Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мята на лек ,ляв завой


Tonito

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

От няколко дни колата ми при лек, ляв завой започва да мята и то на равен път. Мислех, че са амортесьори, но като я качих на канала в сервиза ми казаха само, че имам за смяна една биалета( написах думата по слух). Но ми казаха, че това не може да провокира тази аномалия и нищо не можаха да направят. Ако някой е имал подобен проблем ще съм му благодарен да сподели с мен решението. Надявам се да не съм повторил темата, защото търсих във форума и може да съм пропуснал темата. Благодаря предваритело. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение аз бих се насочил към реглаж/проверка на сходимостта на предницата. Ако от там нищо не излезе - може да се пробвате с размяна на гумите, примерно на кръст, за да се елиминира евентуално проблеман гума. Ако проблемите си останат - тогава вече ще се търси по-обстойно: носачи, тампони, аморисьори отново и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав. Започни от гумите, най-често подобен проблем е от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди една седмица станах собственик на октавия 2, аз я взех, при неравност и лек завой колата прави странни движения като сеене и разклащане в задницата, покрай нея и напред се получава така. Всички амортисьори са ми здрави, и пружини. Отзад на носачите има втулки с тампони и те са ми доста разбити. Закупих ги но не съм ги сменил и проблема ми продължава, сподели какво се случва с твоята кола че не ми харесва така да карам, а ислкам да я оправя. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен смених тия неща. Големите тампони са от предницата. Имах същите симптоми. Това са всички части сменени по окачването след 95х км от нова. https://www.dropbox.com/s/9v0fza635wu8kvv/IMG_20160318_222557181.jpg?dl=0

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези тампони от предните носачи ли са? Проблем ли е, ако съм взел само четирите втулки на тези две щангички? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, аз я правих в Трансексперт, там казаха какво трябва след тест в движение. Беше зимата на -градуси и тамън се разскърца. Сега го няма люлеенето отзад. Скърцането беше ототпред със сигурност... Отзад казаха и носача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Много съм ви благодарен за отзивчивостта и наистина този форум е много добър! Още не съм вкарал колата в бокса, защото трябваше да пътувам и взех друга, че не ми се струва сигурно да пътувам 1200 км. с тези повреди. Веднага щом имам резултат ще се включа отново тук за да мога да помогна и на други колеги с подобни проблеми.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Смених задните носачи и колата спря да носи и се усеща по-устойчива! Смених и биалетите, че нещо не ми харесаха. Много съм доволен! Благодаря на всички за съветите! Този форум е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.