Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Измами на пътя


velinsl

Recommended Posts

Здравейте!

 

Искам да споделя какво ми се случи днес. Пътувам къв Варна и ми маха някакъв човек - двама мъже с вдигнат капак на двигателя. Немска регистрация, марка и модел автомобил не помня.

Почна ония "проблем с колата няма гориво (на руски) давам ти златен пръстен" и ми го подава. Иска равностойността на 100 литра бензин български пари, като ми размахва някакви чужди банкноти. Нямал български пари и не можел да купи гориво. В този момент се сетих, че бях чел някъде за този трик. Навремето се практикувал - всичко същото. Може би тогава са искали по-малко пари. Купуваш масивен златен пръстен за смешни пари. И когато отиваш на златар се установява, че не е злато, а някакво тенеке дето не струва и 20лв, а ти си дал 80-100 или както искаха в моя случай 170. Отделен е въпроса къде ще събере това количество гориво.

Разправя му "брато тук имаме интернет" (мястото където четох за тази изама). А ония ме пита и кво от това?

Отговорих му "тоз трик е много добре познат тук нямаш шанс" и оня пич повече не пожела да говорим. Имаше и намесено дете, ама в какъв контекст не обърнах внимание.

 

Някъде бях такава история за това бях "предупреден". Интересно би било всеки да пише за такива измами - нови, стари(както тази; навремето румънци правили тия номера за това и този трик се казвал "румънско злато"). Знаех, за това не се хванах. Споделяйте и тук какво ви се е случвало, какво сте чували за да предпазваме един друг.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това батинка правиш като мен... Спирам само на аварирали V.A.G. автомобили и предлагам материално базово и/или опитно-научна асистенция... Бартери, покупки, разменки... Заааеби ти таааа ралта... То ако е оферта, ще си я държи за него, няма да ти я дава на теб... и това важи по цял свят... Ма ииич ми не дреме дали е баси пу***** ако ще "Gooood himself descended from heavens" да е... Не е ли AUDI (ученическата ми любов) или някоя друга от V.A.G. групата, ама ииич не спирам... Но ако е някой бръмбар без значение от генерацията... Беба сама си спира, дори да не искам... Лезбийска му работа... Така и не я разбрах, какво толкова се е влюбила... Ако е за саксията на таблото, ми ще и сложа и на нея... Голяма ралта... Ххахахаха шегата на страна... Сега бих искал да предупредя всички колеги, в случай, че спирате за някой аварирал, зааадължително, повтарям задължително слизайки ако ще слизате заключвайте возилото макар да има човек вътре и ключа в дълбокия джоб, ако ще за 2 мин. да е... Както казват от татък океана: "Better safe than sorry" и също така "Hope for the best, but prepare for the worst"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И някоя палка или боксче(ако знаете как се ползва) иначе не слизайте изобщо.

Яд ме хвана заради това, че на някого наистина някога ще се наложи помощ и точно тогава човек отново ще се сети за такива случаи и ще подмине.

Злоупотребява се с добрината на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А оня ден, на Тодор Каблешков, правя десен от Родопски извор и гледам на пътя - жена лежи, точно до пешеходната пътека. Нямаше много движение, обаче...колите я заобикалят, никой не спира. Аз спрях веднага, по-добрата ми половинка изскочи още преди мен, аз блокирах лентата на аварийки и дръннах ключа, че децата останаха в колата. Отивам към жената и в това време виждам как половинката ми почва да я дърпа за ръката и да казва на няколкото пешеходеца, които не знам от де дойдоха, че нищо няма. Нямаше време да ми обясни на мен, ама оная циганка (бяла доста - аз не успях да видя изобщо, че е манга), скочи и фана пътя, наистина все едно не беше легнала на платното. Мърлата играела... Пада и уж захарта, припада, хора спират, качват я да я закарат до поликлиника/болница, а тая пача - краде от колите. Имало я из фейсбук, и не само нея + описание на "сценария"... Та и от такива да се пазите!

Тъпото в случая беше, че нито един автомобил не спря, при лежащ на 2 метра от пешеходната пътека човек. А ако наистина някой беше ударил човек и избягал? А ако е "вашето дете или половинка"? Тъпа история общо взето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пътувах по магистралата от Стара Загора към Пловдив и тоя същия мангал точно преди отбивката за околовръстното на Пловдив беше спрял с някакъв Мерцедес беше ама не съм сигурен Е класа ли беше или ЕС класа,беше светло сив металик с английска регистрация махаше и един колега със Фабия 1 му спря.Ти същите съм ги виждал и по отсечката Стара Загора - Казанлък !Със сигурност са измамници говорят на развален български и предлагат златни накити с претекст ,че са закъсали за гориво !Познавам и човек който е измамен от тия същите.Ако някой ги срещне някъде хич не си губете времето да им спирате освен ако нямате намерения да ги овъргаляте !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирала съм и пак ще спирам нищо че съм жена. Миналата година пътувам за морето с деца в колата, виждам кола с немска регистрация и мъж да маха. Отстрани седи жена с 2 деца - едното с биберон. Спрях заради децата,а много хора го подминаха. А човека поиска само да се обадя на пътна помощ - по лошото не говори английски, а само немски - език които съм учила преди хиляда и балканската  :blush: . Все пак се обадих на полицията и им изпратиха кола.

Пътувам много и като видя някой на аварийки да маха спирам, да с повишено внимание но спирам. Карала съм ги до близката бензиностанция за бензин, давала съм вода, дори и крик и гаечен ключ.

Ноооо съм закъсвала с дете на пътя и никой не ми е спирал. По точно, един софиянец спря да пита за пътя.. а не да ме пита имам ли нужда от помощ, при положение че съм с вдигнат капак? Е тогава бях бясна и проклинах себе си, че спирам и за какво?

Но ми мина и пак ще спирам, да внимателна съм, защото много често пътувам сама с деца без мъж в колата и моменти и кофти ситуации много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.