Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

зелена карта


Recommended Posts

Здравей те колеги   имам проблем при издаването на зелена карта . Собственик съм по талон но 2-ри  досега 4 г ми издаваха зелена карта и то без  проблем на името на втория по талон но сега не можело  . Става въпрос за ДЗИ  според тях трябва да си правя пълномощно за автомобил на който съм 50% собственик  . Някой можели да помогне  БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не уточняваш причината да си съсобственик на автомобила - закупен по време на брак на името на съпругата, по наследство, по наследство и делба, обикновена съсобственост след развод, замяна по време на брак и прочие.

Всъщност, не е и от особенно значение.

Представяш им Свидетелство за регистрация /това е достатъчно, ако не са учили право, както Рогатия чете Евангелие/ и съответния документ, който да им изясни съсобствеността - Удостоверение за граждански брак, Удостоверение за наследници, Удостоверение за наследници и Договор за доброволна /или съдебна/ делба, Решение по бракоразводното дело, Договор за замяна и т.н.

Ако и това не им е достатъчно, им казваш да правят "като вятъра" и да си прочетат законите, или ги сменяш.

Пълномощно от съсобственик /и декларации/, са необходими само и единствено за разпоредителна сделка с автомобила или за бракуване.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.