Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Suberb 2 проблем с twindoor


hobota

Recommended Posts

Здравеите колеги, от скоро съм собственик на Suberb 2 1.8tsi dsg.Изключително бях изумен от качествата и комфорта на този модел, но се появи странен проблем с twindoor - единственото отваряне е като на хечбек

и немога да го разединя да се отваря като седан.Ако някои се е сблъсквал с този проблем или има идея нека сподели.Благодаря предварително!!!

Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, чуваш ли ел.бравите да работят и след тях характерното изщракване, когато задържиш десния бутон на багажника ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви индикации при натискане на десния бутон и забелязах че на таблото 5-тата врата не се показва като заключена.Може би затова само се отваря като хечбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, имаш три варианта:

1.Повреден бутон, не е сложно, но не е много евтин;

2.Прекъснат проводник, не безкрайно сложно, не и скъпо;

3.Изгоряла ел.брава, сложно, скъпо, лекува се в ЕТ.

На моя Съби, вече му е сменявана ел.брава - гаранционно.

 

Колегата Шкодко, може да ти бъде полезен със съвет и разясняване. Поне така мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като аз имах наскоро подобен проблем мога да дам следните насоки.

В задната врата точно където се отваря между стъклото и багажника мисля че в лявото рамо (един квадратен профил) минава сноп кабели.Точно там се пречупват и е слабо място.Лесно се лекува като го знаеш и почти всеки що годе свестен електричар ще го оправи...

Аз лично първо разглобих ключалките после моторите докато установя че дефекта е в кабелите.И това стана като я закачих на приятел с ВАГ ком и при леко движение на вратата се променяше състоянието...

 

П.П на сгъвката имаше 2 прекъснати кабела и още един на път да замине ...почти съм сигурен че и при теб е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодоря за идеите следващата седмица сам на електричар и се надявам да са кабелите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

 

от днес и аз имам подобен проблем , най - вероятно същия . След като отворя капака в hatchback състояние след това като го затворя не се връща към нормалното ( не се чуват моторчетата или каквото и да е било да прави нещо иначе като в седан си работят ) . Намерих начин да "заобиколя" проблема :

 

Когато е в hatchback и отворен до горе - ръчно може да се откачат държачите посредата и се отовори багажника като седан -

 

 

 

в този момент нещо проработва и след това като се затвори и се закачат пак държачите и се затвори багажника напълно долу  се връща в нормално ( седан ) състояние и си е ок до следващото

 

Някой има ли идея какво е това чудо или и аз трява да търся електричар

 

Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.