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2рото има тема във форума със снимки и обяснения. По спомен с чистене на уплътненията и смазване на нещо(чел съм я преди време). 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първото, бих пуснал моята тема за вентилатора на парното, щом го няма само при парно/вентилатор - ролка (климатик, алтернатор, друга), ремък, друго - гадаене... на място като почне да вие - слушаш и гледаш откъде идва виенето и т.н. :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Темата за вентилатора на парното е прочетох... :) А за прозореца, сега пак ще погледна темите. Най-вероятно съм пропуснал. Утре ще заслушам климатика в спряло положение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето и аз го имам :)

Слабо е, но определено го има при пуснат климатик и се влияе от оборотите. От както я купих е така.

Като че ли от компресора идва. Не знам какво повече се задейства като е постоянно зацепен уж.

Но за него съм се подготвил психически, че в един момент ще сдаде багажа. За моят поне има ремонтен комплект и може да се ремонтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето и аз го имам :)

Слабо е, но определено го има при пуснат климатик и се влияе от оборотите. От както я купих е така.

Като че ли от компресора идва. Не знам какво повече се задейства като е постоянно зацепен уж.

Но за него съм се подготвил психически, че в един момент ще сдаде багажа. За моят поне има ремонтен комплект и може да се ремонтира.

Какво включва ремонтния комплект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се шайбата на ремъка ако не са се замазали шлиците. Компресорът не е зацепен постоянно на 100%. Иначе нямаше да има копче за включване/изключване ;).

Най-добре отиди в сервиз да си кажат мнението. В белия списък има препоръчани сервизи за климатици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се шайбата на ремъка ако не са се замазали шлиците. Компресорът не е зацепен постоянно на 100%. Иначе нямаше да има копче за включване/изключване ;).

Най-добре отиди в сервиз да си кажат мнението. В белия списък има препоръчани сервизи за климатици.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.