Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с датчик на охладителната система


Robbie_Williams

Recommended Posts

Здравейте, колеги :)

Нов съм във форума :) От скоро имам Fabia 1.9 TDI, (101 коня), комби, мотор АХR, колата е 2007-ма година.

При студено сутрешно запалване, 10-15 секунди след запалването на автомобила, светва и изписква датчика за охладителната система. Акумулаторът скоро е свалян за зареждане , казаха ми, че може да е от това... Когато колата поработи 3-4 мин и я изгася и отново я запаля - датчика вече не пищи. Забелязвам, че когато това с датчика се случи (80 процента от сутрешните запалвания), ми занулява на бордовия средния разход на гориво и някакви други данни относно моментни километри и т.н.

 

От днес към това мога да добавя и още един проблем. Не знам дали двата проблема са свързани или не. Колата си вдига 90 градуса, пускам парно, но парно няма. Минавам 10-тина километра и ми "замирисва" на парно, пускам го отново - парно има. Колата е с климатик.

 

Ще помоля за съвет какви мерки да взема, откъде може да е проблема? Датчик ли е за смяна, към него не бяха ли свързани датчик на капчката на радиатора, датчик за новото на антифриза и датчика за температура

Много благодаря предварително... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, добре дошъл. Като за начало, закачи я на диагностика и виж какви грешки набива. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато я избирах я диагностицирахме, освен някаква грешка при стартиране, което майсора реши, че е от тъкмо сложения акумулатор, който се е зареждал преди това - всичко друго беше супер, без други грешки. Видях в често задаваните въпроси, че това с датчика го има като отделна тема и ще пробвам да долея антифриз. или да сменя разширителния съд, със все датчика. 

 

Проблемът с парното обаче ме притеснява.  На колко градуса трябва да очаквам да дойде топлото - като поработи на 90 градуса няколко минути или още на около 70-80 трябва да се усети? Защото тя работи поне 15 минути в движение на 90 градуса и по някое време парното както духаше студено и аз го спрях, реши да духа топло и веднага се усетих. Преди 500 километра са сменени масла и всички филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта го прави само когато е много студено това е от датчика на казанчето на него му е студено и затова ти пищти а за парното си смени термостата и всичко е ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налям малко антифриз - проблемът се реши. Проблемът с парното го прави веднъж и повече не го е правило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.