Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтирах си темпомат, но не работи


Alexandar

Recommended Posts

Не ги поддържа, а гледа да не пада под 60км/ч. Това го прави обикновеният темпомат. Такъв ми е и на джипа - вдига повече, но не пада под зададена скорост. Когато вдигне повече, спира газта, пада до около 60км/ч и вдига оборотите и ускорява.

 

Прави ми впечатление, че вдига доста повече обороти на една и съща скорост, когато е на темпомат... Нормално е, трябва да поддържа скоростта, и като не е адаптивен - това е. Гледа да не пада под скоростта.

 

Ползвай го само на прави/дълги отсечки и когато не ти пука за разхода (вдига се), не случайно не можеш да го пуснеш при скорост по-малка от 40км/ч (при мен е така).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че вдига доста повече обороти на една и съща скорост, когато е на темпомат...

 

Трансмисията на джипката CVT ли е? Или държи по-ниска предавка при включен темпомат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, честно казано, още не знам каква е точно, но ми прави впечатление, че стои хем на 5-а хем оборотите варират с около 500, без да се усеща смяна на предавката... По-скоро усещането е, като на полу-съединител. Друго - при спускане хем е на втора-трета /на таблото го пише/, хем се усеща моторна спирачка, хем оборотите са доста под хиляда, като при празен ход...

 

Още не съм го разучил много добре, пък и не е пълно с информация, както при VAG.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О2 фейслифт темпоматът работи от 20 км/ч нагоре, но не работи ако карате на първа предавка (без значение дали е с 20 или 40 км/ч).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.