Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паркиране в зелени площи


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Намерих си констативен протокол за паркиране в зелени площи под чистачката вчера. Имам 2 въпроса:

 

1. Какво става, ако не отида на указания адрес в 3-дневен срок и мога ли да игнорирам въпросното листче?

 

2. Как мога да го оспоря и да не заплатя предвидената санкция, понеже мястото, на което са ме изловили, нито беше градинка, нито парк, нито площадка или тротоар, а просто една кална ивица отстрани на пътя...

 

Поздрави.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да ходиш никъде. Нищо не си подписал, нищо не си видял, някой е минал и го е прибрал преди да го видиш и това е!

 

Аз имах за паркиране на тротоара, случайно го духна вятъра, беше много силен и не успях да го прочета :D . Като искат да не паркирам на тротоара да дойдат да ми намерят друго място в 18:10...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Недей да ходиш никъде. Нищо не си подписал, нищо не си видял, някой е минал и го е прибрал преди да го видиш и това е!

 

Аз имах за паркиране на тротоара, случайно го духна вятъра, беше много силен и не успях да го прочета :D . Като искат да не паркирам на тротоара да дойдат да ми намерят друго място в 18:10...

Преди колко време е било това, че миналата година правиха някакви изменения в закона по тази тема... Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Констативният акт вероятно е съставен в присъствието на свидетели /прочети го добре/. Следва акт за установяване на нарушението, а след него наказателно постановление с глоба и предаване за събиране. Някой ден може да те сюрпризират като отидеш да плащаш данъка на колата например или, ако поискаш общината да ти издаде някакъв документ.

2. Оспорването става по две линии - формално, ако не е спазена формата на акта /задължителните елементи на документа/, и по същество - ако успееш да докажеш, че не е зелена площ - зависи какво е предназначението на поземления имот според плана за регулация.

Успех!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, има посочен и подписал се свидетел. Дори пише, че е направен по сигнал.

Иначе казано, ако не отида/не го оспоря, най-вероятно ще ме сюрпризират с глоба към данъците от общината на по-късен етап?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А самият протокол изглежда повече от старателно/коректно попълнен :-)

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2010 или 2011 ми се случи същото в Студентски град. В 3-дневен срок трябваше да отида в Студентска община. Не казвам, че е правилно, но не предприех абсолютно никакви действия и не съм имал проблеми след това с данъци или нещо друго. Колата ми обаче не е регистрирана в София, ако това има значение.

При мен беше едно хвърчащо листче с размер  малко по-голямо от касова бележка под чистачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около половин година ми се случи същата ситуация с листче под чистачката, заради паркиране на тротоар. Не отидох в 3 дневния срок и им теглих една. Не след много дълго (1-2 месеца) получих известие за съставяне на акт на стойност 100-150лв (не помня точно), е тогава вече съжалих, че не се бях явил да си платя 30те лв първоначално.

Идеята ми е, хубаво си премисли вариантите.

Иначе от Студентски преди 4-5 години, абсолютно същата ситуация с листчето, не се явих , но тогава минах гратис, никакви последствия. Явно зависи на кой служител ще попаднеш и дали ще му се вхрши работа.

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последния мандат има нов зам.-кмет по финансите - Дончо Барбалов.

Той постави голяма част от финансите на общината на истинските им законни основания и нещо повече - създаде организация по събиране на общинските вземания - за пример е автоматичната регистрация на МПС в общината след регистрация в КАТ, имотните партиди по ЕГН за данък-сгради и такса-смет и т.н.

 

В този смисъл през последните 2-3 години  общината предприе нова политика по запазване на зелените площи от паркиране и инспектората стана активен за зелените площи. Точно по сигнал от съседка в зелена площ до моя офис го отнесе един неправилно паркирал водач. А миналата седмица наслагаха анти-паркинг колчета на местата, където няма жив плет около градинката. Факт е, че общината предприема действия - с очите си го виждам и не може да се отрече.

 

Всъщност общината няма право да отказва административни услуги на граждани при наличие на непогасени публични общински вземания. В действителност има много форми на натиск върху длъжника, особено в общините на по-малките градове в БГ.

 

Районните администрации в различните райони на Столична община очевидно не мерят с един аршин - пример Студентски град.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте.

   Лъчо, отиди и виж за какво става дума. Така на сляпо не е хубаво да се вършат нещата, тъй като се получава едно гадаене, малко като екстрасенсите. След като изясниш фактите, прецени сам за себе си прав ли си или не си. Ако изводът ти е, че е нарушено твое право - наеми си адвокат, който да направи възражение срещу констативния протокол/АУАН, а след това да обжалва наказателното постановление. Ако сметнеш, че си паркирал наистина неправилно - по-добре иди и си посипи главата с пепел, барем ти се размине като малозначително деяние или може да ти наложат минимална глоба.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и съветите.

 

Днес отидох до инспектората в Слатина. Написаха ми фиш, защото за съжаление по снимки и според плана за регулация калта, в която бях спрял, се води тревна площ.

Излиза 50 бг левчета. Ако ня бях отишъл в 3-дневен срок - става акт и ми го добавят към данъците - поне така казаха (не че вдъхваха доверие или изглеждаха компетентни), а на мен не ми се занимаваше да се разправям  и затова си взех фиша и приключих разговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и съветите.

 

Днес отидох до инспектората в Слатина....

За газене на градинки в моя квартал трябваше повече да те ошмулят  :tongue_1:

Шегувам се, минал си с минималната, размера сега е 50-200 лева. Аз през ден при работата спирам в калта пред един блок барабар с още 20 коли и се чудя кога и мен ще ме налазят, ама тея в Сердика явно не им е до това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.