Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Голям проблем Октавия 2 Tdi 2008 год.105 к.с


sinoptik

Recommended Posts

Колеги,само преди час при набиране на скорост на втора предавка се чу нещо,като изпращяване,след това рязко спадане на мощността и вибрация на двигателя като при работа с по малко цилиндри,изминах около 500м на първа при неравномерна работа на двигателя и когато паркирвах на заден ход светна индикацията за ниско ниво на маслото,изключих двигателя,от двигателя излизаше дим на изгоряло масло а пред колата дири от масло,скоро и под двигателя се насъбра цяла локва,имам колата от 8г.работи до сега безпроблемно, ангренажен ремък и водна помпа съм сменял преди 44.000км.Какво по дяволите се случи.Обслужвана е в Еуретек.Дайте някаква идея.Сега и за празниците не мога да се свържа и със сервиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с приемчика на Еуретек Г.Оряховица  неговото мнение е спукан блок на първо четене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно но чак не ми се мисли,а не мога да не,какво ще бъде ремонт на блок 4-5000лв,а втора употреба??!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се филмирай сам предварително.

За втора употреба ДВГ разгледай по сайтовете, които продават катастрофирали автомобили.

или този колега -http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48258-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-skoda-octavia-ii-19tdi-105%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8/

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам да е блок.

Колеги,блок се пука когато замръзне антифриза.

Той не е от ПВЦ.

Утре съм сигурен че можеш да намериш читав сервиз около теб.Завлечи я,и да я огледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива случаи на 1.9 със спукан блок. Всичко ще си покаже в сервиза. Ако е спукан блок по-добре друг двигател от морга без периферията. И няма да е 4-5 хиляди, разбира се ако не го правиш в Еуратек. В Русе има добър сервиз за Шкоди - колегата Favorit.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е на летището в Горна Оряховица повредата се случи буквално на 500м от аерогарата,нямам друг избор освен сервиза на Еуратек в Горна и то чак в понеделник а дотогава влака Горна-Русе-Горна,аз работя на летището но живея в Русе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги,малко късно пиша по проблема,който поставиих за дискусия но още ближа рани а и обикалях България за да си търся двигател.Счупена биела,която наранява блока и пробива картъра.Нещо за мен немислимо при положение че съм на 230 000км и колата съм я коткал за всички тези 8 години,рядко/само по западните аутобани/съм вдигал до 180км.Що за идиотизъм що за двигател на Фолксваген.Нов блок окомплектован малко над 6000лв,как да ги дадеш тези пари е и разчиташ на втора опотреба а там каквото съдбата ти даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов блок окомплектован малко над 6000лв,как да ги дадеш тези пари е и разчиташ на втора опотреба а там каквото съдбата ти даде.

Тези пари ми се струват...малко като изнудване. Пък и като дадеш поне 1000 за работа по смяната...

За тези пари направо можеш да си вземеш подобна на твоята кола в движение, верно няма да е в цветущо състояние...или кола донор от УК...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен по-добре е за толкова пари да се вземе по-добре кола на старо. Ще си имаш и доста резервни части или пък я продай сегашната на части....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел таксиджия си купи цял двигател за октавия 2 1.6 мпи за 600 лв. на 40К км. по принцип е свален от ауди а3, но са същите. Това на автоморгата в Чародейка, до гробищата. Виж там, сигурно ще има и дизелови.

 

П.С. 200 лв. му взеха за смяната в някакъв гараж. :D

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съсед на с1 2.5тди си взе цял мотор за 800лв и си прехвърли бутала и вал, че му беше превъртял агренажа. От мегапартс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кода на счупения двг да е BXE ?

 Защо колега, чул си, че това е "чупещ" се двигател ли!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги това с биелата при 1.9 е познат проблем.. нещо като пукнатата глава на 2.0.. ама когато го писах преди време ми се смяха хората. По западните форуми доста оплаквания има Т.е. този двигател си е известен с това че понякога чупи биела и я изкарва през блока. Една от теориите е че дюзата започва да пълни цилиндъра с гориво, което не може да изгори и се получава хидро удар... и биелката във въпросния цилиндър заминава..

Друг вариянт е кофти масло или недостатъчно мазане, запушени маслени магистрали...скапана помпа(лампата трябва да е светнала), прецакани биелни лагери.... поне това са причините които назовават хората.

 

Та колега, при теб може да е едно от тези неща.. ти помисли и сподели кое може да е..

 

ако се вълнувате от повече детайли напишете в гугъл .. bxe conrod failure

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за съжаление успях да си намеря след много търсене двигател BXE от Голф 5 за 1300лв,дадох ги понеже след цяла седмица търсене из цяла България не открих подобен двигател,отгоре на това от сервиза на Еуратек в Горана Оряховица не харесаха разпределителния вал на двигателя и ме посъветваха да ми сложат моята глава на двигателя т.е получава се един mix,вече две седмици в сервиза чакат няколко гарнитури от Чехия след монтажа ще видим какво ще се получи.Не знам дали в сервиза ще разберат причината за повредата?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да ти е на късмет мотора който си взел колега! Предполагам, че хората от ЕТ ще си свършат работата. Пък то е ясно рано или късно всичко с чупи. Поздрави и скоро да се похвалиш с колата.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес четох във фв форума опит на колега с голф 5 1.9. Имал два голфа, първият бил bls и го карал от 100 до 280 к реални без проблем. Вторият бил bxe и е направил същия проблем на 180 к реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.