Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем въздух - бензин ! 1.6 102 к.с.


milefff

Recommended Posts

Здравейте ! 

Октавия 2 1.6 102 к.с. бензин-газ

 

При нормално каране в града светна диода на таблото за АБС мисля че беше или ESP , започнах да намалям за да спра и установих че колата започнаа от един път да клати оборотите на празен ход и дори гасне ! 

Появи се грешка 

p0106 - ?нещо за налягането във всмукателния колектор 

p0171 - бедна смес 

п2271 - сонда

светна и чека ! 

спрях ждигнах капака имах чувството че иска да ме изсмуче но така и не разбрах откъде защото минаваше 18:00 и си беше тъмно .

 

Долавях звука към всмукателния колектор .

изтрих грешката , пак се появява симптомите са си същите  ! 

някой със идея или да е имал сходен проблем ?

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, днес аз имах абсолютно същата драма! Почва да мига чека и ми светва ЕСП. Мотора друса яко. Прехвърлям на бензин и нещата се оправят, чека спира да мига. Рестартирам мотора и няма проблем. Два пъти стана през деня. Сега по тъмно 20 км минах без да забие...

Не съм чул обаче да смуче ... но тоя мигащ чек енджин обаждал за свещи според нета

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега пти теб проблема е друг и вероятно е дюза за газ или кабел който се влияе поеече от газовото и ти се получават миссфире , докато при мен няма птекъсвания и стана отведнъж имам вагком закачам и дамо товс утте ще гледам по светло да видим за ко иде реч и какво е станало иначе яко смуче въздух от някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен .

преди месец сменях гарнитура на капака на клапаните и при затварянето на всмукателния колектор съм защипал едното уплътнение където всмукателния колектор се съединява , което вчера се е скъсало . замяна с 4 нови за 20 лева на елринг и проблема е отстранен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.