Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Срязана гума


Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Днес сутринта осъмнах със срязана предна дясна гума, както и още 4-5 коли. Бяха извикали вече полицията когато пристигнах и те описваха и сваляха показания за случката. Обадих се на Армеец, там ми е каското, за да съобщя за събитието, но от там ми казаха, че най-вероятно няма да ми признаят щетата, но все пак да взема документ от полицията и да я заведа в някой от центровете им, без да махам гумата от джантата. Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с подобен казус с Армеец и имам ли шанс да ми уважат щетата. 

99% съм сигурен, че гумата няма оправяне, прорезът е 2-3 см., гадчето да беше надрал боята нямаше да ме е яд, но гумите са ми като нови :ranting:  :banana_gun: .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет,

Съжалявам да го прочета, много е куцо някой да ти посегне на колата. Не толкова заради самото действие, а заради неудобството което предстои...

Какъв ти е ДОТ-а на гумите? Мен ме удариха (имаше удар и в джанта и в гума). Гумата ми беше с ДОТ не по-стар от 6 месеца и я признаха. До колкото знам обаче, ако примерно е с ДОТ от 2012 (само пример), ако ще и да не си я карал...няма да я признаят. Мисля, че не зачитат ресурса в гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб е било ПТП, това е друго, тук е посегателство от трета страна, иначе ДОТ-а трябва да им е 2014.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при теб ще е още по-трудно. Все пак при мен, застрахователя ми ще си направят иск за вземане от застрахователя на другия водач. При теб трябва да търсят парите които ще ти дадат от филанкишията. Демек си в тегава ситуация, особено с тоя ДОТ на гумата. Все пак обаче за Армеец съм чувал и чел предимно позитиви...Стискам палци!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 3год гуми признават и мерят грайфера, спрямо износването свалят процента от ФАКТУРАТА. Ако нямаш фактура за гумата - забрави(на нови коли важи фактурата за колата) иначе с протокол от полицията ги уважават, доказано е злодеяние от 3то лице...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам едно бързо въпросче, къде се намира сцената на развилото се събитие... Иначе да, наистина съчувствам... много долно и подмолно... Това някой мазен, долен само може да го направи... Не е ли имало предварително вербално предупреждение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кръстовището на ул. Плиска и ул. Балчик зад 25 ОУ д-р Петър Берон, без никакви предварителни знаци, спирам за ви път там. Точно пред приемната на РПУ-то. Бяхме 4-5 спрели коли там, нито една не пречеше на преминаването, просто някой си мисли, че улицата е негова според мен. Има си доста по-цивилизован начин да се справиш със ситуацията, особено с тези забранени за спиране улички покрай сторежа на метрото в квартала, може би 200 места за паркиране изчезнаха, но сме си ганьовци.

Понеделник ще ходя за портокол и после при Армеец, ще ви информирам за развитието, дано на никой не му трябва инфото.

 

П.С. Един приятел, днес ми каза, че са му срязали гумата в Студ град зад хотел Вега, но там е било още по-тъпо, само различните от СА, а в моя случай не беше така.

Редактирано от elmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да я признаят на около 30%

имай предвид, че според износването на другите гуми, може да се наложи да купиш 2 нови гуми

 

/PS>при 3 стари и една нова гума, поведението на колата е странно/

/PS>> ползвай брокер другия път, друго е когато такъв ти адвокатства пред застрахователя/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, с брокер съм, сега ще му се обадя и на него, за това не се бях сетил. Иначе мисля да взема една гума втора ръка за другата зима.  Но има доста време до тогава, може всичко да стане. Карал съм с летни различни като задни и не съм имал разлика в поведението на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Още чакам колега, щетата е в статус "Обработва се ". До 15 дни от датата на завеждане трябва да има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.