Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скрита бас каса


CtoYaN

Recommended Posts

Колеги здравейте, от известно време се замислям да усиля малко баса в октавията ми. Та понеже искам да имам свободно пространство в багажника и да не ми се размотават разни неща, искам да е скрита ... Гледам доста снимки на кутии който в страничните дупки или в самата резервна гума  .. Идеята на босето при маздите е много добра, нооо малко слабичка ми идва, така че главно към първата идея. Та въпроса ми към вас е някой слагал ли е подобна кутия, къде мога да намеря ако се предлагат в България ... като в краен случай хващам зегето и започвам с рязането :D благодаря ви предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bgcarshop.com/product_info.php?cPath=208_74_127&products_id=45882- може пък да имат и за Октавия, ако ли не - просто идея  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се наложи да се правиш на майстор.

Ауди А3 и Ланча Либра съм виждал със заводско Bose точно в тази ниша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох знам че накрая ще се наложи да го правя аз :D В краен случай ще взема една друга кора от морга и ще я поорежа да използвам максимално мястото  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма лесно решение на тоз проблем.

Понеже съм продал доста "туби" и го знам отлично.

Ако се изполват кухини (отстрани резервна и др.) това значи че се прави малък обем кутия с малък говорител най често 8 или 10 инча.Това автоматично означава че за 90 процента от клиента "не свири" сиреч слабо им идва и не на последно място не "бумти" което ще рече че няма достатъчно ниска честота.

Особено ако човека досега е слушал стандартна 12.инчова...и от кон на магаре :eusa_think:

напоследък и възрастни клиенти искат 12-инчова туба не толкоз зарад силата колкото заради ниския бас.Даже и тихичко пак свири много приятно...особено на дълъг път.

Обаче за да се извади тоз ефект трябват две неща... голяма мембрана на говорителя(поне 12 инча) и голям обем на кутията...  другото са ала бала...

лошото е че се губи от багажника и става цигания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма лесно решение на тоз проблем.

Понеже съм продал доста "туби" и го знам отлично.

Ако се изполват кухини (отстрани резервна и др.) това значи че се прави малък обем кутия с малък говорител най често 8 или 10 инча.Това автоматично означава че за 90 процента от клиента "не свири" сиреч слабо им идва и не на последно място не "бумти" което ще рече че няма достатъчно ниска честота.

Особено ако човека досега е слушал стандартна 12.инчова...и от кон на магаре :eusa_think:

напоследък и възрастни клиенти искат 12-инчова туба не толкоз зарад силата колкото заради ниския бас.Даже и тихичко пак свири много приятно...особено на дълъг път.

Обаче за да се извади тоз ефект трябват две неща... голяма мембрана на говорителя(поне 12 инча) и голям обем на кутията...  другото са ала бала...

лошото е че се губи от багажника и става цигания...

И аз съм на това мнение....от опит го знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато разглеждах за нещо подобно за моята попаднах на едни обяви в ebay, ако може да се ориентираш само по картинка какво трябва да направиш сам - http://www.ebay.co.uk/itm/Skoda-Octavia-Mk2-hatch-04-13-10-JL-Audio-Subwoofer-Amp-Wiring-kit-/380962802769?hash=item58b3270c51:g:8o4AAOSwnDZT18ws

 

Каса от А3/4 няма да пасне, защото техните ниши са доста по-широки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Босе (от мазда 6) в резервната гума на старата октавия вече 2 години и нямам оплаквания. свири доста прилично, ако се комбинира с хубави говорители отзад, зазвучава доста добре (макар с най-елементарното CD Сони)

 

п.п. виж дали конкретния говорител не е в "тих режим", басът който аз взех беше в quiet състояние и първоначално в сервиза звучеше по-слабо от оригиналните колонки, което ме отчая (мислих че съм 110 лева задница). но тогава човека, който окабеляваше системата откри как да изключи този режим и изведнъж всичко щеше да падне от рафтовете наоколо

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От А3 няма да стане (2х3 ома е говорителчето).Мисля,че беше около 15,20 Watts мощност, т.е. няма да го осетиш заради предните говорители.Сложи четири говорителя Coral на вратите и може да минеш без бас в багажника.Има доста мнения,че тези Coral вадят стаБи'у'ен бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От А3 няма да стане (2х3 ома е говорителчето).Мисля,че беше около 15,20 Watts мощност, т.е. няма да го осетиш заради предните говорители.Сложи четири говорителя Coral на вратите и може да минеш без бас в багажника.Има доста мнения,че тези Coral вадят стаБи'у'ен бас.

Никъв бас няма да извадят. Говорители по вратите са най много 6.5 инча.. а ние говорим за 12... отделно вратата няма обем и дрънчи.Ако ще и марсиански говорители да сложи все тая.Ако въпросния колега е слушал досега от туба НИКВИ говорители не могат да го задоволят ами само ще го дразнят.

Най прибраната туба засега е плоския трапец който използва наклона на задните седалки и на практика багажника става с прав ъгъл напред което е максимално щадящо пространство.Отделно изглежда добре естетически.Използвания бас е плосък 12 инчов.Не свири като другия обаче все пак вади прилично нещо...Даже усилвател не е необходим.Пак си прави ниските.А и ценово излиза около 100 лв с твой труд.Прилично е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, по принцип за предна линия съм намислил DLS MK6.2 а за задни hertz dsk165.3 или като предните DLS-и . За бас ясно ми е че малка кутия с голям говорител не върви, но на мен не ми е и целта да имам як бас, а по скоро да подчертава понеже колкото и да са хубави колоните са малки и си кривят. Като за басов говорител мисля да използвам или 8-инчов Hertz es200.5 или Pioneer ts-w256 които е някъде из гаража ... за готов буфер от мазда 6 се отказвам защото не е кой знае какво а и са си скъпи долу горе за нищо ... Ще гледам сега малко като съм свободен да започвам с рязането на шаблони и подготвянето на кутия, пък да видим какво ще се получи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 20см. говорител (8 инча) ти трябва кутия с обем 12-15 литра,но там резонанса е на около 50 Хз.Аз лично този размер говорители ги харесвам как свирят в кутия без порт/рефлектор.За хубав, дълбок бас - 12 инча говорител = голяма кутия с порт.Тези "скрити" басови кутии, са колкото да се каже ,че има нещо.Трябва да се замери при какво положение на говорителя,се получава най-голямо усилване в предната част на автомобила.

Не се вкарвай в излишни приключения.Средствата които ще дадеш за DLS MK6.2,DSK 165.3, басов говорител, материали за кутията му,силови кабели,сигнални кабели и т.н. ги инвестирай в средно качество говорители за 250-300 лв. примерно + един усилвател за тях (2-ра ръка).Ще си в пъти  по-доволен от резултата с тях.Може на направиш някаква изолация и задължително 1,5-2 см. ПДЧ/MDF подиуми.Едва ли ще инвестираш много средства за качествени материали за твоето предложение.Качествени кабели за басов говорител започват от 50-60 лв. нагоре.Ако пък искаш говорители за нисък бюджет ,погледни Focal Auditor R-165S2 в емаг (в момента са на промоция 105,99 лв. и ми се струва ,че ще свирят наравно или по-добре от DLS и DSK ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това е моята в багажника на О1 - 10" Ground Zero - ръчно правена за нишата. Заслужава си начинанието - багажника си остава с пълноправен обем, а когато искаш хубав нисък бас "през корема" го имаш. Колкото по-рано се направи процедурата - толково по-дълго му се радва човек. Успех колега!

post-8324-0-19344600-1458502976_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.