Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни Накладки за Октавия 1 преди фейслифта 1,9 ТDI 90 к.с.


s0LLe

Recommended Posts

Някой миже ли да ме насочи какви да си взема и от къде на добра цена от Пловдив? Защото днеска ми казаха на едно място 85 лв и ми се стори множко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за барабани са доста пари.

И сигурно е за барабани,до 100кс Шкода слагат барабани отзад.

 

П.П.Сега ровнах в един сайт

Бош-200лв

Феродо и Делфи около 70лв

Някакви FENOX 40лв.

Редактирано от zdravko zankov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал следната оферта. малко по-скъпо е, в сравнение със смяна само на накладки, но си заслужава. Поне аз съм много доволен от резултата, а и откакто го направих, нищичко не съм пипал - плътни две години досега, а и още толкова изглеждат сигурни.

 

А ето и какво сторих: замених барабаните с дискове. Моята кака е Ок 1, преди фейслифта, 1.9 AGR мотор (т.е. 90к.с.) порових в olx-a, обиколих морга-2 и накрая всичко ми излезе 200лв. с труда. Намерих спирачни апарати от Audi a3 (от Golf 4, също биха станали, както и от Toledo и Leon от съответните години - около '99-та) 40лв. и двата. Даже момчето, което ми ги продаде излезе ебати пича, щото прати към тях и спирачните тръбички. Главините не се сменят, просто се свалят барабаните и се монтира спирачният апарат - на задния мост си има ушички за съпортите на самите апарати, слагаш дискове, слагаш си накладките и си ти :) Трябва да си смениш и жилата за ръчна, но то не е кой знае какво като пари. И определено ефекта е супер :) Освен, че визуално е много по-яко, за обслужване също е много по-лесно, а как спира..  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И сигурно е за барабани,до 100кс Шкода слагат барабани отзад.

....

не е така, моято е 1.9 АЛХ 90 коня с дискове на 4-те колела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от нивото на оборудване да е,но аз ТДИ-та с 90 коня,и бензинки 101 коня с дискове не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е 4x4 е с дискове и 90 кс иначе не лош вариант минаването на дискове но ще излезе поне 200лв както е написал колегата по нагоре провери при този колега http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51619-%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със смяната си го мислех, още като я купих, ама не знаех, че може. Бях питал някой приятел и той каза, че не ставало, ама той е разбира много от коли, така че щом има как вероятно ще го направя. Аз рових под 65 лв общо с труда не намерих, а това поне знам че ще го оправям много по малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, супер е лесна работата :) Стига да не са ти правили фокуси по задния мост - огледай си я първо за ушичките за спирачните апарати и ако са ти ок - действай :) Няма да съжаляваш. Пак казвам - главините си остават същите. Ако са ти ок - супер, ако не са - може и тях да ги добавиш, макар че са си пари. Но ако не ти шумят - не ги пипай. Но с 4 диска си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой миже ли да ме насочи какви да си взема и от къде на добра цена от Пловдив? Защото днеска ми казаха на едно място 85 лв и ми се стори множко

В магазин Шкода - бул. Найчо Цанов №10- тел.032518212 - има челюсти к-т - на 42,00 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм заинтересуван към преминаването от барабани към дискове , търсих по мрежата видео или пък снимков  материал, но не излиза за Октавия 1 ,

ако някой може да даде информация или пък линк , предполагам самата процедура не е толко сложна да се извърши от сам човек стига да има всички части .
Иначе отзад челюстите ми са TRW и спира добре, но предполагам че с диск ще е още по-добре. Та ще съм благодарен ако някой даде линк за самата процедура по смяната към дискови спирачки отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука е писано по тази тема: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/40232-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BE1/

 

Ето в тази тема има малко снимков материал макар и да е за стара кола но излиза като резултат: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=81085

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.