Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на предна броня или фарове на Октавия 2


edisonov

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

След сваляне на предната броня и фаровете заради смяна на един спукан маркуч за чистачките ми се струва, че разстоянието между бронята е фаровете е една идея по-голямо- 2-3 милиметра не повече(може и така да е било и преди това, но не си спомням, а сега ми направи впечатление). Питането ми е може ли да се регулира бронята или пък фаровете за да намаля разстоянието между тях. В краищата до калниците няма разстояние и бронята е плътно прилепнала и може би проблема е при фаровете но не съм ги разглобявал и незнам как се хващат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен единия фар не беше сложен в жлебовете както трябва. После голям цирк беше докато изкарам фара и го поставя както трябва. Ефекта е точно както го описваш, фара отива леко нагоре и се увеличава луфта между фара и бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото

 

Пробвах да вадя фара и си излиза лесно но не съм го смъквал целия а само малко го извадих напред след което го върнах докато щракне. Ще пробвам да извадя целия фар навън да огледам какво и полужението. Куплунг с кабелите лесно ли се сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е особено лесно. Трябва да подпреш фара с колене (той е мръсен при всяко положение) или да имаш още една ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо ако някой също има подобен проблем ето решението:

 

На стойката под фара има две болтчета които стягат едни кръгли неща от които може цялата стойка да се мърда нагоре, надолу, напред и назад. Нямах си работа и ги разхлабих да видя какво ще стане. Така ги разместих, че нямаше влизане на фара и реших, че прецаках без време всичко но с малко проба грешка ги наместих така, че да ми хареса и как стои фара и ги стегнах пак. Сега разстоянието е доста по-малко, но ще трябва утре да си поиграя и с регулирането на фаровете, че сега нямаше къде. Определено там не беше бутано нищо и явно или бронята някак си е слязла малко по надолу за което няма признаци или заводски са си били така фаровете настроени и не съм обърнал внимание по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.