Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при Шкода Октавия 2.0, 115 кс. работи на три цилиндъра


Жоро Георгиев

Recommended Posts

Здравейте колеги отскоро съм горд собственик на Шкода и общо взето за около 5000 км. нямах никакви проблеми с нея, преди това естествено я обслужих ремъци, ролки, масла, филтри и нт.

Отскоро и внезапно заработи на три цилиндъра, смених кабелите и свещите и нищо, закарах я на диагностика в оторизиран сервиз на Шкода и там нищо в момента се чудя дали не е бобината или незнами аз вече какво е.

Моля ако някой е патил с такъв проблем за помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от свещ , кабел или бобина ще записва грешка за липса на искра .

Прочетете я за грешки и премерете компресията .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси за информацията колега четахме я не показва грешки а остава и компресията да измеря ти знаеш ли колко трябва да е тя?

Редактирано от Жоро Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа , това го написах на база на общите ми познания за двигателите ... трябва да е еднаква на всички цилиндри .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресията, по спомен трябваше да е нещо около 14 бара. Бобината може да се замери преди да се тръгне за купуване на нова - виж това

Аз бих запалил за 5-10 мин колата и след това да сваля свещите, за да се опитам, да разбера кой е проблемния цилиндър, може да се окажат 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега аз видях кой цилиндър според  това което показват свещите е първият цилиндър до скоростите, смених я с нова свещ и станаабсолютно същото днес ще сваля бобината да замеря и да видиме по натам какво ще правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам , че този двигател , а и другите с тоз модел хидравлични повдигачи имат някакъв проблем и съответно с газоразпределението ... има ли някакво чукане в мотора , което преди не го е имало ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на бобина.

80000км с този мотор,само веднъж имах мисфайър,на 3-ти цилиндър.

Смених свещи,нагар от маслото,кабели и бобина.

От тогава никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам , че този двигател , а и другите с тоз модел хидравлични повдигачи имат някакъв проблем и съответно с газоразпределението ... има ли някакво чукане в мотора , което преди не го е имало ?

Ами няма колега двигателя си работи нормално самоче на три цилиндъра няма тропане поне засега де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на бобина.

80000км с този мотор,само веднъж имах мисфайър,на 3-ти цилиндър.

Смених свещи,нагар от маслото,кабели и бобина.

От тогава никакъв проблем.

Мерси колега и аз мисля че е гадната бобина имах проблеми с едно фиатче същите сега чак сесещам.

а имаш ли на представа една  или две са бобините ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината е само една, и е това нещо от което излизат 4-те кабела към свещите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги отскоро съм горд собственик на Шкода и общо взето за около 5000 км. нямах никакви проблеми с нея, преди това естествено я обслужих ремъци, ролки, масла, филтри и нт.

Отскоро и внезапно заработи на три цилиндъра, смених кабелите и свещите и нищо, закарах я на диагностика в оторизиран сервиз на Шкода и там нищо в момента се чудя дали не е бобината или незнами аз вече какво е.

Моля ако някой е патил с такъв проблем за помощ!

Здравейте колеги след като смених и бобината проблемаси остава същия слагам на първи цилиндър чисто нова свещ паля  и колата си работи на  три цилиндъра като сваля свеща тя цялата е черна 

Та се питам вече дали не е  отишъл въпросният цилиндър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е проблема в двг или мерете компресия,но ако питаш мен няма смисъл по-добре го отваряйте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.