Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с духалките в купето на О2 ФЛ


pppvas

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от няма и седмица съм горд собственик на Octavia II Facelift 2011 2.0 TDI-DSG. Тази вечер установих един проблем. Като си тръгвах от работа се беше запотило предното стъкло, пуснах да го издухам на макс, но точно пред шофьорското място ми направи впечатление, че не издухва добре. Тогава отворих и духалката отляво на таблото(до сега не я бях отварял) и се оказа, че от там изобщо не духа. Интересно е, че от централната конзола и от дясно няма проблем. Моля помагайте, това някакво запушване ли е или откачен въздуховод?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, да ти е честит новия автомобил. Със здраве и удоволствие да си го караш.

... колкото до проблема с духалките не се притеснявай ... клапите на климатроника се управляват от стъпкови моторчета ... вероятно това, което командва клапата за посоката на въздушния поток е блокирало (позапекло от зацапване или от стоене ... неползване). В повечето случай само се сваля, почиства и раздвижва.

За да си сигурен трябва да се диагностицира с VAGCOM и ще стане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

а дали има кой да помогне с диагностиката?

В неделя смятам да дойда на сбирката пред Националния Исторически Музей за да обменя опит с колегите с по-дълъг опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да на сбирките пред НИМ почти винаги има някои колега с нужната апаратура за диагностика и активиране на екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем лявата духалка и централната към шофьора не духаше силно. Полу затворена клапа. С един тънък маркуч силиконов, мушнах го през духалката и на около 50-60 см навътре усетих някаква преграда бутах бутах и се помръдна малко. Сега вече си духа нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Как се сваля решетката на "духалката"(дясна)? Имам счупени пластинки и искам да я сменя, технически грамотен съм , но ме е страх да не повредя нещо. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За Октавия 2 става въпрос.

Лесно го вадих.Но бе преди година  и ... За 2-3 минути го смених  с втора употреба. Мисля ,че бе  на щипки и излиза към тебе цялото тяло. Като си намериш резервно и разгледаш ..    всичко ще ти е ОК   :))  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.