Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло скоростна кутия, запотяване стъкла, реотан пета врата


Fabianowhite

Recommended Posts

Колеги , моля не се препирайте сменя ли се или не маслото ... аз лично съм на принципа сменям ако има проблем ... на моита италианка и се сменяха трудно скоростите и като тръгнах да го сменям източих едно кило :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да попитам вие ли знаете по добре кога какво се сменява или инженерите на ВАГ?

Е хубаво де, тия в ЕТ да не са от Тойота. Нали и те са ВАГ и по-горе съм написал какво казват за тези масла?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки постовете доста ме разсмяхте. Маслото на скоростите се сменя и още как(аз съм човек който не е толкова навътре в нещата,но с обща култура). Колегата felicialx много правилно го е написал, че после ще смениш направо скоростната кутия.

Аз ще проверя в моята книжка какво пише, нищо че е на италиански и ще го постна. За пример слагам оригинално масло в двигателя на VW, което се води че се сменя на 30 000 км, но аз го сменям на 10000 км. Искам да кажа, че е по-правилно да се грижим за колите си и да изхарчим някой лев в повече , отколкото после да се хапем и да си викаме, защо не го смених и сега съм със счупена кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко разгледах тукашният форум

 

 http://forum.skodahome.cz/topic/87477-htp-převodový-olej-měníte/

 

 

и те са на мнение за ``целогодишен живот`` е лудост.

Т.е маслото да не се сменя.
Те го смятат на  5 год. или 150000 км.,според модела на колата.
Чета едни на 85 000,друг на 121000 км.
Един като мойта 1.9тди на 230000км. 
 
 
p.s
Сега видях ,какво масло SAE 75W-90 слагат за 23 лв
 
Има и други 
 
Castrol Manual TAF-X 75W-90,1l-20 lv.
Schell Getriebeöl EP-17lv.
Liqui Moly SAE75W-90 GL4+ -19lv

Vatoil SynTrag GL-4 SAE 75W-90-20 lv
http://www.widman.biz/uploads/Transaxle_oil.pdf
BP Energear SGX 75W-90-18 lv
Mogul Syntrans 75W-90-17 lv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а в крайна сметка сменя се или не кой как го акъл учи. А колко масло събира ръчната скоростна кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развива се пробката за наливане на равно и ако протече - има , ако ли не се долива докато протече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.