Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка Skoda Octavia 2 (предполагам FaceLift)


iline

Recommended Posts

shaft, ти си продаде колата гола като пушка за 17 бона, ама тая понеже била 1.6, нищо че е наблъскана с екстри, не си заслужавала парите..

Моята кола, която продадох, няма нищо общо с тази. Какво значи “гола, като пушка“? Изобщо не съм я дал гола. :) който я знае - знае какво съм продал. Дано само всички тези екстри в тази да дават по-нисък разход на гориво, да палят двигателя /вероятно обслужван на 30 000км - не става ясно/ и да го карат да работи равномерно. ;)

 

Поздрави

 

ПП: добре де, може би цвят и емблема - това им е общото на колите, които сравняваш.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, тези коли, щом са на скорост ТЕ НЕ ХАРЧАТ /100% го знам за дизела-TDI/, защото двигателя се върти от принудителния празен ход и не се впръсква гориво - ако е изключена от скорост - работи с гориво и е по-неикономична. Разбира се, губи се доста от инерцията така - това е ясно - моторна спирачка.

 

.......

Това важи и за бензиновите двигатели, дори моят архаичен мотор е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При запален двигател(студен) на свободна при подаване на газ и отпускане на педала оборотите за момент падат и после се възстановяват на нормалното полжение? Трябва ли да се притеснявам от този проблем?

 

Колега, здравей и добре дошъл. Аз карам такъв двигател вече почти 50 000 км, само че на Фабия 2. Определено не е нормално това падане на оборотите. При мен при палене на студен мотор оборотите се вдигат за момент и после се възстановяват до нормално положение. Най-добре е да се направи една диагностика, ако има възможност, за да се види дали има някакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно 70% към 30% карам извънградско.

Изанмерих едно видео в тази тема която се доближава до ситуацията при мен.

Ето линка - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50917-16-cr-fl-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%B4%D1%8E%D0%B7%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B1%D0%B8/

 

Малко по - надолу от @winrg - та на 24сек стрелката на оборотите подскача след което се нормализира.

При тази стрелката "подскача" един път и и от 500об се връща на 750-800об.

Тоест подавам газ, отнемам крака от педала и оборотите падат след 700 и надолу следва лек прескок и се връщат отново на 750-800.

Пак ще ходя да я гледам и ще се опитам да направя клип за по - нагледно

Малко късно виждам темата, но да се включа все пак. При мен оборотите играят само при палене, но напоследък като че ли се нормализираха нещата и почти не се забелязва. В ЕТ не можаха да ми дадат точна диагноза от какво се получава. Карам си така вече 20+ хил. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.