Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

стъкла на фаровете


jim_bings

Recommended Posts

искам да попитам дали се продават пластмасовите стъкла за фаровете на октавия 1 след фейса или има само цели фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче с Бора полира и лакира.

Потъмняха доста по-бързо,пак трябваше да полира,но преди това да махне лака.

Общо взето голяма игра,при повторното полиране нещо не стана като хората и скапа "стъклото".

Търси си фарове от австрийска или германска кола.

В Швейцария мисля,че карат и те на включени фарове,та има вероятност рефлектора да се е опекъл отвътре.

Редактирано от zdravko zankov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бил тоя лак? Има си специален за фарове! Не пада и предпазва от матиране на пластмасата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като темата е близка до целта моята и е нова, реших да поставя въпроса си тук. Имам проблем с осветеността на фаровете, крушките са халогени H4, най-обикновени и на тъмно и дъжт е ужас, ако има отражения на пътя или други светлини сякаш няма никаква осветеност от моите фарове, колите зад мен ми осветяват по-добре. Стъклата на фаровете не изглеждат твърде потъмнели и изгорели, може би една идея, но все още си изглеждат достатъчно прозрачни за да е изцяло в тях проблема. В момента се колебая коя инвестиция е най-разумна за да подобря видимостта:

 

1. Взимам само крушки Philips X-treme Vision +130% и ако видимостта не се подобри значително, полирам и фаровете (ако някой знае къде правят тази услуга качествено ще се радвам да препоръча).

2. Взимам ксенон крушки с баласти и лупи за 200-тина лева всичко.. нещо като това или друго подобно решение.

3. Взимам ксенон за 50-100лв без лупи, като евтино и сигурно решение, само дето ще изяждам доста псувни от насрещтно преминаващите.

4. Взимам оригинални фарове от L&K с оригиналния ксенон и две лупи за 300лв. на старо. Проблема е, че на тези които съм попаднал мога да ги видя само на снимки, единствената видна забележка е, че на десния фар е сменявана запалката и е извън него, стои над интерколера. Това ме води на мисълта че е много вероятно и другия да изгори скоро време.. А и не съм напълно сигурен дали е са напълно съвместими с моята кола, в смисъл монтирам фара, качвам моите букси и съм със оригинален ксенон..?

Редактирано от velizarsv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и мен ми изглежда най-правилно да започна от там, но не знам колко ефективни са тези крушки филипс реално и длаи си струват парите. Май първо това ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карам с такива вече над 80000км,и съм много доволен.

Тази есен превантивно ще ги сменя,но аз съм с ДРЛ модул,който доста ги щади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

стандартна ситуация с фаровете на О1. Като взех моята и тя едвам светеше - полирах фаровете и смених крушките - разликата е осезаема. Упражнението с вграждането на лупи не е препоръчително, защото освен лупите, за да стане както трябва ти трябват още няколко компонента: по-голямо казанче, система за измиване, "кантари" за предната и задната ос - тегава работа. Фаровете, за които говориш - мисля, че във форума даже се продава колата, ама на снимките не стават. Полирай си фаровете, сложи си едни хубави крушки и си карай и свиркай. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А крушките Philips X-treme Vision +130% H4 комплекта, на каква цена вървят в момента? Намерих в olx комплект от 2 крушки за 28лв и около 5лв доставка, но ме съмняват да не са някое менте за тази цена, тъй като четох някъде че цената им е 50-60лв? Вие откъде ги купихте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива филипси последно гледах, в БауХаус. Имаше различни видове по сила на светене, обаче май наистина нещо 50-60 лв бе цената за най-силните. Предполагам, че ги има и на други места. Аз си взех обикновенни Филипс, след като окончателно се отказах от ксенона. Моя беше без лупи, Филипс - 250 лв. Всъщност ми беше подарък за рождения ден, но преди 5-6 год. - стоеше ми от старата кола, сложих го, изгоря ми крушка, смених с друга, нюанса не беше точно съшия, и забелязвах, че когато пускам фаровете премигваха лампи по таблото и управлението на газовата (внасяше смут в електрониката) после ми изгоря и другата крушка точно когато трябваше да минавам преглед, и се оттървах от ксенона с кеф! Освен това с ксенона, направо ми се губеха лупите за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Е-маг има на не лоша цена,17-18лв за брой.

Но са +100%.

Редактирано от zdravko zankov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с тези от продавалника. От края на ноември са и още светят, докога не знам. Осветеността се увеличи осезаемо с тези крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ами намерих ги в http://www.impas56.com/на цена от 57лв за комплекта. Доста ми е странно как тези от olx ги дават на половин цена.. @niki от тези от Варна ли ги поръча в olx?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Хубаво е да премериш какво напрежение стига до крушките и ако имаш загуби по инсталацията е добре да захраниш фаровете през релета.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок ще рискувам с тези в olx за 28лв, щом казваш, че твоите са задоволили очакванията ти. А може ли да кажеш какво напрежение трябва да стига и какво реле е нужно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежение възможно най-близко до произвежданото от алтернатора. Пример алтернатора произвежда 14.2 волта, а на буксата на крушките имаш 12.5 волта, явно е че имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех такива крушки от emag, има разлика във светенето. За полиране на фаровете каква е вероятността още да помогне? На вид имат нещо като драскотини/пуккатини по повърхността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.