Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на раздатъчна кутия


skauta

Recommended Posts

Здравейте, преди месец си купих Шкода Октавия Скаут 2011 г. и вече успях да се сбълскам с един доста сериозен проблем. Счупи ми се раздатъчната кутия (оказа се, че са счупени лагерите в раздатъчната кутия). Погледнах колко струва нова такава кутия и сумата се оказа доста голяма - 4100 лв. В крайна сметка реших, че ще трябва да я правя или да взема 2-ра употреба. С доста търсене не успях да намеря по морги нужната част точно за този модел (с 2,0 дизел common rail двигателя). След като ударих на камък, решихме с майсторите от сервиза да се пробваме да направим счупената кутия, като сменим счупените лагери. Но и това се оказва поредният проблем. Не мога да намеря и всички части за подмяна, даже и в Еуратек. Може ли някой да ме насочи откъде бих могъл да си намеря поне частите или кутия 2-ра употреба и има ли начин да се поръчат директно от Чехия само отделни части? Изобщо не съм наясно как стават нещата с такива поръчки. Колата ми е изключително важна, за да работя и затова се надявам на помощ от Вас. Също така ще се радвам на Вашите мнения и относно самата марка и модел - доколко е сполучлива? Може би има колеги точно с такава.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здрасти,колега:)Направо ти съчувствам за проблема,защото август миналата година,се пекох на същия огън ,както ти сега.Тогава аз синкупих моя Скаут и ми се строши раздатката,поради липса на масло в нея.Голям зор беше с намирането на нова такава,но накрая съвсем случайно намерих от един катастрофирал бензинов Супърб(абсолютно същата е).Освен това също можеш да пробваш с такава от Йети със същия 2 литров дизел(кода на двигателя ти е CFHC предполагам).Не знам откъде си намерил само раздатка на цена 4100,при положение ,че тя не се продава отделно или поне аз не знам за това!Цената е около 500 до 1000лв. На старо.Резервен ремонтен комплект нямам идея дали въобще се продава,но ако се смени цялата карантия,няма гаранция дали няма да вие сериозно после.Спомням си също ,че намерихме и от Тигуан,но не беше същата.Надявам се да успееш да намериш дори и от някои от гореспоменатите модели.Ако можеш провери също,дали става и от някой Голф 5(това е само хипотеза от моя страна).Другия вариант е да пуснеш търсене в "Еbay".На английски се казва-"Distribution" или "Transfer box".Ако успееш да намериш,задължително на новата й смени маслото,както на скоростната кутия и задния диференциал(Халдекса).Смените на тези масла са на всеки 60к км и мисля,че бяха различни като характеристики.Може би знаеш повечето от нещата,но все пак съм длъжен да ти го кажа,с което се надявам ,че макар и малко съм ти помогнал.Иначе за колата мога да кажа само хубави неща.Разход около 7 смесено,повече от това не ми е изгаряла и по-малко от 5.9 извън града не съм свалял.На сняг и мокро се държи много стабилно и не понася тежък офроуд.Смяната на съединителя на моята е била на около 160к км.,като е карана яко градско в София.Това е от мен,и ако има още нещо с което да помогна питай.Успех и най-вече късмет в намирането на раздатката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Тигуан няма да стане.

Халдекс 4 имат филтър,който трябва да се сменя,въпреки че ще ви твърдят че няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, моята няма, по номер в ЕТ казват, че е без филтър и не се вижда, конкретно на Халдекса? Би ли споделил къде е и откъде да си купя? Благодаря предварително!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, от Волво се купува.

Една втулка е разл. само,оставя се твоята.

..........

Така като се заяждаш не заслужаваш да те отварям,.....ама....

Обади ми се да ти обясня как се сменя,изважда фтулката с уплътниния,без да я повредиш,защото тр.да я ползваш.

Ако си намериш комплект за фв.ще я имаш и тогава се вади като се навие самонарязна видия в нея и се издърпва.И слагаш вс.ново.

При Волво е предвидено да се меня и втулката и има ухо за вадене.Но както казах е различна от на фв.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, важно ми е на мен, предполагам ще е полезно за всички с халдекс 4ри и затова, ако можеш да обясниш по-подробно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека,споменава "раздатъчна кутия", а не заден диференциал(или Халдекса ,както му казваме),двете са свързани само механически ,но са два отделни компонента,принадлежащи на двойното задвижване.Обаче аз съм благодарен ,че научих ,че нашите коли имат филтри ,също там,въпреки че масовото твърдение е ,че няма такъв!От тук следва и въпроса ми ,защо този филтър е " невидимо" забутан?Дали наистина трябва да се сменя и защо Шкода не са го споменали ,като консуматив за обслужване?Благодаря,Сами за инфото!Оценявам го,като много полезно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.