Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупими се задна лява пружина


strazhara

Recommended Posts

Здравейте

Вчера таман стигнахме до село и след като разтоварих колата(лек багаж), ми направи впечатление, че задната страна от към шофьора е клекнала. Легнах под колата и останах като гръмнат, когато видях, че пружината е счупена в долната част. Вдигнах колата и наместих остатъка от пружината да легне обратно на правилното място, защото беше излязла от горния тампон и така се прибрахме. Веднага обиколих няколко автоморги за части втора употреба и се отказах от този вариант, защото по-голямата част от тях са по ръждясали и от моите. Сега се чудя, каква марка нови пружини да взема, тъй като съм чувал, че били с различна дължина и дебелина.

Някой знае ли какви са за Октавия 1 комби 1.9тди 110к.с. с нормално окачване.

Предварително, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 седмици същото нещо смених и аз :) Даже се оказа, че съм карал 10-тина дена със счупена през средата задна лява пружина. Смешното беше, че нямах промяна в стабилността на колата, щото се бяха захапали счупените витки. Купих си Kayaba две пружини - 100 кинта, със слагането - 120. чиста работа. Мислех да слагам усилени - идваха с 60лв. отгоре, но не се наканих.. Но то аз съм такъв луд, че като ми щукне, няма да се двоумя да ги метна и тия - усилените. Предните ми са от 4Х4 и съм доволен от повдигането. Макар че бих сложил и едни втулки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинални от еура тек

Това ще е голяма грешка.

Колега,търси от Голф/Бора.

Втора ръка разбира се.

Ако имаш контакти с добър магазин за части и подходяща отстъпка може да мислиш и за нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е за комби!!!

Е то се подразбира.

От Голф 4 хечбек,или от Бора седан няма да отговарят на неговите потребности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте

От втората употреба не харесах нищо и затова поръчах две бройки на фирмата Закс. По вин номера излезе това и вече пътуват заедно с две нови пружинни легла за отдолу. 

Надявам се да си реша проблема поне за следващите 5години.

Поздрави.

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да си реша проблема поне за следващите 5години.

 

+10.

Практиката го е показала,но надали ще караш тази кола толкоз време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.