Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

краде ли се новата О3


Kalin Mitsov

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Днес си закупих чисто нова Октавия 3 и се чудя дали ще е необходимо да я държа на платен паркинг.

Ще съм благодарен ако ми дадете съвети за колата.Ще разчитам на Вашия опит.

 

благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз така мисля,но все пак да се посъветвам.

Просто да знам какво може да не намеря някоя сутрин като тръгвам за работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е ако я откраднат да не я намират.

Защото ще ти върнат едно оглозгано купе,застрахователя ще плати жълти стотинки и ходи се оправяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е набелязана и 3 платени паркинга няма да ти помогнат. аз лично моите не ги мисля особено, макар да седят навън пред блока и пред офиса. каквото става да става, ако постоянно ги мислех, щях да се побъркам сигурно

 

 

ако все пак ти е притеснение, сложи и едно GPS проследяване

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е набелязана и 3 платени паркинга няма да ти помогнат.

 

 

ако все пак ти е притеснение, сложи и едно GPS проследяване

1.Вярно на 100%,на познат така отпънаха Пасат-а,и то с двигател 2.5ТДИ.

2.И това не спасява нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са казали и колегите, колкото и да я мислиш - все тая ако решат. Краде се това за което има пазар. Дали Октавия 3 е такъв модел - не знам.

Моя съвет е да си купиш една Нокиа тип "с фенерче". Евтина сим карта, ако може и предплатена. Включваш я и я мяташ някъде при резервната гума. Зареждаш я един път в месеца и толкова.

Преди време върнаха така Таурег в рамките на 1 ден. Шофьора по случайност каза, че си е оставил резервния телефон във жабката включен. Застрахователите раздърпаха връзки по операторите и намериха Жипката на Фритьоф Нансен.

 

Колкото до GPS-а знам, че когато крадат по-скъпи коли "сканират" за него. След което къртят табло (или където обичайно седи) и си до там. Дали ще предположат, че някоя Октавия 3 има GPS - не знам.

 

п.с. - Както можете да се сетите, по-голямата част от колите след 2011-2012 така или иначе имат GPS в навигацията. Преди са правени опити от службите да се намери автомобил, чрез вградения GPS. Там участие взимат производителя, вносителя и сателитния оператор (мисля, че Инмарсат обслужват авто-навигацията). Да обяснявам ли колко бързо се случва всичко или се сещате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си един механичен прекъсвач някъде по веригата. Могат да ти я откраднат, само ако я качат на платформа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега точно това е модерно, да не я барат, а да я качат на "паяк" псевдо служители на паркинги и гаражи или крадци с пътна помощ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време можеш с едни секретни болтове на джантите да стартираш, не са скъпи и би спряло някой ентусиаст, а и не ми се представя гледката на чисто нова кола на земята без гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавиа 3,не излиза ли от завода със секретни болтове?

Поне тези модификации с летите джанти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, секретни болтове няма. Трябва да се купят допълнително. Особено ако колата ще нощува навън, това е първото нещо, за което трябва да се похарчат пари - още в Еуратек, при получаването на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега точно това е модерно, да не я барат, а да я качат на "паяк" псевдо служители на паркинги и гаражи или крадци с пътна помощ...

пак ли са се завърнали тези времена....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го срещах в новините. Качват ги за по-лесно и бързо на рапатрак. Изобретателни са, слагат и униформи.

За секретните болтове...много съм писал във форума! Не излизат от завода с такива и са задължителни. Новите модели не са лесни за развиване без глава.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това просто не е сериозно.

Икономии. Като всички производители, Шкода пести от всичко.

 

Така или иначе секретните болтове не са скъпи. Струват 60лв - незначителна сума, особено пък на фона на цената на една нова кола и най-вече като се вземе предвид колко главоболия могат да спестят.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох това с краденето гадно

Кво като имаш каско.

Колата за година се обезценява много и като ти сложат 30% самоучастие,с желание ще си платиш 5 бона да ти я върнат.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите!

Взех колата и съм много доволен.

има секретни болтове и за мое спокойствие я оставям на паркинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) може да лепнеш някой-друг клубен стикер или лайсна за отличителни белези :) и пусни снимче на колата да я видим !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.